Делікатне захворювання – геморой: як лікувати та профілактувати

Геморой – захворювання, яке завдає серйозного дискомфорту і значно погіршує якість життя. Воно супроводжується розширенням вен прямої кишки з подальшим тромбозом і випинанням гемороїдальних вузлів.

Для поліпшення самопочуття пацієнта використовують різноманітні знеболювальні засоби з протизапальною та анестезуючою дією. Лікар-проктолог, залежно від ситуації, призначає ліки від геморою у формі мазей, свічок, таблеток.

Консервативне лікування вимагає суворого виконання медичних рекомендацій і займає тривалий проміжок часу. У 87% випадків правильно підібраний курс препаратів дає змогу надовго поліпшити самопочуття пацієнта.

6znKOr9ayttVFlZGUMgyIVK27VyoA07RTgXtO4CBgI3Rljl_GVRKrrAYdGjQEHIcAnt7hApWHzYOzFChEmu-N8BC9usgrky5XUVUTwgrnsd5YAvuJ2tzL_Hg9svv-aDey3nNnYjc5eE_73Dq2dny4SI

Які активні речовини використовуються в лікарських засобах

Сучасний фармацевтичний ринок пропонує десятки варіантів ліків для лікування геморою на основі:

  • рутина – речовини, здатної підвищувати тонус вен, зменшуючи симптоматичні прояви геморою;
  • олії печінки акули – у кілька разів прискорює регенерацію тканин, усуває неприємну симптоматику: свербіж, печіння, спазм;
  • гепарину – речовини, що розріджує кров і спрощує її рух по судинах, ефективно знімає набряклість і запалення;
  • кори дуба – прискорює загоєння дрібних ран, тріщин.

Препарати для місцевого лікування геморою дають змогу сповільнити розвиток патології та поліпшити самопочуття пацієнта. Вчасно розпочата терапія не дає геморою посилитися, перейшовши з початкової стадії в хронічну форму.

Не забувайте про профілактику

  • Геморой виникає з різних причин:
  • малорухливий спосіб життя;
  • харчування, надмірно насичене простими вуглеводами;
  • розлади травлення: часті діареї, закрепи або їх чергування;
  • важкі фізичні навантаження;
  • вагітність і пологи.

h23zypUHKYIA28vh54eemaKTtWdOClil7FHfraeK8K4QFzw5FownU-Uh8ulvX3x4LRupiCBzSb8VHv84AhLDYS6jZ7VWph0DiagD8YYax6JH0lLHui2j1VlRmKMDFGa2fbrAB4s3U2JSaxLJsYI5xNw

Щоб не зіткнутися з появою геморою або мінімізувати його симптоматику, слід якомога раніше почати профілактику.

  1. Змініть раціон. Важливо, щоб половину тарілки під час кожного прийому їжі становили овочі або фрукти. Для нормалізації травлення необхідно вживати 300-400 г молочних продуктів на добу за їхньої комфортної переносимості.
  2. Додайте активність. 3-4 заняття спортом на тиждень тривалістю 40-60 хвилин поліпшать кровообіг і допоможуть знизити ризик виникнення геморою на 30%. Щоденні прогулянки, особливо після робочого дня в сидячому режимі, мають стати рутиною.
  3. Після кожного акту дефекації необхідно очищати сфінктер і прилеглу шкіру проточною водою, бажано не використовуючи звичайний туалетний папір. Це допоможе домогтися чистоти без подразнень і запалень, які найчастіше стають “спусковим курком” для появи анальних тріщин.
  4. Пийте достатню кількість чистої води. Поряд із додатковими харчовими волокнами, гідратація допомагає зробити акти дефекації регулярними та комфортними.

Не відкладайте відвідування проктолога. Що раніше розпочато профілактику та лікування, то швидше вдасться усунути патологію.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь