Дитяча шапка: вибираємо головний убір правильно

“Ти в шапці?” “Чого без шапки?” “Одягни негайно!” Мабуть, кожен пам’ятає ці фрази з дитинства. Дитяча шапка – предмет турботи не одного покоління мам, і нелюбові не одного покоління дітей. Небажання носити шапку викликане тим, що батьки часто обирають головний убір, який не підходить дитині за розміром або матеріалом. 

Щоб дитина носила шапку із задоволенням, варто керуватися певними правилами під час її купівлі.

Купуйте шапку, яка подобається дитині

Звісно, якщо дитина маленька, вона ще не може обрати шапку самостійно. Однак, коли ваше чадо може висловити свою думку, до неї варто прислухатися. Інакше є велика ймовірність, що вона відмовиться її носити. 

Визначте розмір дитячої шапки

Ідеально, коли головний убір  можна поміряти. Інша справа, покупка в інтернет-магазині чи десь без присутності малюка. Є ризик помилитися розміром і тоді шапка викликатиме дискомфорт і  відповідно, – небажання її одягати. Мала шапка буде постійно злазити, муляти, викликати свербіж шкіри на лобі або ж злазити з вух, тим самим випускаючи тепло. Велика – сповзатиме на очі й буде пропускати холод. Для того, щоб дитині було зручно і тепло, важливо правильно визначити розмір головного убору.  

Як виміряти голову дитини

Найпростіший спосіб дізнатися охоплення голови – поміряти її сантиметровою стрічкою. Важливий момент – міряємо, враховуючи усі випуклі точки: брови, вилиці, вуха. Тоді можна зробити заміри вірно і відповідно обрати розмір шапки згідно із параметрами дитини. Під час замовлення варто просити розмірну сітку виробника, а не орієнтуватися на вік дитини. Часто фізичні параметри не збігатися з віковими показниками через індивідуальні особливості: вагу, ріст, конституцію тіла тощо.

Орієнтовні заміри, де врахований ріст та вік дитини:

  • 35 см -39 см – 0-3 місяці
  • 40 см – 3-4 місяці
  • 42-44 см – 4-6 місяців
  • 45-47 см – 6-12 місяців
  • до 48 см – до 2-х років
  • до 50 – до 3-х років
  • до 54 см – до 5 років
  • до 56 см до 8-ми років 
  • до 58 – 10-12 років

Дитяча шапка: обираємо матеріал

Матеріал головного убору повинен бути приємним до тіла та відповідати сезону. Батьки дітей, які схильні до алергічних реакцій, особливо ретельно мають вивчати склад матеріалу.

Шапка на зиму має мати декілька шарів або підкладку з бавовни або флісу, для того, щоб добре утримувати тепло та не пропускати вітер. 

  • В’язані моделі є зимові та демісезонні. Не найкращий варіант на вітряну погоду, адже вони пропускають холодне повітря, добре, коли така шапка має підкладку.
  • Шапки з шерсті – теплі, але “кусючі”, під такий головний убір для маленької дитини варто одягати бавовняну шапочку або обирати моделі з підкладкою з віскози чи флісу.
  • Шапки із хутром, хороший варіант, адже такі шапки чудово тримають тепло та захищають від вітру. Часто хутро є елементом оздоблення. Зважайте на особливості та активність дитини під час прогулянок. Для активних і непосидючих діток хутряна шапка може бути надто паркою. Для малюків, які активно не рухаються, саме те, що потрібно.
  • Шапки із плащівки – ідеальний варіант для вологої та дощової погоди, та активних прогулянок взимку.

Ідеально мати декілька шапок різної щільності. Погода взимку, восени та навесні досить мінлива. Аби головний убір не спричиняв дискомфорту дитині, він має відповідати температурному режиму навколишнього середовища. Дитина, яка спітніла, може легко застудитися.

Сьогодні купити якісну та модну шапку для дитини – не проблема. Головне, врахувати думку дитини та вірно визначити розмір.

 

 

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь