Жіноче здоров’я: причини затримки менструації
Менструація – це фізіологічний процес, який проходить в організмі усіх жінок репродуктивного віку (15-49 років). Як правило, середня тривалість менструального циклу становить 28 днів, однак інколи цикл може коливатися від 21 до 35 днів, і це не буде вважається патологією.
Допустима затримка менструації – 1-3 дні, якщо ж місячних немає через 7-10 днів – є привід звернутися до гінеколога.
Більшість жінок відсутність місячних пов’язують з вагітністю, однак не завжди це так. Спробуємо розглянути основні причини порушення менструального циклу.
Сильний стрес та зовнішні подразники
Здорове функціонування організму та стрес – поняття не сумісні. До речі, це одна з найпоширеніших причин затримки місячних. Сильні емоційні переживання, фізичне перевантаження, зміна клімату, і навіть порушення сну можуть суттєво впливати на роботу репродуктивної системи, як наслідок – порушення циклу.
Гормональні порушення
Усі етапи менструального циклу в організмі жінки повністю контролюється гормонами. Будь-яке порушення гормонального балансу буде впливати на тривалість циклу та самої менструації. Основні причини гормонального збою – дисфункції репродуктивної та ендокринної системи, гіпофізу або наднирників. У такому випадку медичне комплексне обстеження обов’язкове і не терпить очікування.
Різка зміна ваги тіла
Надмірна вага, дефіцит ваги, чи різке схуднення сигналізують про зміни стану здоров’я. Оскільки жирова тканина – це місце вироблення статевих гормонів, то будь-які коливання кількості маси (дефіцит чи профіцит) впливає на регулярність циклу.
Гінекологічні та загальні захворювання
Затримка місячних понад 7 -10 днів і тест на вагітність негативний – привід звернутися до лікаря. Причиною відсутності місячних може бути запальні процеси, пухлини, поліпи тощо. Також менструальні розлади можуть виникати на фоні інфекційних захворювань таких як грип, коронавірус. Щоб встановити точну причину і відновити нормальний для жінки графік “цих днів” потрібне комплексне обстеження та консультація спеціаліста.
Профілактика порушень менструального циклу
- щорічне профілактичне відвідування гінеколога
- планування вагітності
- приймання засобів оральної та екстреної контрацепції лише за рекомендаціями та наглядом лікаря
- вчасне лікування захворювань
- повноцінне та здорове харчування
- мінімізувати стресові ситуації
- здоровий якісний сон, не менше 8 годин.
- помірні фізичні навантаження.
Якщо дотримуватися цих нескладних рекомендацій, жіночий організм буде працювати, як годинник.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com