Огляд книги – “Французькі діти не плюються їжею”. Памела Друкерман

Французькі батьки здатні виростити слухняних, ввічливих і щасливих дітей без шкоди для свого особистого життя. Але вони не проводять безсонні ночі в спробах укласти своїх дітей, їхні діти не вимагають нескінченної уваги, їхні діти не втручаються в спілкування дорослих і не влаштовують істерик, коли їм чогось дуже сильно захотілося, їхні діти прекрасно поводяться в громадських місцях і можуть без претензій сприйняти батьківський відмову. Як це можливо, адже ми звикли зовсім до іншого ?!

Як вдається француженкам, незважаючи на те, що вони обожнюють своїх дітей, зберігати гарну фігуру, займатися кар’єрою і вести активне громадське життя? Як, навіть маючи грудних дітей, вони можуть залишатися модними і сексуальними? На ці та інші подібні питання ви знайдете відповіді в книзі Памели Друкерман «Французькі діти не плюються їжею. Секрети виховання з Парижу».

Про Памелу Друкерман

Памела Друкерман – американська письменниця і журналістка, фахівець з міжнародних відносин, бакалавр з філософії, колишній кореспондент видання «The Wall Street Journal» і оглядач таких видань як «Mary Clare», «The Observer», «The Guardian», «The Washington Post», «The New York Times». Також вона співпрацювала з «CNBC», «CBC», «NBC», «BBC» і була включена в список «100 найвпливовіших людей». На сьогоднішній день веде свою авторську колонку в журналі «The New York Times» і є матір’ю трьох дітей. З метою написання даної книги Памела Друкерман провела власне дослідження, що дозволило їй визначити основні особливості виховання дітей французькими батьками.

Короткий зміст книги «Французькі діти не плюються їжею. Секрети виховання з Парижа»

Книга складається з передмови, чотирнадцяти основних розділів, однієї додаткової глави, розділу подяк і приміток.

На жаль, в рамки одного опису не представляється можливим вмістити всю корисну інформацію з книги, але все ж можна відзначити її основні ідеї. Їх, власне кажучи, ми і пропонуємо вашій увазі.

А також про виховання в інших країнах

Про режим дня французьких немовлят


Уже до чотиримісячного віку французькі малюки ведуть дорослий спосіб життя: вони мирно сплять ночами і приймають їжу точно так, як дорослі, переймаючи їх розпорядок дня. На думку французів, немовлята є цілком розумними істотами, яким потрібно просто звикнути в перший період свого життя до своєї автономності. Батьки, в першу чергу, повинні уважно спостерігати за дитиною, але не бігти до неї, стрімголів, як тільки малюк змінити позу або видасть якийсь звук.

Після досягнення чотиримісячного віку французькі діти приймають їжу чотири рази на день: о 8, в 12, в 16 і в 20 годин. Причому батьки усвідомлено вчать дітей витримувати паузу між прийомами їжі, як і між періодами сну.

Величезну увагу у Франції приділяється якості їжі. З дитячого раціону повністю виключені консервовані продукти, але є багато риби і овочів. А перший прикорм, що пропонується маленьким французам, складається з яскравих овочевих пюре. Крім того, французи дозволяють дітлахам їсти солодощі.

Важливо відзначити, що дітей з раннього віку привчають прибирати за собою іграшки, а також допомагати батькам в готуванні і сервіровці столу. У вихідні прийнято влаштовувати грандіозні сімейні обіди і пекти всілякі кекси і пироги.

Особливу увагу заслуговує те, що французи дають своїм дітям можливість бувати наодинці з собою, тому що вони теж повинні мати особистий простір. Можна залишити дитину в колисці на деякий час, щоб вона навчилася без криків прокидатися і засинати. Мами ж, в свою чергу, повинні мати час на заняття собою.

З самого народження французи прагнуть виховати в малюка повноцінну сильну особистість, а малюк визнає право батьків на особисте життя.

Про ранню соціалізацію

Французи впевнені в тому, що в чотири місяці їх діти вже готові до соціального життя. Тати та мами беруть своїх дітей в ресторани і в гості, а також досить рано віддають їх в ясла. Незважаючи на те, що французькі батьки не особливо захоплені ідеями раннього розвитку, вони впевнені в тому, що в малюків необхідно розвивати ввічливість і комунікабельність.

Що стосується французьких ясел, то дітей в них вчать тільки спілкуванню. А раз на тиждень діти проходять огляд психолога і педіатра, які вивчають особливості їх сну, дієти, поведінки і т.п.

Французи дотримуються принципу, згідно з яким дітям потрібно надавати незалежність і розвивати в них здатність до подолання труднощів, покладаючись тільки на себе. Батьки піклуються про своїх дітей, проте не ізолюють їх від зовнішнього світу. Крім того, вони гранично спокійно ставляться до того, що діти можуть сваритися і битися.

Ще однією відмінною рисою французьких батьків є те, що вони не хвалять своїх дітей при першій можливості. Вони вважають, що діти впевнені в собі тільки в тому випадку, якщо здатні робити що-небудь самостійно. Якщо хвалити дитину надто часто, це може привести до залежності від схвалення.

Французи ніколи не виснажують своїх дітей нескінченними заняттями. Їхні діти, звичайно, ходять в різні клуби, але малюків там не прийнято «дресирувати». Наприклад, на сімейних заняттях з плавання діти граються, купаються, катаються з гірок, а навчатися плаванню починають тільки з шести років.

Особливо важливим у Франції вважається навчання ввічливості, тому що вона є справжнім загальнонаціональним проектом. Слова «будь ласка», «дякую», «здрастуйте» і «до побачення» – неодмінна частина дитячого лексикону. Якщо дитина ввічлива, вона стає на один щабель з дорослими.

Про життя французьких батьків

Французи впевнені в тому, що з народженням дитини зовсім необов’язково вибудовувати все своє життя навколо неї. Навпаки, дитина повинна якомога швидше інтегруватися в сімейне життя, щоб якості життя дорослих не було завдано збитків.

Ставлення французів до вагітності завжди спокійне, і майбутні мами ніколи не вивчають сотні книг по вихованню і всьому, що з ним пов’язано. Точно так само і оточуючі сприймають вагітних доброзичливо, але ніколи не стануть «напихати» їх порадами про те, що можна, а чого не можна робити вагітним.

Практично всі француженки вже через три місяці повертаються до звичного робочого графіку. Працюючі француженки кажуть, що велика перерва в кар’єрі – ризикова затія. Не забувають французькі мами і про відносини між подружжям – після пологів дружини прагнуть максимально швидко відновити інтимні стосунки. Є навіть спеціальний час доби, який вони проводять разом один з одним – називається воно «дорослим часом», а настає після того як діти вирушили до сну. Французи вважають, що якщо діти розуміють, що у батьків є свої потреби і справи, це йде дітям на користь.

Французькі діти з малих років привчені до того, що у їхніх батьків є свій особистий простір, а діти, які в будь-який час дня застрибють в батьківське ліжко, є нонсенсом. У багатьох сім’ях дітям навіть заборонено заходити в спальню батьків у вихідні.

Мами-француженки відрізняються від будь-яких інших матерів – їх особистість залишається цілісною, вони не бігають всюди за своїми дітьми і спокійно спілкуються з іншими мамами, гуляючи з дитиною. Хороша мама, на думку французів, ніколи не стане служницею свого дитя, і розуміє цінність своїх власних інтересів.

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь