10 книг для дітей на Хелловін

Напередодні веселого Хеллоуїна ми вирішили згадати книжки, в яких живуть добрі привиди, галасливі монстрики і маленькі домовики. Хеллоуїн, що прийшов до нас з-за океану, одні не розуміють зовсім, вважаючи його чужим для нашої культури святом. А інші весело відзначають, вбираючись в костюми і смакуючи цукерки. Ми ж хочемо розповісти про цікаві осінні книги для дітей, героями яких є добродушні представники всякої різної нечисті.

 

“Пригода на Геловін” Андрій Кокотюха


Надзвичайні пригоди двох восьмикласників — Максима Білана і Дениса Черненка, які до тих пір майже не віталися, — привели до несподіваного результату: хлопці потоваришували. А подальші події ще раз довели незаперечність народної мудрості: вірний друг — то найбільший скарб. Кмітливість та вірність Максима допомогли Денису спекатися несправедливого звинувачення у пограбуванні, а наступного разу вже він, Денис, допоміг друзям уникнути неприємностей на Геловіні…


“Абетка монстрів” Марія Жученко

Якщо ваш малюк любить пустувати й зовсім не бажає вчитися, запропонуйте йому погратися з веселими монстриками. Він і не помітить, як вивчить усі букви й цифри!З «Абеткою монстрів» вчитися не страшно, а цікаво! Для всіх креативних батьків та їхніх талановитих дітей!


“Груффало” Джулія Дональдсон

Груффало, це лісове чудовисько. Величезне, кошлате, з пащею, повною зубів, і отруйною бородавкою на носі. Одного разу його вигадло маленьке мишеня, яке боялося саме гуляти по лісі. І раптом виявилося, що Груффало існує насправді. Ніхто не знає, звідки він взявся і чим займається. Але в останній книжці у нього з’явилася маленька донька. А недавно ще й вийшов веселий мультфільм.


“Шмяк: солодощі або напасті” Роб Скоттон

 

У школі у кошеняти Шмяк теж святкують Хелловін: всі вже зробили ліхтарики їх гарбузів і готові слухати історію міс Пухлісс про привидів. Залишилося тільки придумати найстрашніший костюм, щоб виграти головний приз. Шмяк вважає, що костюм відьомського кота цілком собі підійде. Але дерев’яна ручка мітли ламається в самий невідповідний момент. Здавалося б, костюм безнадійно зіпсований … Але мама придумала, як допомогти горю: вона набила газетами старі шкарпетки, прикріпила до них гумки і одягла на Шмяка. Кращий в світі костюм шкарпеткового павука готовий – аж в дзеркало дивитися страшно, ух! Правда, однокласники в костюмах скелетів і мумій жартують над Шмяком, але добре сміється той, хто сміється останнім …


“Маленька відьма” Отфрід Пройслер

Цей німецький письменник справжній чарівний казкар. Для малюків у нього є історії про маленького Водяного, любителя подорожей і пригод, Відьму, що зуміла довести своїм сестрам, що зло не всесильне, і Привид, який любить пустувати і з ним дуже легко подружитися. Всі герої в цих казках добрі, всім допомагають і вчать цьому інших. А самі книжки сповнені гумору і дивних світів.


Привидів не буває Кір Буличов

А якщо існує паралельний світ? Світ, у якому живуть усі привиди, вампіри, скелети? Адже людство не могло самостійно все це придумати. Може, усі наші фантазії насправді не вигадка, а цілком буденні речі? Та не на Землі, а в іншому світі…

Хвилюючись за долю професора Гоца, який поїхав у експедицію до паралельного світу і не повернувся, Пашка, нікого не попередивши, відправляється дізнатися, що з ним сталося. Коли Аліса дізнається про витівку друга, вона також біжить прямо до порталу. Зважуючи всі за і проти такого небезпечного рішення, вона раптово отримує дивну записку. Друзям доведеться дослідити цей паралельний світ і з’ясувати, чи існують насправді привиди. Головне, випадково не пронести їх через портал.


“Атлас монстрів і привидів” Федеріка Магрін

Атлас поділено на розділи, кожен із яких пов’язаний із певною частиною світу і містить карту всіх істот, щоб читачі бачили, де саме водиться те чи те створіння. На подальших сторінках містяться описи різноманітних потвор. Деякі з них — це просто стислий переказ найцікавіших фактів, а інші називають точні місця, де бачили монстрів, перелічують їхні основні властивості та підказують, як їх перемогти.  На них ти знайдеш детальнішу інформацію про місця, де вони живуть, а також легенди та перекази, що їх супроводжують. І нарешті, три спеціальні вставки розповідають про відомих привидів, водяних і міфічних монстрів.


“Кораліна” Ніл Ґейман

А ви переїхали б зі своєї теплої та затишної квартири у страшний та старий дім на краю міста? Звичайно, ні. Кораліна була такої ж думки. І не дарма, адже в історії людства не було ще жодного випадку, щоби переїзд у старезний замок скінчився добре. І ця історія — не виняток. Якби батьки дівчинки не вирішили залишити улюблене місто, страшних та небезпечних подій можна було б уникнути.
Що робити, коли сім’я геть не звертає на тебе уваги, а у новому місці немає жодного друга? Шукати пригод та відкривати таємничі двері? Кажуть, ще ніхто не повертався живим, зайшовши у них. Чи вдасться Кораліні вийти неушкодженою? Чи вибереться вона із пастки? Або назавжди залишиться у такому привабливому, але геть не безпечному світі?


“Дім дивних дітей” Ренсом Ріггз

Історія про дивного 16-річного хлопчика Джейкоба, який на фоні інших дітей у цьому домі виглядає чи не найдивнішим і вже має армію шанувальників. А тим паче, тільки-но вийшла екранізація легендарного Тіма Бартона. Страхітливий історій тут якраз на один тривалий, але атмосферний вечір.


“Марина” Карлос Руїс Сафон

Роман про втрати та знахідки. Улюбленець самого Сафона. Одного весняного дня на вокзалі в Барселоні знаходять Оскара, хлопця, який раптово зник. Усі рідні, знайомі та викладачі майже втратили надію його знайти. Причина зникнення – зустріч із таємничою Мариною. І Оскар розповість, чому. Як і в попередніх книгах Сафона, тут буде вдосталь таємниць та краси.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь