Гарна засмага завжди була в тренді. Щоб приймати сонячні ванни без шкоди для здоров’я, лікарі радять користуватися сонцезахисними засобами. Як підібрати крем для малюка, матусі, що очікує маля або годує грудьми розкаже Міні Рівне.
Читайте також: Готуємося до літа: огляд українських брендів одягу для годування
Вікові особливості
Шкіра малюка від народження до 3 років потребує особливого догляду. Літнє сонце для його ніжної шкіри може бути небезпечним. А довготривале перебування на сонячних променях може призвести до опіків. Дитяча шкіра до певного віку нездатна виробляти захисний пігмент — меланін. А передозування ультрафіолетом може призвести не лише до сильних опіків, але й до захворювання шкіри. Отож, дуже важливо знати всі особливості сонцезахисних кремів, щоб захистити малюка та уникнути ускладнень після відпочинку чи активних прогулянок.
Для новонароджених та діток до одного року засмагання під прямими сонячними променями не рекомендовано. Під час прогулянки вулицею, навіть під парасолею чи в тіні дерев, лікарі рекомендують обмежитись вранішніми годинами до 10:00 та після 16:00. Адже лише після трьох років у дітей починає активно вироблятись пігмент меланін.
Як вибрати?
У магазинах та аптеках ми зустрічаємо широкий виріб дитячих сонцезахисних кремів. Вони вирізняються тим, що не мають сильних ароматів, не містять спирту, сильних консервантів та інших шкідливих речовин. Особливі вони й за консистенцією, і після намазування досить довго залишаються білими. Переважно вони підходять для дітей від 3 років, або містять загальну фразу “для дітей”. Такий крем не підходить для малюків від народження до 3 років. Обирайте для них позначки “для новонароджених” і “до 3 років”.
Щоб вберегти ніжну шкіру, варто спочатку перевірити чи немає на крем алергії. Це варто зробити, навіть якщо він гіпоалергенний. Варто нанести невелику кількість крему на маленьку ділянку шкіри на внутрішній стороні кисті руки, де найтонша шкіра, або на згині руки.
Ступені захисту
Про рівень захисту шкіри від сонячних променів нас інформує величина SPF (Sun Protection Factor), що позначає «фактор захисту від сонця». Оптимальним вважається захист SPF15. Він блокує від потрапляння на шкіру приблизно 93% UVB-променів. Також рекомендують, для світлошкірих дітей збільшити величину SPF-фактору. Час, впродовж якого буде діяти крем визначають так: максимальний час перебування дитини на сонці без крему (5 хвилин) множимо на величину SPF. Отож, для фактору-15 час безпечного перебування на сонці дорівнює 75 хвилин.
Як правильно наносити крем?
До прогулянки малюка потрібно підготувати завчасно. За пів години до виходу намастіть рівномірно його по шкірі. Особливо ретельно змастити варто обличчя, плечі, ніжки та вушка дитини. Тоді захист від сонця буде повноцінним. На морі малюка треба мастити сонцезахисним кремом навіть тоді, коли він перебуває в тіні, під зонтиком.
Що потрібно знати для вагітних
Більшість лікарів сходяться на думці, що під час вагітності треба скорочувати час перебування на сонці. І хоч воно допомагає виробляти в організмі вітамін D, що покращує імунітет та настрій, все ж таки варто обмежити для себе сонячні ванни та користуватись сонцезахисним кремом. Небезпекою для вагітних є пігментні плями, перегрівання організму, ризик кровотеч та тепловий удар.
Важливі також нюанси безпечної засмаги:
- Не варто перебувати на сонці, коли температура вища 30-35 градусів.
- Намагайтесь засмагати в тіні, під зонтиком, або користуватись капелюшками з широкими полами.
- Комфортно приймати сонячні ванни не більше 10-20 хвилин. Збільшувати цей період варто обережно, контролюючи свій стан здоров’я
- Період варто обмежити до 11:00 та після 17:00.
- Обов’язково дотримуватися питний режим, адже на пляжі рідина випаровується швидше. У той же час це може спровокувати «популярні» у вагітних набряки, тому збільшувати споживання води необхідно з обережністю.
- Використовувати сонцезахисний крем з високим рівнем SPF-фактору.
Чи варто засмагати матерям, що годують?
Після народження хочеться якнайшвидше прийти в норму та гарно виглядати. Здається, гарна засмага в літній період – чудова можливість для цього. Але не забувайте, що певний період після вагітності послаблюється імунітет, також для шкіри ще досить довго будуть небезпечними прямі попадання сонячного проміння. Саме тому для годуючої мами слід дотримуватися правил безпечної засмаги. Також варто бути обережною під час прогулянок з дитиною Адже серйозно збільшується небезпека появи не лише пігментних плям на тілі, але й раку.
Годуючій мамі слід ретельно дотримуватись правил особистої гігієни. Зокрема оберігати від прямого попадання сонячного світла на груди. Вони найбільше піддаються негативному впливу та потребують особливого захисту. Також варто з обережністю підійти до вибору сонцезахисного крему. Величина SPF фактору має бути щонайменше 25.
Жінка повинна розуміти, що безконтрольна засмага може завдати шкоди не тільки їй, але і її організму малюка. Ультрафіолет корисний тільки в помірній кількості. Дотримання всіх правил перебування на сонці забезпечить достатню кількість вітаміну D в молоці та захистить дитину від негативних наслідків. Організм малюка зможе правильно рости та розвиватися.
Читайте також: Відпочинок на пляжі з малюком, список необхідних речей
Журналіст, дослідниця в питаннях материнства та батьківства