Який варіант iPad Pro краще, 2022 чи 2024?

За характеристиками пізніші версії однієї і тієї моделі завжди кращі. Але відмінності можуть бути як кардинальними, так і незначними. Тому в деяких випадках різниця в ціні може стати вирішальним критерієм під час вибору.

Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, чи варто переплачувати за iPad Pro 2024, чи все ж таки краще придбати версію 2022 року випуску, порівнявши основні характеристики гаджетів.

Дизайн

Це перше, на що звертають увагу користувачі. Новинка виявилася тоншою за попередника на 0.6 мм (11-дюймова версія) і на 1.4 мм для варіанта із діагоналлю 13 дюймів. Щоправда, модуль камер візуально випирає ще сильніше, а зменшення товщини позначилося на акумуляторі, який теж схуд.

Тому тут для багатьох iPad Pro зразка 2022 року краще, оскільки довше тримає заряд.

Дисплей

А ось тут перевага новинки очевидна. Обидві нові моделі оснащені OLED матрицею Ultra Retina XDR. До того ж роздільна здатність iPad Pro 11 складає 2420×1668, а 13-дюймового гаджета – 2752×2064 пікселів.

Яскравість 1000 ніт під час відтворення контенту HDR збільшується до 1600 ніт. Ще одна перевага моделі 2024 стосується модифікацій із накопичувачами максимальної ємності (1 або 2 ТБ): їхній дисплей має нанотекстурне покриття.

Силовий блок

І тут явна перевага на боці свіжої моделі, де на зміну чипсету М2 (8/10 ядер CPU/GPU відповідно) прийшов чіп М4, у якого 10 ядер для звичайного та 10 для графічного процесорів. Але модифікації зі 128 ГБ постійної пам’яті є тільки в старої версії, а максимальний об’єм в обидвох становить солідні 2 ТБ. Оперативки – 8 або 16 ГБ залежно від обсягу постійного накопичувача.

Перехід на чипсет нового покоління дав приріст у продуктивності, значно збільшилася швидкість обміну даними між постійною та оперативною пам’яттю, зі 100 до 120 ГБ/с.

Камери

Фронтальна камера не зазнала змін. А ось можливості основної у версії 2024 року знизилися: тут вирішили залишити лише 12-мегапіксельний модуль із п’ятикратним зумом та підтримкою Smart HDR 4. Серед покращень можна відзначити збільшення частоти знімання відео у форматі 4К до 60 кадрів на секунду (режим ProRes).

У попередньої «прошки» 2 камери, 12-мегапіксельна ширококутна та 10-мегапіксельна ультраширока. 5-кратний зум працює на наближення, 2-кратний на видалення, є підтримка HDR 4. У режимі ProRes максимальна частота обмежена 30 кадрами в секунду.

Що вибрати?

То який планшет кращий? Якщо говорити про зменшення товщини, з урахуванням зниження ємності батареї такий крок складно назвати поліпшенням. Тим більше, що помітити різницю візуально вкрай складно.

Наскільки продуктивніше гаджет на чіпі М4, поки важко сказати, синтетичні тести тут помічник так собі. За обсягами пам’яті пристроїв приблизний паритет, принаймні, у максимальній конфігурації.

Тож, якщо у вас є зайвих тисяч десять гривень, можете купувати новинку, в іншому випадку можна обійтися і варіантом 2022 року.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь