Як покращити імунну систему вдома

Працездатність людини та її комфорт цілковито залежать від здоров’я. Якщо постійно хворіти, моральний і матеріальний стан не покращиться. Тому підтримка захисту, який і відповідає за боротьбу з вірусами та бактеріями, — це шлях до довгого та повноцінного існування. Для цього можна застосовувати дієту, вести здоровий образ життя, а також приймати спеціальні засоби, наприклад краплі для підвищення імунітету.

Як працює захисна система людини

Людину щодня атакують різноманітні шкідливі мікроорганізми. Якщо вони потрапляють в організм — виникає хвороба. Щоб протистояти цьому, імунітет задіює тканини, органи та спеціальні клітини.

Завдяки цьому вдається не пропустити хворобу в організм, а якщо вона все ж проникла всередину — знищити “злодія” якомога швидше. Тож імунітет людини – це сукупність реакцій, тканин, органів та специфічних мікроорганізмів, що захищають організм від хвороби та сприяють одужанню.

Дорослим та особливо дітям необхідно зміцнювати захисну систему, щоб температура, нежить, кашель та інші прояви захворювання не стали постійними супутниками життя1.

Ознаки та причини слабкого імунітету

Треба відзначити, що імунна система організму виснажується в зимовий період. Як виявити проблеми з імунітетом? Частіше всього порушення має наступні симптоми:

  • сонливість та аномальна стомлюваність;
  • сильне зниження працездатності та нездатність зосередитись;
  • проблеми з апетитом;
  • порушення зору та координації;
  • схильність до постійних захворювань.

Також дуже страждає зовнішній вигляд людини — колір шкіри стає сірим, волосся випадає, з’являються шкірні висипи2.

Що допомагає зміцнити імунітет

Для посилення захисту організму в домашніх умовах потрібно переглянути спосіб життя.

На що треба звернути увагу? Взимку підвищується ризик простудних захворювань, тому треба вживати більше овочів та фруктів. Саме вони важливі для зміцнення імунітету та підвищення працездатності.

Також важливою складовою будуть періодичні прогулянки на свіжому повітрі. Будь-яка фізична активність — біг, зарядка та навіть танці перед дзеркалом забезпечать гарними емоціями та допоможуть зміцнити організм.

Допоможе стати сильнішим та протистояти хворобам процедура загартовування. Важливо привчати себе до холоду заздалегідь та поступово. Спочатку можна обливатись прохолодною водою, також підійде відвідування басейну, прийняття контрастного душу.

Крім цього необхідно нормалізувати сон, саме він – запорука міцного здоров’я. За час нічного відпочинку відбувається відновлення клітин, прискорюється процес їх регенерації. Саме здоровий сон сприяє зміцненню імунітету, робить його більш стійким до вірусів. Корисно лягати та вставати в приблизно однаковий час – дуже дієва практика.

Дефіцит поживних речовин обов’язково позначиться на імунітеті. Тому потрібно приймати спеціальні мультивітамінні добавки. Наприклад, натуральний препарат від компанії Біонорика — Iмупрет®. Ліки мають імуностимулюючу та противірусну дію, сприяють прискоренню виведення шкідливих патогенів з організму3.

Література:

  1. Мельников О. Ф., Пелешенко Н.А. Иммуномодуляция фитопрепаратами в терапии противовоспалительных заболеваний верхних дыхательных путей. Научная монография. Киев 2013
  2. Pflanzliches Kombinationspräparat stärkt die Abwehrfunktion; MMW Nr. 44, 2010
  3.  Імунітет. Наука про те, як бути здоровим. Як правильно турбуватися про імунній системі. Дженна Маччиоки; 2020

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь