В Україні фіксують підйом захворюваності на кір

В Україні вчергове спостерігається епідемічний підйом захворюваності на кір. Це явище прогнозоване та пов’язане з низьким охопленням дітей щепленнями, а також циклічністю захворювання.

За даними МОЗ, у 2016 році щеплення проти кору (комплексною вакциною КПК) отримали лише 45,5% дітей, і лише трохи більше 30% були ревакциновані. Вакцина для профілактики кору є, стверджують в МОЗ. Інформація про залишки комбінованої вакцини для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи можна ознайомитись за посиланням.

В Україні підйом захворюваності на кір спостерігається періодично та циклічно (через 5-6 років). За останні 15 років такі підйоми спостерігалися у 2001, 2006  та 2012 роках. Зокрема, у 2012  році зареєстровано близько 13 тис. випадків кору. Для порівняння, у 2015 році зафіксовано 105 випадків, а у 2016 році – 102 випадки.

«Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного не вакцинованого прошарку серед населення. Нині спостерігається зростання хвороби у порівнянні із минулим роком більше ніж у 20 разів. За перші 4 місяці поточного року було зареєстровано 172 випадки захворюваності на кір. За аналогічний період минулого року зареєстровано 8 випадків», – поінформувала Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

З 172 осіб, що захворіли на кір у цьому році, 61 особа не отримала жодного щеплення проти кору, а у 16 відсутні дані про щеплення. Лише 37 хворих повністю вакциновані відповідно до Календаря щеплень, а 58 були щеплені одноразово.

Підвищення захворюваності на кір спостерігається у Одеській та Івано-Франківський областях.

Перші симптоми кору з’являються через 7-14 днів після зараження. Це підвищення температури до 38-40 градусів, слабкість, сухий кашель, нежить. Пізніше з’являються кон’юнктивіт та висипання. Можливі ускладнення кору – отит, сліпота, бронхопневмонія, запалення шийних лімфовузлів, ларингіт, енцефаліт.

Дізнатися про наявність вакцин у місті Рівне можна на Карті вакцин.

Джерело

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь