Як підготуватись до відпочинку з дітьми в наметах
Взимку та ще й під час війни навряд чи хтось наважиться вирушити з дітьми з наметом до лісу, в гори, до моря. Але щоб підняти собі настрій, ми вже сьогодні можемо розпочати готуватись до цієї події: планувати, підбирати намет, рюкзаки, складати список потрібних речей. Адже коли Україна переможе, ми неодмінно продовжимо подорожувати найкрутішою у світі країною!
Планування подорожі
Плануйте відпочинок усією родиною. Кожен член сім’ї має висловити побажання щодо того, де він хоче побувати та що побачити. Важливо враховувати думку як дорослих, так і дітей.
Тестова ночівля в наметі
Ваші діти жодного разу не були у поході? Щоб вони хоча б частково відчули атмосферу зупинки у кемпінгу, а потім легше звикли до нової обстановки, поставте туристичний намет просто в будинку. Нехай вони в ньому сплять або граються.
Ще вдома поясніть дітям, що на природі не буде ванни в кінці коридора, м’якого ліжка. Але робіть це з оптимізмом, адже такий відпочинок має більше плюсів, ніж мінусів. Виберіть разом місце для важливих речей. Кожен має знати, де зберігається ліхтарик, а де — виделки й ложки.
Домовтесь, що речі потрібно завжди повертати на їхні місця, аби потім було легше знайти. Щоб спростити задачу, зробіть список, де що лежить, який буде закріплений на видному місці.
Сумісна прогулянка
Прогуляйтесь разом по парку або до озера. Можна здійснити вилазку за місто на природу. Поговоріть про погоду, різні види занять і відповідний одяг для них. Запишіть речі, які на думку членів вашої родини можуть знадобитись у поході.
Складання рюкзаків
Цікаве заняття, від якого і діти, і дорослі будуть у захваті. Спробуйте разом наповнити речами рюкзаки, які можна придбати в магазині Алло у Львові. Перелік необхідних речей варто заздалегідь записати в блокнот або телефон. Вдалося? Якщо так — відмінно! Якщо ні — ще раз перегляньте вміст рюкзаків і вирішіть, які речі зайві.
Коли збиратиметесь у справжню подорож, довірте дітям пакування власних речей і спорядження за завчасно погодженим з вами списком. Перевірте їх перед від’їздом. Нехай речі кожної дитини будуть складені в окремий мішок. Щоб було легше орієнтуватись, краще, якщо вони матимуть різний колір. Дозвольте покласти туди улюблену іграшку, з якою дитині буде легше адаптуватись до нових умов.
Поговоріть про безпеку
Придбайте та навчіть дітей користуватись свистками. Вони повинні вміти це робити на випадок, якщо загубляться. Свистки мають знаходитись на шнурку на шиї або на ремені.
Якщо ви мрієте про подорож до лісу, де водяться дикі звірі, разом з дітьми вивчіть інформацію, яке місце є безпечним для зберігання їжі. Важливо знати й про те, як поводитися в разі зустрічі з дикими тваринами.
Обережне поводження з природою також важливе для безпеки людини. Виберіться з дітьми на пікнік і навчіть їх розпалювати вогонь. Покажіть, як правильно прибирати за собою. Такі прості дії дозволяють не тільки правильно підготуватись до майбутньої подорожі, але й весело провести час усією сім’єю.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com