Кімната для дівчинки – ідеї дизайн оформлення

Оформлення дитячої кімнати заняття настільки ж приємне, скільки і відповідальне.

Перш ніж приступити до найулюбленішого для більшості мам і тат пункту декорування приміщення, необхідно пройти через низку непростих дилем вибору оздоблювальних матеріалів, дизайну і способу розміщення меблів, знайти оптимальне поєднання безпеки, практичності, екологічності та вартості кожного предмета інтер’єру.

При всьому при цьому, важливо врахувати пристрасті та інтереси самої дитини, не піддатися стереотипам оформлення кімнат з розділення на хлопчиків і дівчаток і врахувати нюанси конкретного простору – його розміри, форму, кількість вікон і розташування відносно сторін світу.

У даній публікації нам хотілося б розібратися з варіантами оформлення кімнати для дівчинки. Дізнатися про те, яку вибрати колірну палітру і тематику оформлення, як знайти оптимальний варіант розташування меблів в невеликому приміщенні, як врахувати вік, інтереси і особливості маленької леді і при цьому не розорити сімейний бюджет нам допоможе значна добірка сучасних дизайн-проектів, створених фахівцями в різних куточках нашої планети. Сподіваємося, що більше ста оригінальних, практичних і затишних образу дитячої кімнати для дівчинки допоможуть вам скласти план оформлення приміщення і для вашої принцеси.

Читайте також: Порядок у дитячій кімнаті або як подолати іграшковий хаос

Читайте також: Кімната для хлопчика – ідеї, дизайн оформлення

 

Критерії вибору дизайну для кімнати дівчинки

Діти ростуть, їх пристрасті, інтереси і потреби змінюються з такою швидкістю, що батькам залишається тільки встигати відслідковувати метаморфози, що відбуваються з їх дитиною. Безумовно, вік буде основним критерієм вибору дизайну для дитячої, адже для кожної вікової групи дівчаток характерні свої пристрасті, здібності та вміння, рівень самостійності. Але існує і чимало інших аспектів, які будуть безпосередньо впливати на складання плану по ремонту або реконструкції кімнати для маленької леді:

  • розміри і форма приміщення;
  • кількість віконних і дверних прорізів;
  • розташування кімнати відносно сторін світу;
  • кількість дівчаток, які будуть проживати в дитячій;
  • інтереси дитини, її захоплення, хобі;
  • характер дитини (спокійний або активний, що потребує заспокоєнні або в підтримці в тонусі);
  • фінансові можливості батьків і планування ремонту на певний термін (не кожен зможе міняти інтер’єр дитячої кожні 3-4 роки, як це рекомендують фахівці);
  • стиль оформлення квартири або приватного будинку.

Оформлення дитячої залежно від віку дівчинки

У кімнаті малятка до 1 року оформлення пов’язане більшою мірою з пристрастями батьків. Немовляті поки ще немає діла до малюнка на шпалерах або дизайну меблювання, головне – приємний мікроклімат в світлому приміщенні, не перевантаженому деталями (менше декору – менше пилу). Фахівці рекомендують створювати базовий ремонт, який згодом нескладно буде декорувати для дівчинки, яка вже навчилася ходити і прагне всіма можливими способами пізнати світ навколо неї. Світлі, пастельні відтінки для обробки стін – ідеальний варіант для створення фону, на якому в подальшому можна буде нанести художній розпис, малюнки за допомогою трафаретів або наклеїти стікери з персонажами улюблених казок, мультфільмів.




Створюючи оформлення кімнати для немовляти, ви закладаєте основу на найближчі 3-4 роки. Вибір безпечних для людини і навколишнього середовища матеріалів для обробки і в якості сировини для виробництва меблів та інших предметів інтер’єру очевидний.

Щоб в подальшому здійснювати якомога менше переробок, врахуйте на початковому етапі, що дитяче ліжечко необхідно буде міняти на більше за розміром, потрібно буде місце для установки столика (для ігор, творчості, занять), і невеликий комод (він же пеленальний столик) потрібно буде замінити або додати до нього шафу для гардероба. Стелаж або будь-яку іншу систему зберігання для іграшок можна встановити спочатку, запланувавши постійне збільшення предметів для ігор, спортивного інвентарю і книг.

У кімнаті для дівчинки від року і приблизно до 4-х років велика частина простору кімнати повинна бути віддана під зону для ігор. Крім спального місця і систем зберігання необхідний невеличкий куточок для занять творчістю – це може бути компактний столик, встановлений біля вікна або невелика консоль, яку в подальшому можна буде перенести. Кожен функціональний сегмент повинен бути оптимально освітлений – обмежитися одним джерелом світла навіть в самих маленьких кімнатах не вийде.

 

У дитячій, яка є маленьким світом для дівчинки 5-6 років і старше, раніше велика частина простору кімнати відводиться під ігри. Але паралельно сегменту для ігор і творчості з’являється зона з робочим місцем. Підготовку до школи краще здійснювати за повноцінним письмовим столом (бажано з регулюванням по висоті стільниці – такі меблі будуть «рости» разом з дитиною) з зручним стільцем або кріслом (з регулюванням висоти сидіння, нахилу спинки).

 

У кімнаті дошкільнята складання дизайну інтер’єру – спільне дійство батьків і дитини. Вік дівчинки вже дозволяє їй свідомо говорити про свої улюблені кольори, тематиці оформлення (герої казок, книг, коміксів), захоплення та уподобання. Якщо на базу оздоблювальних матеріалів дитині йти з батьками буде не цікаво, то вибрати моделі меблів в інтернеті або магазині дівчинка зможе, швидше за все їй захочеться брати участь і в процесі вибору текстильного оформлення кімнати – постільної білизни і покривала, драпірування для вікон, килимового покриття.

 

У кімнаті дівчинки-підлітка складання дизайну стає не просто спільною діяльністю батьків і дитини, а нерідко переходить повністю у ведення підростаючого дизайнера. У підлітковому віці дівчаткам необхідно проявляти свою самостійність, особисто займатися влаштуванням затишного куточка для можливості побути на самоті. Тому батькам необхідно набратися терпіння і вислухати всі пропозиції по оформленню дитячої кімнати. Адже тільки сама дівчинка знає, яким хоче бачити свій маленький світ, свій всесвіт, укладений в декількох квадратних метрах. Знайти компроміс вдасться, адже сучасні магазини пропонують нам широкий асортимент оздоблювальних матеріалів, готових меблевих рішень, освітлювальних приладів і текстилю для оформлення спального місця і драпірування вікон.

 

У кімнаті дівчинки-підлітка необхідно особливий ухил зробити на розширення спільного місця і «посилення» обстановки робочого сегмента. У період статевого дозрівання у підлітків нерідко трапляються скачки зростання – меблі повинні мати запас для таких випадків, краще купувати ліжко «на виріст», а стілець (крісло) для письмового та комп’ютерного столу з можливість регулювання висоти сидіння і спинки.

Іграшок у кімнаті підлітка зазвичай вже не залишається (якщо тільки предмети колекціонування), тому всі системи зберігання у вигляді стелажів і звичайних полиць відводяться під книги, канцелярське приладдя.

Колірна палітра в кімнаті маленької леді

50 відтінків рожевого набили оскому більшості батькам, ще в дитячому гардеробі, часто вони “планують” перебратися і в оформлення кімнати дитини. І справа не в стереотипах поділу всього, що стосується дівчаток на рожевий колір, а хлопчиків – на блакитний. Більшості дівчаток дійсно дуже подобається рожевий колір і вони просять батьків використовувати його в дизайні їх затишного гніздечка – кімнати, де вони відпочивають, грають, пізнають світ, займаються творчістю і спортом. До того ж, у рожевого безліч відтінків, серед яких напевно вам вдасться знайти «свій», відповідний на роль основного фонового тону.

З якими кольорами найкраще поєднувати рожевий колір і його відтінки? Універсальної поради не існує, багато що залежить від розмірів приміщення, його форми, планування, інтенсивності природного освітлення і результату, який хотіла б отримати маленька господиня кімнати і її батьки. Поєднання рожевого кольору з білим ключ до створення ніжного і легкого образу приміщення. Додати до такого альянсу можна сірий тон або поверхні з дерева світлої породи. Використовувати більше трьох кольорів (або їх відтінків) фахівці не рекомендують.

І ще трохи про сірий тон, як один з основних колірних рішень для дитячої кімнати. Тільки на перший погляд може здатися, що будь-який відтінок сірого кольору в кімнаті для дівчинки – це туга і нудьга. Цей нейтральний в усіх відношеннях колір відмінно комбінується з білим і ще одним більш насиченим тоном. Три основні кольори, два з яких сприяють візуальному розширенню простору (білий і світло-сірий) і створенню спокійної, заспокійливої атмосфери – відмінний вибір для приміщення дитячої. В якості третьої кольору в цьому випадку можна використовувати улюблений багатьма рожевий або більш насичений тон – малиновий, блакитний або бірюзовий, фіолетовий, ліловий і навіть помаранчевий. Головне – розумне дозування яскравого тону.

Білий колір і його відтінки в якості основного тону обробки – відмінна можливість створення легкого і чистого образу. Якщо мова йде про невелике приміщення, та ще й зі складною геометрією, погріхами в плануванні або архітектурі, то білий колір часто стає єдино виграшним варіантом оформлення стін і стелі. Тим більше що на білому тлі відмінно буде виглядати будь-яке меблювання і декор. Про комбінаторики квітів можна буде не замислюватися, білий тон поєднується з будь-якими колірними рішеннями.

 

 

 

 

Бежевий колір – ще один з універсальних варіантів, який здатний стати не тільки відмінним варіантом для основного колірного рішення, але і візуально «зігріти» інтер’єр, привнести в обстановку м’якість і затишок, легкість і свіжість. У бежевого кольору безліч відтінків, але для оформлення стін в дитячій найчастіше використовують пастельні, теплі відтінки. У поєднанні з білим і ніжно-рожевим, бежевий здатний створювати дивно легкі і неймовірно «домашні» образи. Аналогічного ефекту можна добитися при використанні персикового кольору в якості основного рішення палітри дитячої кімнати для дівчинки.

 

Якщо вам і дитині подобаються різні відтінки блакитного кольору, то сміливо відкидайте стереотипи і використовуйте їх в якості основного або додаткового (до світлого тону) колірного рішення для обробки кімнати. Ніжно-блакитні відтінки відмінно виглядають як в якості основного тону обробки всіх стін, так і для створення акцентної поверхні (якщо інші оформлені білим кольором, наприклад).

Небесно-блакитний, світло-бірюзовий, ментоловий або ультрамариновий з домішкою білого – всі ці відтінки можуть стати відмінним рішенням для дівочої кімнати. Але важливо розуміти, що всі відтінки синього кольору відносяться до холодної кольорової палітрі і підходять для приміщень, розташованих на південній стороні будівлі з гарною природною освітленістю. В іншому випадку колірну температуру інтер’єру необхідно буде «піднімати» теплими тонами, використовувати природний малюнок деревини для привнесення тепла.

 

Ще одна, створена, ніби спеціально для дівчаток палітра – відтінки бузкового, фіолетового кольору. Найніжніші фіалкові стіни можуть стати відмінним фоном для створення легкого і свіжого образу дівочої кімнати. Розбавити пастельний фіолетовий можна білим, темно-ліловий і навіть сірим кольором.

 

Фахівці з колористиці стверджують, що більшість відтінків зеленого кольору можна використовувати в якості основного кольору обробки в дитячій кімнаті. Колір налаштовує на позитив, пробуджує творчі здібності і здатний заспокоювати гіперактивних дітей. Тільки з відтінком необхідно визначитися правильно. Чим більше в зеленому кольорі домішки синього тону, тим відтінок буде прохолоднішим, ніж більше жовтого – тим тепліший. Вибирайте оливкові, світло-фісташкові тону для приміщень, розташованих з північного боку будівлі.

 

Контрастні поєднання в дитячій кімнаті? Чому б і ні! Якщо вам хочеться підкреслити геометрію приміщення, виділити той чи інший функціональний сегмент і привнести динамізм в образ дитячої, то чергування світлих і темних поверхонь для цього підійде ідеально.

Часто темними плямами в інтер’єр дитячої кімнати бувають чорні магнітні дошки, на яких можна малювати крейдою, кріпити малюнки, фото та інші результати творчості. Щоб «підтримати» контрастну тематику можна використовувати контрастний принт на декоративних подушках, драпіровці спального місця або вікон, килимовому покритті (краще купувати невеликі приліжкові килимки, які легко можна буде витягти з кімнати для прибирання)

 

Дизайн для кімнати двох дівчаток

У приміщенні, де проживають сестри, основною проблемою вибору стає не кольорова палітра або моделі меблювання, а правильне, раціональне і ергономічне розподілення простору. Створити обстановку, в якій було б зручно відпочивати, грати, вчитися, займатися творчістю і улюбленою справою відразу двом принцесам непросто. Завдання ускладнюється у разі, якщо кімната маленька, а у дівчаток велика різниця в у віці і як наслідок – різні інтереси, переваги і навіть спосіб життя. Але компроміс знайти можна завжди, питання тільки в тому, що доведеться витратити більше часу і, можливо, бюджету на переробку кімнати або повноцінний ремонт.




Двох’ярусне ліжко – відмінне рішення по економії простору в невеликому приміщенні, яке ділять дві дівчинки. Такий підхід в організації спільних місць відмінно підійде для маленьких принцес з невеликою різницею у віці (а значить і зростання). В результаті установки ліжка з двома ярусами спальних місць, звільняється простір для активних ігор, установки робочих місць з системами зберігання.

 

Але не для всіх сестер підходить варіант використання двоярусних конструкцій. Якщо площа кімнати дозволяє, то установка ліжок паралельно один одному таким чином, щоб підхід до спальних місць був з усіх боків, можна вважати ідеальним. У такій ситуації встановити тумбочки або столик-підставку можна буде біля кожного ліжка. Якщо ж квадратура кімнати скромна, то ліжка встановлюються біля стін, а між ними ставиться тумба або невеликий комод. Але, принаймні, організувати джерело світла у кожного ліжка необхідно.

Кілька ідей з декорування дівочої кімнати

Прикрашення кімнати, яким часто вважають за краще нехтувати дорослі хлопчики, просто необхідно для дівочої кімнати. Адже саме милі серцю деталі роблять інтер’єр не просто сучасним, стильним, красивим, а милим і затишним. Рюші на фіранках, мережива на постільній білизні, картини і фото на стінах, малюнки, зображення улюблених героїв на всіх можливих поверхнях. Пропонуємо вам кілька ідей з декорування кімнати для дівчинки, багато з яких несуть не тільки естетичне навантаження, але і є функціональними предметами інтер’єру.

А ще для хлопчиків

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь