Рухливі ігри з м’ячем для дітей 5-10 років
Реальність така, що сучасні діти проводять левову частину свого часу з ґаджетами. Та для повноцінного здорового розвитку вони мають достатньо рухатись, щоб розвивати швидкість, спритність, точність та соціальні навички. Рухливі ігри вдома, на дитячому майданчику чи природі не тільки розважають дітей, а й розвивають пам’ять, увагу, дрібну моторику, логічне й образне мислення. Особливе місце в активних розвагах посідають ігри з м’ячем. Обов’язково беріть участь у грі разом із дітьми, і час буде проведено весело та корисно.
Рухливі ігри з м’ячем для дітей дошкільного віку
«Снайпер»
Діти стоять на відстані 1-2 метри від мішені і намагаються по черзі влучити у неї м’ячем. Ускладнити завдання можна м’ячами різного діаметра, чергуючи кидки лівою і правою рукою. Переможе той, хто влучить найчастіше.
«Стрибки з м’ячем»
Діти стоять в ряд і тримають м’яч між колінами. За командою починають стрибати через кімнату/майданчик. Переможе той, хто першим дійде до фінішу, не втративши м’яч.
«Їстівне-неїстівне»
Ведучий кидає м’яч, називаючи предмети. Гравці ловлять їстівні предмети, не їстівні відбивають. Така гра допомагає дітям збільшити словниковий запас, учить швидко реагувати і розвиває увагу.
«Викидайло»
У «Викидайла», мабуть, грають в кожному дворі й у будь-яку пору року. Суть гри в тому, що двоє ведучих учасників стають у різних кінцях майданчика і кидають м’яч один одному через центр ігрового поля. Завдання гравців у полі – відхилятися від м’яча. У кого попав м’яч, той вибуває з поля. Ця гра розвиває у дітей вміння співпрацювати і спілкуватися в гурті. Її можна ускладнити безліччю варіантів.
Ігри з м’ячем для дітей молодшого шкільного віку
«Вільний м’яч»
Діти роблять коло і ставлять ноги на ширині плечей так, щоб стопа дотикалася стопи гравця, що поруч. Ведучий з центру кола кидає м’яч поміж ногами учасників і таким чином прагне вибити його за межі ігрового поля. Завдання гравців – втримати м’яч у колі за допомогою рук і ніг та знову повернутися у вихідне положення. Коли м’яч вилетить з кола, ведучим стає той гравець, що його випустив.
«Мисливці та лисиці»
Серед гравців обирають «мисливця». Решта дітей стають «лисицями» і роблять коло. «Мисливець» в центрі кола тричі підкидає й ловить м’яч, а діти у цей час розбігаються в різні боки. Ведучий кидає м’ячем у дітей. Якщо м’яч торкнувся до «лисиці», гравець стає «мисливцем», і тоді вони разом із ведучим переслідують інших. Таким чином, «мисливців» стає дедалі більше. Та якщо м’яч упаде на землю, «лисиці» можуть перехопити його і кидати один одному, не віддаючи «мисливцям». Гра триває, допоки не залишиться одна «лисиця».
«Лови – не лови»
Гравці у колі кидають один одному м’яч, вигукуючи команди. Діти ловлять м’яча, якщо чують «ЛОВИ», і відбивають при команді «НЕ ЛОВИ». Гравець, що не виконає команду, вибуває з кола чи отримує штрафний бал, якщо учасників у грі мало.
Ускладніть гру завданнями, і грати стане цікавіше. Наприклад, ловити м’яч, якщо почули назву тварини, і відбивати, коли щось інше. Серед категорій можна обрати країни, одяг, комахи, меблі, посуд, рослини, імена жіночі чи чоловічі і т.д.
«Одинадцять (картопля)»
Діти в колі кидаються м’ячем у довільному порядку і рахують вголос: «Раз», «Два» і т.д. А гравець, який каже «Одинадцять», відбиває м’яч. Якщо він зловив м’яч або взагалі не взаємодіяв з ним, присідає в центрі кола і стає «картоплею».
Далі гравці на рахунок «Одинадцять» мають не просто відбити м’яч, а попасти в «картоплю», що в центрі кола. Це дає шанс гравцю повернутися в гру. Якщо тому, хто кидає, не вдасться попасти в «картоплю», він теж сідає в коло. Гра триває до тих пір, доки з м’ячем залишиться один гравець.
Рухливі ігри з м’ячем для дітей – це не лише фізична активність та цікаве дозвілля, а й розвиток різних аспектів життя дитини, включаючи соціальні, когнітивні та емоційні навички.
Читати більше: 15 ідей для ігор: чим зайняти дитину на вулиці
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com