Як вибрати перфоратор для дому
Якщо ви часто робите щось у будинку власноруч, займаєтеся ремонтом або будівництвом, вам не обійтися без перфоратора. За його допомогою можна за лічені секунди пробурити отвір навіть у найтвердішому матеріалі, чи то бетонний блок, чи то металоконструкція. Електроінструмент здатний зруйнувати стіну або стару госпбудівлю, розбити плитку в санвузлі та впоратися з іншою роботою. Підвищена потужність гарантує мінімум людських зусиль у робочому процесі. Далі розповідаємо, на що звернути увагу під час купівлі перфоратора для домашніх потреб.
Секрети правильного вибору
Хороший побутовий перфоратор поєднує оптимальну продуктивність, невелику вагу, маневреність і зручність експлуатації. Він справляється з базовими завданнями, які можуть бути актуальними в домашньому господарстві, наприклад:
- демонтаж старої плитки;
- встановлення кронштейна для ТV;
- монтаж меблевих конструкцій.
Вибирати додому професійний інструмент немає сенсу: він дорогий і вимагає акуратного поводження, а підвищена потужність виявляється непотрібною в побуті. Ви можете сміливо купити перфоратор з енергією удару один-два джоулі і потужністю на рівні 500–800 Вт.
Наступний момент — компонування двигуна. Для домашньої експлуатації краще вибрати прямий електроінструмент з горизонтальним розміщенням мотора. За його допомогою зручно працювати навіть у важкодоступних місцях. Побутові моделі не розраховані на тривалу експлуатацію без перерви: їм обов’язково потрібно давати відпочити, щоб двигун не вийшов з ладу. Перфоратор може працювати від мережі або комплектуватися знімною батареєю. Мережеві моделі не обмежені в часі робочого процесу, мають високу продуктивність і небагато важать. Однак їх не можна використовувати далеко від розетки, та й у довгому шнурі легко заплутатися. Акумуляторний інструмент маневровий і мобільний, підходить для експлуатації в будь-якому місці. До мінусів можна віднести обмежений ресурс і високу вартість.
Робочі режими
Кількість режимів роботи — один з основних моментів під час вибору перфоратора. Серед корисних функцій:
- регулювання кута удару для точкового буріння отворів і виконання «ювелірної» роботи;
- ударний режим свердління для швидкої обробки твердих матеріалів;
- безударний режим свердління для створення акуратних отворів;
- режим удару без обертання для демонтажних робіт;
- режим реверсу для експлуатації перфоратора як шурупокрута.
Нарешті, необхідно звернути увагу на бренд. Віддайте перевагу перевіреним виробникам, які виготовляють якісний інструмент з дотриманням норм безпеки та надають гарантійне обслуговування. На піку популярності — перфоратори Bosch, а також Makita, Metabo. Рекомендуємо заздалегідь подивитися відеоогляд вподобаних моделей.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com