10 найкращих фільмів для дітей, що пояснюють складні питання просто

Незвичайний проект організував вчитель однієї з рівненських шкіл, намагаючись вирішити проблему браку якісного наочного матеріалу для своїх учнів.

Віталій Шевчук викладає фізику та астрономію. Без якісного наочного матеріалу тут не обійтись, однак ще рік тому науково-популярних фільмів українською мовою в мережі годі було й шукати.

Так виникла ідея створення україномовного науково-популярного каналу. Російськомовних каналів є досить багато, у тому числі й таких, що є авторами власних роликів, – розповідає педагог.

Читайте також: 10 сайтів для школярів, які пояснюють уроки краще будь-якого вчителя

Український проект стартував з перекладу та озвучення роликів відомих і популярних у світі каналів: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших. Перші три ролики пан Віталій локалізував разом з дружиною – вдома і у досить спартанських умовах.

На початку навчального року розповів про ідею своїм учням. Тоді проект отримав назву «Цікава наука», – відзначає Віталій Шевчук. – Проект некомерційний. Відео поширюються на Youtube-каналі проекту згідно принципів Fair Use, що передбачає відсутність монетизації та вказівку на авторів та першоджерела. Згодом плануємо створювати і власний науковий контент для школярів, студентів, учителів та усіх, хто бажає отримувати інформацію про науку українською мовою.

Нині на рахунку проекту 36 перекладених та озвучених або локалізованих відео!

Пропонуємо найцікавіші відео з тих, що руйнують стереотипи про «нудну науку» та просто пояснюють досить складні наукові питання.

Чому під землею гаряче?

У цьому відео пояснюється, чому досить близько до поверхні Землі температура настільки висока.

Чому весь пісок однаковий?

Пісок кий використовується для будівництва замків із піску,для вимірювання часу в пісочному годиннику, або при гідравлічному розриві пластів у значній мірі той самий як і в будь якому іншому місці…

Сила ефекту плацебо…

Ефект плацебо – незрозуміле явище, коли лікарські препарати, процедури, а також методи лікування, які не повинні мати ефекту, дивним чином змушують людей відчувати себе краще. Як це відбувається? Емма Брайс занурюється в таємницю дивного ефекту плацебо.

Що з’явилося раніше: курка чи яйце?

Це популярне запитання часом виникає у кожного. Хтось вважає його некоректним, інші ж переводять його у сферу філософії. Та можна спробувати дати відповідь, використовуючи науку – цікаву науку!

З чого складається Всесвіт?

Усі матеріальні об’єкти навколо вас,складаються з субмікроскопічних частин,які ми називаємо молекулами…

Як цукор впливає на мозок?

Коли ви їсте щось солодке, ваші смакові рецептори, кишечник і мозок починають реагувати на цукор. Активація системи винагороди в цьому випадку така ж, як і при споживанні речовин, що викликають залежність, наприклад, алкоголю чи нікотину, адже надлишок цукру призводить до виділення великої кількості дофаміну і стійкого бажання отримати його ще. Ніколь Авена пояснює, чому солодощі повинні прийматися в малих кількостях і нечасто.

Як ваш телефон змінює вас?

Відео показує вплив використання людиною мобільного пристрою на окремі аспекти її життя.

Що таке еволюція?

Еволюцію часто вважають складною і суперечливою теорією. Але насправді конценпція еволюції є дуже простою. Перегляд цього короткого анімаційного відео дозволить вам побачити і зрозуміти, як працює еволюція.

Наскільки великим є Всесвіт?

Якого розміру Всесвіт? Чи Всесвіт – лише те, що ми можемо бачити? Чи є у Всесвіту центр? Чи має Всесвіт межу? На усі ці запитання ви отримаєте відповіді у цьому відео від Minute Physics.

Що таке ДНК і як вона працює?

Цей анімаційний фільм доступно і на спрощеному рівні пояснює будову і призначення ДНК, демонструє механізм транскрипції та трансляції ДНК в клітинах, а також коротко вказує на важливість білків.

 

Більше відео на Каналі “Цікава наука”

Вам також можуть бути цікавим 10сайтів для дітей які пояснюють уроки краще будь якого вчителя.

 

Джерело: https://ukontent.wordpress.com/

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

One thought on “10 найкращих фільмів для дітей, що пояснюють складні питання просто

Залишити відповідь