Граємося та розвиваємося: для чого потрібні розвиваючі іграшки

Дитина пізнає світ, розвивається та вчиться нового, граючись. Важливо, щоб у малюка були іграшки не тільки для розваг, але й для формування творчих здібностей та розвитку складних когнітивних функцій. 

Сьогодні в Україні є чималий вибір забавок, ляльок, конструкторів для хлопчиків та дівчаток. У цій статті ми розглянемо вплив іграшок на розвиток дитини, а також порадимо, як застосовувати ігрові комплекси на прикладі українського виробника бізибордів BusyBoss. Ця компанія змогла творчо опрацювати сучасні педагогічні тренди та створила майстерню розвиваючих іграшок Монтессорі, допомагаючи батькам безпечно та всебічно займатись вихованням малят.

Вплив розвиваючих іграшок на розвиток малюків 

Дитячі розвиваючі іграшки відіграють важливу роль у формуванні пізнавальних навичок та здібностей маленьких дослідників. Вони стимулюють активність малюка, заохочують цікавість та підвищують інтерес до навколишнього середовища та процесів навколо. У ході гри дитина мимохіть засвоює нові для себе навички, отримує стимули для пізнання та розуміння речей, що сприяє активній мозковій діяльності та побудові логічного мислення. 

Яку роль виконують розвиваючі іграшки для дитини:

Дослідження педагогів та психологів підкреслюють важливість ігор у розвитку емоційного інтелекту та соціалізації дитини. Крім того, заняття з інтерактивними розвиваючими іграшками впливає на:

 • Розвиток дрібної моторики та координації рухів 
 • Покращення концентрації уваги та пам’яті 
 • Стимуляцію логічного та креативного мислення
 • Формування вміння розв’язання проблем
 • Розвиток мовлення та розширення словникового запасу
 • Розвиток соціальних та комунікативних навичок.

Як обрати розвиваючі іграшки для дитини?

Під час вибору забавок слід враховувати наступні критерії:

 • Вік дитини та відповідність іграшки цьому віку.
 • Безпечність матеріалів (краще віддавати перевагу дерев’яним іграшкам).
 • Розмаїття функцій для стимулювання різних навичок.
 • Якість виготовлення та міцність.
 • Інтерактивні можливості для залучення дитини у гру.
 • Яскравий та привабливий дизайн, який зацікавить малюка.

Варто звертати увагу на дерев’яні розвиваючі іграшки, зокрема, створені за методикою Монтессорі, які розвивають самостійність та практичні навички. Для дошкільнят можна запропонувати пізнавальні іграшки з алфавітом, цифрами, формами, що полегшить їх підготовку до школи. Розвиваючі лабіринти для тренування логічного мислення підійдуть для дітей молодшого шкільного віку та старших груп дитсадка. Для стимуляції творчих здібностей та виявлення талантів можна спробувати музичні інструменти, набори для малювання, ліплення чи складання.

Безпечні та різноманітні бізіборди та бізикуби можна використовувати як розвиваючі іграшки від 6 місяців.

Розваги є невід’ємною частиною здорового дитячого розвитку. Ігри допомагають дітям пізнавати світ у захопливий спосіб, формують базові навички та стимулюють інтелектуальний розвиток. Обираючи якісні розвиваючі іграшки від перевірених виробників, ви інвестуєте у майбутнє своєї дитини.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь