Нові рекомендації по дитячому харчуванню від МОЗ
Вперше за 18 років Міністерство охорони здоров’я України переглянуло норми харчування для дітей і дорослих. У нових рекомендаціях знижені норми споживання калорій для дітей та норми вуглеводів для будь-якого віку, крім дітей до року.
МОЗ України випустило указ від 11 грудня 2017 року “Про погодження матеріалів норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових Речовинах та енергії”. Для дітей до року рекомендації по харчуванню не змінилися. Медики радять тепер вживати менше калорій всім дітям, починаючи з однорічного віку. Добові норми зменшили в середньому на 15%.
Для дітей від 0 – 12 місяців норми харчування наведені в розрахунку на кг ваги.
Норми вуглеводів для дітей знизили в середньому на 15 – 20% на добу, білків – на 5 – 8%, жирів залишили майже без змін. В цілому дитяче харчування має на 60% складатися з тваринних білків, а раціон дорослих – на 50%. МОЗ пояснює зміни тим, що застарілі норми були завищеними і провокували появу зайвої ваги і ожиріння.
Автори нових рекомендацій наполягають, що в дитячому меню потрібно зменшити не тільки солодощі, але також каші та борошняні вироби. Людям будь-якого віку радять їсти більше білків. Для підлітків необхідність таких заходів підкреслюється особливо.
Думки дієтологів щодо таких змін в харчуванні українців розділилися. Одним згодні з тим, що сучасні діти ведуть менш активний спосіб життя, тому їх потреби в калоріях зменшені обґрунтовано. Інші вважають, що колишні норми були правильними, оскільки відповідали рекомендаціям ВООЗ.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com