Осінні вироби з жолудів своїми руками

Осінь багата на природні матеріали для дитячих виробів: жолуді, каштани, шишки, горіхи, осіннє листя … всього не перелічити!

Читайте також: Розвиваємо дрібну моторику: ігри з каштанами

Крім того, восени ми більше часу, ніж влітку, проводимо вдома, і ця обставина також налаштовує на те, щоб зайнятися виготовленням осінніх виробів з природних матеріалів.

З такого природного матеріалу, як жолуді, можна придумати безліч різних виробів, які будуть прикрашати будинок, дачу або сад. Все, що вам знадобиться, це кілька інструментів, жолуді, уява та час.

Кольорові жолуді. Ідеї

1. Для початку потрібно їх помити і висушити (можна в духовці). Якщо ви хочете в майбутньому повісити жолуді або їх шапочки в будинку або на ялинці в якості прикраси, то можна в них зробити маленькі отвори дрилем з тонким свердлом або шилом.

2. Приготуйте гуаш, акрилові фарби або лак для нігтів і почніть розфарбовувати шапки жолудів. (ред. – з дітками рекомендуємо використовувати фарби)

 

 

Ті, хто захоплюється валянням з вовни, може зробити красиві кольорові жолуді з валяної вовни. Тепер перейдемо власне до виробів з жолудів.

Чоловічки та звірята з жолудів

Найпоширеніші вироби з цього природного матеріалу – всілякі чоловічки і звірята. Ручки, ніжки, роги можна зробити із зубочисток, сірників, тонких гілочок. Протикати отвори в жолудях зручно шилом або зубочистками (якщо жолуді ще молоді). Робити це, звичайно, повинен дорослий.

Дуже зручно при виготовленні виробів з природних матеріалів використовувати клейовий пістолет. Але якщо у вас його немає, підійде клей “Супер Момент”. У нього зовсім маленький отвір, з якого виходить клей, тому їм зручно користуватися. Замість клею також можна використовувати в деяких випадках пластилін.

Кораблики з жолудів

Для того, щоб змайструвати цілий флот з жолудів, потрібно добре помити плоди дуба і висушити. І крім самих жолудів вам доведеться підготувати: голку, нитки, ножиці; сухе листя дуба, зубочистки, клейовий пістолет.

Чоловічки з недозрілих жолудів

Недостиглі жолуді теж підходять для створення цікавих виробів. Наприклад, з них у вас вийде зробити кумедних чоловічків. Для створення цих істот використовуйте зубочистки і клей. Також підбирайте жолуді з капелюшками, на яких залишилась гілочка.

Сніговики з жолудів зеленого кольору.

Зробіть разом з дитиною цікавих сніговиків. Для цього використовуйте зелені жолуді великих розмірів і достигли маленькі жолуді. Приклейте до маленьких жолудів капелюшки, а потім намалюйте на них очі – це буде голова сніговика. Голову до зеленого тулуба прикріпіть за допомогою пластиліну. Для прикраси використовуйте невеликі смужки з теплого матеріалу, які будуть шарфиками.

Голову у чоловічків можна зробити з дерев’яної намистини відповідного розміру.

Ще один цікавий виріб з жолудів для дітей – лісові гномики. Щоб їх зробити, вам знадобляться капелюшки від жолудів і гілки дерев потрібної товщини.

Маленьким гномиками необхідний маленький посуд, зроблена також з жолудів.

А ось ще один варіант посуду з жолудів. Ця саморобка з природного матеріалу виконана з пластиліну і капелюшків від жолудів.

Кумедні іграшки з жолудів.

Якщо в лісі, або в парку ви назбирали велику кількість жолудів, то спробуйте зробити з них симпатичні іграшки. Просто розмалюйте жолуді маркером і ви здивуєтеся тим, який результат у вас може вийти:)

Мордочка овечки з жолудя.

Для того, щоб зробити мордочку овечки, попередньо виріжте з білого матеріалу вушка. Зніміть з жолудя капелюшок, і приклейте вушка до нього. Після чого, закріпіть ці деталі до самого жолудя. На завершення намалюйте на жолуді оченята.

Якщо прикласти трішки фантазії, можна зробити і більш незвичайні вироби з жолудів. Наприклад, маленьких совенят.

Очі, дзьоб і крила малюкам можна зробити з фетру або кольорового паперу. До речі, не забудьте зробити для них маму!

Грибочки з жолудів

З капелюшків жолудів, пластиліну і декількох паличок дуже просто зробити невеликі грибочки. Замість пластиліну можна приклеїти гілочки до капелюшків клейовим пістолетом.

А ось і ще варіант жолудя -“грибочка”

Будиночок для грибочка

1. Відріжте половину жолудя (або трохи менше) і очистіть все всередині.
2. Приклейте всередину невелику іграшку (в даному прикладі штучна трава і гриб).
3. Прикріпіть до шапки жолудя нитку. Використовуйте нитки і голку або суперклей.

Вироби з жолудів і шишок

 

Використовуйте ваша уяву, щоб створити цілу чарівну лісову сім’ю.

Фото рамка, прикрашена жолудями

1. Якщо у вашої рамки є скло – зніміть його і пофарбуйте рамку.
2. Приготуйте стрічку і приклейте до її середині шапки жолудя.
3. Кінці стрічки приклейте до рамки (по кутах), щоб рамку можна було повісити.
4. Почніть приклеювати шапки від жолудів до рамки, покриваючи її повністю.
5. Вставте картинку або фотографію в рамку і скло.

Ось ще ідея рамочки для фото:

Рамку для фотографії можна прикрасити і цілими жолудями.

Або зробити осіннє панно з жолудів і спилу дерева.

А ось приклад ще одного осіннього панно. Картинка зроблена на полотні яке наклеєно на щільний картон для жорсткості. Дубовий листочок вирізаний з віскозної кухонної серветки, жолудь і паличка справжні.

Білочка

1. Намалюйте або роздрукуйте силует білки на папері і розфарбуйте його в темний колір.

2. Покрийте шапками жолудів весь силует білки, приклеюючи їх клеєм ПВА.
3. Вставте вашу саморобку в рамку для фотографії.

Осіння гірлянда

Вам знадобиться:

– полотно або інша щільна тканина
– ножиці
– жолуді
– мотузка або інша щільна нитка
– клей (ПВА, гарячий клей або суперклей)
– велика голка.

1. З щільної тканини виріжте кілька квадратів.
2. Приклейте по одному жолудю в центр кожного квадрата.
3. Голкою з ниткою почніть з’єднувати всі квадрати. Не забудьте на початку і в кінці кожного квадрата зробити вузол.
4. Поєднуючи всі квадрати, закріплюйте ниткою жолуді подвійною петлею, як показано на зображенні. Між квадратами залиште 7-10 см.

Тепер можна повісити гірлянду в будь-якому місці.

Ось ще цікаві гірлянди:

Наступний виріб з жолудів – дятел на дереві.

або просто пташки-сестрички.

Гра “Меморі” з жолудів

Гра “Меморі” відмінно розвиває пам’ять. Для виготовлення цієї розвиваючої іграшки з природного матеріалу вам знадобляться капелюшки від жолудів, фарби або пластилін.

Треба розфарбувати фарбою внутрішню поверхню капелюшки жолудя. Кожного кольору по парі. Замість фарби всередину можна наліпити пластилін. А потім все капелюшки перевернути і за правилами “меморі” шукати серед них однакові.

Ще цікаві варіанти виробів з жолудів

Закінчуючи нашу статтю по виробам з жолудів, хочемо запропонувати вам спробувати виростити разом з дитиною маленький дубочок в горщику.

Жолуді краще збирати відразу ж після листопаду. Але щоб перевірити, які з них зможуть дати життя майбутньому деревцю, помістіть їх в воду. Ті, що спливли, не підходять! І садити краще не одну штучку, а відразу декілька.

Читайте також: Розвиваємо дрібну моторику: ігри з каштанами

 

Джерела:

http://twigandtoadstool.blogspot.com/
http://www.makelearningfun.info

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь