У ніч проти 1 листопада в багатьох країнах світу відзначається Гелловін. Люди переодягаються у різні костюми, головна ціль яких – налякати, відвідують один одного і дістають солодощі за свій візит. Для дітей це свято – можливість повеселитися та доторкнутися взагалі до поняття страху, випрацювати в собі опір цим відчуттям, посміятися над своїми страхами.
Як вважають психологи Університету Джорджа Вашингтона, Гелловін відіграє позитивну роль у допомозі дітям впоратися зі страхами перед незвіданим. Дитина підсвідомо хоче доторкнутися до свого страху в безпечних для неї умовах, за допомогою гри. Адже зустрічатися з ним у реальному житті страшніше.
А якщо атмосферу Геловіну хочеться продовжити ще на кілька днів, можна зануритися у світ різноманітних монстриків, вампірів та відьмочок, чудернацьких чудовиськ та веселих гелловінських істот за допомогою книг на геловін про монстрів та чудовиськ.
Ми підготували добірку з 5-ти книжок головного дитячого видавництва країни “Ранок”, після читання яких страхи можна буде взяти під контроль, оскільки увесь той “темний” світ виявиться не таким вже й страшним.
“Велика книга. Антижахи. Долаємо страхи дитини”
Для дітей 2-4 років
Ця книга створена для наймолодших, щоб допомогти їм подолати свої страхи. Головні герої книги знають багато цікавих способів, як перемогти страшних чудовиськ і монстрів. Наприклад, хоробра Ліна ліпить страшних чудовиськ, а потім перетворює їх на смішних диваків. А у Вови є чарівна конячка, з нею ніяка темрява не страшна! Дитина, читаючи про сміливих дітей, і сама почує в собі сили, аби порадити своїм власним побоюванням.
“Маленький лицар, який боровся з драконом”
Для дітей 3-5 років
Коли селищу загрожує напад дракона, потрібно кликати лицаря. У мешканців села, про яке йдеться в книзі, лицар був дуже маленький. А ще у нього не було нічого, окрім дерев’яного коня
та зовсім не вогнетривких обладунків. Проте у маленького лицаря було головне — хоробре серце. А тому селяни швидко відшукали необхідні речі й відрядили героя на битву із чудовиськом.
Уся серія книжок про маленького лицаря дуже цікава і прикольна. Веселі малюнки, дотепні коменти до них. Рекомендую для хлопчиків.
“Хлопчик і відьма”
Для дітей 6-9 років
Темного осіннього вечора хлопчик вирушає в парк до озера. Він хоче спіймати те, що живе в темній воді. Але на березі сміливця чекає несподівана зустріч…
Порозумітися можна будь з ким, навіть, з відьмою – це доведено у цій книзі. Історія, сповнена пригод, вчить співпереживати та допомагати. І що важливо, ця книга розроблена для самостійного читання дітьми: в ній дбайливо добрані шрифти, папір та тексти – так, щоб дитина змогла і хотіла читати сама.
“Чубзики”
Для дітей 9-13 років
Ця книга увійшла до довгого списку у номінації “Дитяча Книга року BBC – 2020”.
На хутірці з кумедною назвою Трівка-Дми живе чубзик Пензлик. Поряд, в інших хутірцях і поселеннях, мирно мешкають його одноплемінники, а за сільськими луками — старий чарівник Ніхто — найстарший чубзик і прапрадідусь Пензлика. Все ніби мірно і спокійно, проте після столітньої сплячки прокидається Біла Королева. Злодійка бажає повернути собі могутність, захопити та поневолити не тільки чубзиків і мешканців Ста одного королівства, але й славетний Мила-Мур — місто котів і колишніх відьом-чарівниць. На допомогу їй приходить зловісна армія опудал. Хто ж відновить мир?
“Школа Добра і Зла”. Книга 1
Для дітей 10-14 років
Перша книга серії про двох юних дівчат із селища Гавальдон, яких відправляють навчатись у Школу добра і зла. Саме тут створюються майбутні герої казок, серед яких: принци та принцеси, феї та велетні, відьми та чаклуни. Мрійлива золотоволоса Софі, яка має всі задатки, щоб стати принцесою, несподівано опиняється в Школі зла, у той час, як її найкраща подруга Агата, що тяжіє до похмурої естетики, зараховується до Школи добра.
З перших же сторінок ми занурюємося в казковий та магічний світ. Книги серії “Школа добра і зла” ідеально підійдуть для підлітків, але навіть дорослим не зашкодить на якийсь час потрапити у казковий світ.
Джерело ілюстрації: httpswww.lovereading4kids.co.uk
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com