Рівненська дитяча залізниця “Юний залізничник”
Рівненська дитяча залізниця “Юний залізничник — вузькоколійна залізниця у місті Рівне, заклад позашкільної освіти дітей, що знайомить учнів 5-9 класів із залізничними спеціальностями.
В даний час рухомий склад дороги включає в себе тепловоз ТУ2-137, 2 вагона Pafawag (склад «Юній залізничник») і 2 вантажні платформи.
Розклад руху дитячої залізниці:
Вартість квитків на дитячу залізницю:
З початку жовтня по кінець квітня юні залізничники, сформовані у дві єдині зміни, проходять навчання спеціальностям.
В планах керівництва дороги будівництво локомотивного депо.
Лінія дитячої залізниці з двома тупиковими двоколійними станціями проходить по лівому берегу річки Усті. Станція Партизанська розташована в самому центрі міста, поблизу моста, по якому головна вулиця Рівне – Соборна – перетинає річку. Друга станція – Озерна (до 1991 року – Піонерська) – на березі озера Басів Кут. Управління дороги розміщується на станції Партизанська.
На маршруті дитячої залізниці є кілька штучних споруд – міст, водопропускна труба. По шляхопроводу дорогу перетинає вулиця Степана Бандери. В шлях укладено рейки Р43.
Нагадаємо, довжина Рівненської дитячої залізниці становить 2,5 км, і вона є найдовшою в Західній Україні.
За час існування дитячої залізниці, тут навчалося 30 000 дітей.
Історія
Дорога побудована впродовж 1948 — 1949 років, під час повоєнної хвилі будівництва дитячих залізниць в Україні. Будівництво вели шляховики ПЧ-7 Ковельської залізниці, на недільниках їм допомагали жителі міста.
Урочисте відкриття дороги відбулося 9 травня 1949 року.
В даний час на дорозі працюють тепловоз ТУ2-137 і 2 вагони Pafawag, а також 2 вантажні платформи.
До відкриття, у 1949 році, перегін дитячої залізниці обладнали електрожезловою системою, облаштували міжстанційний, стрілочний зв’язок і дикторське мовлення на станціях.
У 1970 році пристрої СЦБ і зв’язку модернізовані — побудовані релейне напівавтоматичне блокування, Міжстанційний, диспетчерський, стрілочний телефонний зв’язок, локомотивний радіозв’язок, станції радіофіковані.
Рухомий склад дороги в рік відкриття включав паровоз Н.1572 (Коломенський завод, тип 86), два дерев’яних пасажирських вагона III класу споруди Коломенського заводу і дві вантажні платформи. У 1957 році на зміну Н.1572 прийшов паровоз Кп-4-471, отриманий з Карагандинської вузькоколійки МПС.
У 1973 році рухомий склад дороги був оновлений – отримані тепловоз ТУ3-034 і суцільнометалеві пасажирські вагони Pafawag (1960 року випуску). Паровоз Кп-4-471 зданий в металобрухт, дерев’яні пасажирські вагони – списані і розібрані.
У 1982 році з Гайворонського тепловозоремонтного заводу отриманий тепловоз ТУ2-137 (1957 року випуску), а виробив свій ресурс ТУ3-034 разом з двома вагонами Pafawag переданий в розпорядження табору відпочинку дітей залізничників «Експрес». Зараз в цих вагонах обладнані навчальні класи.
До відкриття в 1949 році перегін ДЗ обладнали електрожезловою системою, облаштували міжстанційний, стрілковий зв’язок і дикторське мовлення на станціях. У 1970 році пристрої СЦБ та зв’язку модернізовані – побудовані релейне напівавтоматичне блокування, міжстанційний, диспетчерський, стрілковий телефонний зв’язок, локомотивний радіозв’язок, станції радіофіковані.
Тепловоз ТУ2-137
Фото Eva Johnson
Сайт : http://rdzua.tk/
Соц.мережі: https://www.facebook.com/RivneChildrenRailway/
Відео:
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com