Коли хтось розповідає про труднощі в інтимній сфері життя подружжя після появи дитини чомусь згадується анекдот: “Що ви любите більше: Новий Рік чи Секс? Звичайно, Новий Рік – він буває частіше”.
Чому так відбувається та як цю ситуацію виправити: повернути вогонь і пристрасть у стосунки пари Міні
Міні Рівне: Секс і вагітність. Чи можна під час вагітності займатися сексом? Чи є якісь застороги та коли?
Ірина Кужель: Не варто ставитися до вагітності як до хвороби. Це особливий стан, під час якого (якщо вагітність протікає без патології та немає застороги лікаря) не варто відмовлятися від близькості.
Гормони радості, які виділяються у жінки під час сексу позитивно впливають на плід, корисні речовини зі сім’я (сперма) розм’якшують шийку матки, допомагаючи їй краще розкриватися, особливо на 9 місяці, в процесі акту м’язи піхви тренуються, полегшуючи надалі сутички. Секс в період вагітності корисний не тільки для фізичного, а й емоційного стану жінки. А все, що йде на користь майбутній матусі, корисно і малюкові. Словом, відмовлятися від близькості не варто.
Міні Рівне: У багатьох пар під час виношування малюка з’являється страх перед інтимом, бо ж там у животі “жива людина”? Наскільки такий страх виправданий і що з ним робити?
Ірина Кужель: Мамі варто зрозуміти й пояснити це майбутньому татові, що під час сексу не можливо нашкодити малюкові, він надійно захищений навколоплідними водами, маткою та плацентою. Тому, якщо мама отримує задоволення від процесу, це тільки на користь.
Якщо у тата є сильний страх і ваші переконання не допомагають, запросіть його на консультацію до гінеколога, який пояснить йому анатомію зі своєї авторитетної точки зору.
Міні Рівне: Чому у майбутніх матусь дуже мінливе сексуальне бажання: то хочеться, то не хочеться, і що з цим робити чоловікам.
Ірина Кужель: У кожної жінки вагітність розвивається за індивідуальним сценарієм. Під час вагітності зміни відбуваються не тільки в тілі жінки, змінюється гормональний фон, який впливає на зміни настрою, а також на наявність чи відсутність сексуального бажання.
Чоловікам варто зрозуміти, що в цей особливий для пари період, Жінка потребує більше уваги, ніжності, розуміння та допомоги. Також чоловікам варто нагадувати вагітній, що вона не тільки майбутня мама, а ще й прекрасна, бажана жінка. Варто робити компліментами та приємні сюрпризи.
Міні Рівне: Які психологічні бонуси для вагітної дають заняття сексом?
Ірина Кужель: Заняття любов’ю стимулюють вироблення гормонів окситоцину і дофаміну. Перший експерти називають гормоном прихильності і ніжності, тоді як другий відносять до групи гормонів радості. Дофамін не тільки змушує нас відчувати задоволення, але і зміцнює почуття до партнера. Також оргазм сприяє виробленню жіночого гормону пролактину. Саме цей гормон готує організм жінки до народження дитини й лактації. Крім цього, пролактин має заспокійливу дію на організм.
Міні Рівне: Які пози варто уникати у першому, другому, третьому семестрі?
Ірина Кужель: Пара може вибирати любі пози, які їм комфортні. Поки не заважає животик обмежень в позах немає. Коли живіт стає округлим, то варто обирати позиції, які запобігають тиску на живіт вагітної. Це можуть бути пози на боку, коли жінка зверху передом або задом до партнера, так звана колінно-ліктьова поза (Doggy style), стоячи тощо.
Міні Рівне: Існує така думка, якщо чоловік йде на партнерські пологи, то потім він не хотітиме своєї жінки? Що ви думаєте з цього приводу?
Ірина Кужель: Зараз все більше популярності набувають партнерські пологи. І запорукою успіху є спільне бажання і чітке усвідомлення всього процесу народження дитини. Тут варто розуміти відношення конкретного чоловіка до пологів. Одні сприймають це як таїнство і чудо, які не тільки перерізають пуповину, а й приймають дитину в пологах у свої руки і в результаті залишаються з неймовірними враженнями, бо не звертають увагу на неестетичні моменти, а повністю занурені в процес.
Також є чоловіки, які сприймають пологи як неестетичний, навіть огидний процес, тому якщо підуть все ж підтримати дружину, краще в процесі знаходитися біля голови жінки або навіть вийти за двері у кульмінаційний момент. Тому, на мою думку, не потрібно примушувати партнера до пологів разом, вам не буде помічним присутність людини, яка втрачає свідомість від процесу) Якщо партнер “За” пологи разом, то не потрібно нехтувати спеціальною підготовкою, щоб бути максимально корисним для вас.
Міні Рівне: Поява дитини. Чи є секс у післяпологовий період? Перший секс після пологів. Рекомендації парам?
Ірина Кужель: Звичайно, кожній жінці, залежно від того як пройшли пологи, потрібний час на відновлення, який встановлює лікар, що її спостерігає. Коли ви почули від гінеколога радісну новину, що вже можна, потрібно налаштувати себе на позитивний лад і не затягувати з початком відновлення статевого життя.
Після народження дитини організм жінки змінюється і карта чутливості може розкритися з абсолютно іншого боку! Тому секс після пологів такий хвилюючий, ніби вперше в житті. Я б радила парам відверто поговорити про хвилювання, чоловікам з особливою ніжністю знову почати досліджувати кохану, а жінкам направляти чоловіків у потрібне русло і довіряти партнеру.
Міні Рівне: Страх нової вагітності? Як з ним працювати?
Ірина Кужель: Тут потрібно повернути собі відповідальність про контрацепцію. Гінеколог завжди допоможе підібрати вам надійний метод.
Міні Рівне: Перший рік для новоспечених батьків найважчий не тільки в плані адаптації до нових ролей, але й зміною навантаження. Як правило, мама втомлена, соціально ізольована і зла. Тут би поїсти, помитися і поспати. Не до сексу точно. Що робити тату, щоб надихнути маму на близькість?
Ірина Кужель: Татові варто розділити обов’язки по догляду за дитиною з мамою. Жінкам варто пам’ятати, що чоловіки народжуються без інстинкту батьківства, на відміну від жінок, і тому прищепити цей інстинкт для тата – це завдання мудрої мами.
Для жінки як повітря потрібний відпочинок та час для себе, спілкування і, на мою думку, це в силах організувати кожен дорослий, не інфантильний, мужчина.
Лібідо, статевий потяг, статеве бажання або статеве ваблення (від лат. libido — прагнення, бажання, потяг) — сексуальна енергія, кількість якої пов’язана зі стадією статевого розвитку, роботою діенцефального відділу мозку і залоз внутрішньої секреції, спадковістю та індивідуальним досвідом. Термін походить з психоаналітичної теорії Фрейда, в якій лібідо було одним з ключових понять. – Вікіпедія
Міні Рівне: Що ще впливає на зниження лібідо молодої мами?
Ірина Кужель: Якщо є певні проблеми з сексуальним потягом, в першу чергу, варто виключити проблеми зі здоров’ям. Частіше сексуальна енергія жінки після пологів навпаки збільшується та розкривається новими барвами… Буває, що лібідо навпаки знижується через психологічні проблеми, такі як стрес, пригнічення, коли жінка не приймає своє тіло, вважає себе не привабливою, перевтома і образи на партнера.
Міні Рівне: Як відновити лібідо після пологів?
Ірина Кужель: Гарно сприятимуть підвищенню лібідо хороший сон, збалансоване харчування, прогулянки й турботливий, люблячий партнер. Жінкам, у яких з’явилася тривога на рахунок своєї зовнішності, слід пам’ятати, що чоловікам під час статевого акту важлива не гарна картинка, а розкута жінка, яка отримує від сексу задоволення, яка по-справжньому насолоджується процесом і партнером. Звичайно, впевненість в собі впливає на силу лібідо, тому варто любити себе, піклуватися про своє тіло, при кожній нагоді не нехтувати приємностями для свого тіла. Також на підвищення сексуальної енергії жінки гарно працює гімнастика для інтимних м’язів, так звана гімнастика Кегеля, що зміцнює важливі для сексу м’язи та сприяє притоку крові до органів малого таза. Гарно розкриває лібідо і навичку отримувати задоволення від всього, що оточує жінку навколо. Помічаєте запах чаю, смакуйте їжею, навчитися насолоджуватися кожною краплиною в душі, вивчайте себе, прислухаючись до потреб свого тіла, а страхи в голові перемикайте на еротичні фантазії. Не варто забувати, що сім’я складається не тільки з мами й дитини.
Міні Рівне: Що порекомендуєте для татусів: що робити аби секс у подружжя був.
Ірина Кужель: Татусям також варто не забувати, що їхня дружина, не тільки мама, а ще приваблива Жінка.
Міні Рівне: У нашому суспільстві культурально склалося, жінка повинна багато чого і виконувати подружній обовязок у тому ж числі. Як навчитись казати – ні, коли ти дійсно не хочеш?
Ірина Кужель: Я проти того, щоб жінка займалася сексом тільки з відчуття обов’язку. Ви тільки уявіть, що ваш мужчина вступає в сексуальний контакт з вами тільки для “галочки”. Уявили? І як?Звичайно, це відчувається і це не є приємно, саме такий секс стає рутиною. Коли жінка не хоче, варто чесно сказати, що я сьогодні не готова, не хочу, втомлена, тобто відверто назвати причину. Якщо причина у партнері, доречно буде поговорити про це, що не так і як можна це вирішити разом.
Ну, і якщо ви помічаєте, що часто відмовляється від сексу, то тут вже варто задуматись як сказати “Так”, працюйте з лібідо та відносинами з партнером.
Міні Рівне: Що допоможе урізноманітнити сексуальне життя пари і запалити пристрасть медового місяця?
Ірина Кужель: Наш мозок має схильність стомлюватися від одноманітності – і секс не виняток. Коли ваше сексуальне життя стає занадто передбачуваним, вашому мозку стає нудно робити те ж саме знову і знову. І він щоразу випускає все менше і менше допаміну, роблячи секс менш яскравим. Тому, варто розвиватися в цьому плані, ніколи не стояти на місці, експериментувати з місцем, з освітленням, сексуальною білизною, іграшками з сексшопу, ніколи не переставати досліджувати один одного. Класно ділитися еротичними фантазіями, спогадами про те, як все у вас починалося. Коли ми згадуємо позитивні моменти, ми ненароком можемо повернути собі ті чудові емоції перших побачень.
Літературна рекомендація Ірини Кужель – сексолога-консультанта для бажаючих захлибитися у психологію та фізіологію сексуального бажання пари.
Про що ви ще хотіли дізнатися у сексолога Ірини Кужель? Запитуйте у коментарях до матеріалу!
Поділіться статтею у соціальних мережах з друзями!
автор статей, журналіст, копірайтер