Робимо дитячий біометричний паспорт у Рівному

Підписання давно обговорюваного безвізового режиму з Євросоюзом дуже вдало співпало з літнім періодом відпусток. Біометричні паспорти для громадян України видають вже давно, з 2015 року. Але набули актуальності вони лише зараз. Які потрібні документи для виготовлення дитячого біометричного паспорту, де його можна виготовити, а також скільки це буде коштувати, розкаже вам Міні Рівне.

Натовпи охочих поїхати закордон попрямували до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Правила безвізового режиму поширюються також для дітей. Оформлення дитячого біометричного закордонного паспорта має певні відмінності від дорослого аналогу. Ми вирішили дослідити цю тему та дізнатись, як саме варто готуватись до подорожі закордон з дитиною.

З 2015 року законодавство стосовно біометричних паспортів не було узгоджене, тому для дітей видавались звичайні паспорти, або так звані “проїзні документи дитини”. Лише з 2016 року всім без винятку почали видавали біометричні паспорти зі спеціальними чипами. Ддя дітей, які вже отримали “не такі” документи, є дві варіанти: оформляти візи, або замовляти новий закордонний біометричний паспорт.

Чим відрізняється?

Перш за все паспорт для виїзду закордон (не плутати з Id-карткою, так званим “внутрішнім паспортом”) для громадян України від народження до 16 років видається на 4 роки.  Після 16-ти вони видаються на повний термін — 10 років. Також при оформленні біометрики для дітей різного віку існують певні відмінності.

До 12 років діти не здають відбитків, але він також надає право на перетин кордону без віз.  Хоча паспорт видають на 4 роки, немовлятам доведеться змінювати його частіше: дитина має бути схожа на ту, що є на фото. Виданий двох місячному маляті, може створити проблеми на кордоні для трирічного малюка.

Від 12 до 14 років в чипі біометричного паспорта додаються відбитки пальців. Але процедура оформлення така ж, як для малюків.

З 14 років закордонний паспорт оформляють лише тим, хто отримав Id-картку. Вона є обов’язковим документом. Завважте, що вона оформляється впродовж 20-ти днів. Тому отримати біометрику швидко не вийде. Також з цього віку в чіп вносять особистий підпис громадянина. Тому варто зарання це з дитиною обговорити і потренуватись. Для дітей до 16 років біометрику може оформити один з батьків.

Після 16 років оформлення відбувається особисто. До того ж документ видається на 10 років.

Зовні біометричний і звичайний закордонні паспорти практично не відрізняються – бланк закордонного біометричного паспорта теж складається з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок. Проте різниця є: біометричний паспорт містить спеціальний мікрочип – безконтактний електронний носій, на який, окрім звичайних паспортних, записуються ваші особисті біометричні дані – відбитки пальців, цифрове фото та цифровий підпис. Усі жителі ЄС зобов’язані користуватись виключно таким видом паспорта. Його видають у майже 100 країнах світу, серед яких Ізраїль, США, Естонія, Франція та інші.

Як оформити закордонний паспорт дитині?

Отримати його для дитини можна в будь-якому з підрозділів Державної Міграційної Служби, в Центрах обслуговування громадян “Паспортний сервіс” та Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Для оформлення біометрики дитині потрібні такі документи:

  • Документи, що підтверджують особу того з батьків, хто прийшов оформлювати документ для дитини.
  • оригінал свідоцтва про народження дитини необхідний при першому оформленні паспорта для виїзду за кордон дитині до 14 років.
  • Фото розміром 10х15 см для дітей до 12 років можна принести з собою фотографію. Старших 12 років фотографують при поданні документів.
  • Паспорт (id-карта) громадянина України, якщо документ оформляється дитині старше 14 років.
  • Якщо ви повторно оформлюєте документ, необхідно подати раніше виданий паспорт або проїзний документ дитини (як чинний, так і вже ні, навіть якщо відтоді дитина змінювала прізвище), або ж документа, що підтверджує втрату старого паспорта.
  • Потрібен ідентифікаційний код (ІПН), якщо ви його оформили на дитину раніше. Якщо у дитини немає податкового номера, то він не потрібен.
  • Квитанція про сплату адміністративного збору.

Після 16 років дитина має право подорожувати до Європи без віз самостійно. Кому ще не виповнилося 16 років, потрібно виїжджати у супроводі принаймні одного з батьків чи довіреної особи. Але тоді доведеться взяти із собою нотаріально завірену згоду другого з батьків, або обох батьків (якщо дитина їде наприклад з бабусею).

Де виготовити і скільки це коштує ?

Найпростіший спосіб — ЦНАП, або Державна Міграційна Служба.

За 20 днів біометричний закордонний паспорт оформлять за 557 грн 32 коп.
За потреби оформлять в 7-ми денний термін за 810 грн 32коп.

В місті Рівному ЦНАП розташований за адресою Майдан Просвіти,2. Працює за розкладом: понеділок, середа, четвер: з 9.00 до 18.00, вівторок: з 9.00 до 20.00, п’ятниця, субота: з 9.00 до 16.00.
Вихідні дні: неділя, святкові.

Закордонний паспорт можна оформити в будь якому відділі ДМС, їх в місті три: районний, міський та обласний.

Адреси: міський – вул. Словацького,3, районний – вул. П.Могили,41, обласний – вул. 16 Липня,6.
Працюють з 9:00 до 18:00, в п’ятницю до 16:45. Субота, неділя вихідні.

За оформлення в державному підприємстві “Паспортний Сервіс” оплачують додатковий збір.  За не термінове візьмуть 957 грн 32 коп, за термінове – 1210 грн 32 коп.

Після введення безвізового режиму, подорожувати всією сім’єю стало простіше. Рівнян в Європі очікує чимало нових красивих місць та можливостей відпочити, також отримати освіту закордоном.

 

Бажаємо нашим читачам яскравих подорожей і гарних спогадів з відпустки не забувайте лишати коментарі щоб ми знали чи сподобалась вам стаття!

Valentuna Polichuk

Журналіст, дослідниця в питаннях материнства та батьківства

2 thoughts on “Робимо дитячий біометричний паспорт у Рівному

Залишити відповідь