Книги для дітей про мистецтво

В статті поговоримо про книги, що здатні допомогти батькам показати малюкам чарівний світ мистецтва.

І зробити це цікавіше, ніж на шкільній екскурсії.

10 моїх перших картин

Це проста книга-гра для самих маленьких, читаючи яку дитині точно не буде нудно.

У великій яскравій книзі зібрано 10 робіт відомих художників: Да Вінчі, Гогена, Арчимбольдо, Дюфи, Ван Гога та інших.

Кожна картина починається загадкою і маленькими вирізами, які відкривають завісу таємниці та пропонують дитині пофантазувати, що ж зображено на полотні. Перегортаючи сторінку, можна знайти повне зображення, його просте пояснення в віршах, автора, дату і назву.

Інтерактивна книга дозволяє познайомити дитину зі знаменитими творами мистецтва в ігровій формі та особливо підходить як спосіб зробити перший крок у вивченні живопису.

Портрет малої Олі

Мила і зворушлива казка про дівчинку Олю, її друзів-іграшок і портрет насправді – реальна (ну, майже) історія з життя відомої української художниці Тетяни Яблонської.

Головна героїня казки – дочка художниці. Вся сім’я переїхала в новий будинок, Оля познайомилася з друзями, а мама пообіцяла написати Олін портрет, але в потрібний день її відправили у відрядження.

Нудьгуючи за мамою, шестирічна Оля захворіла разом зі своїми іграшками. Але мама повернулася через пару днів і, побачивши що дочка захворіла, вирішила написати її портрет прямо в такому вигляді.

Картина так і називається «Простудилася» і була написана, поки дочка художниці хворіла на ангіну. Але все це юний читач дізнається в самому кінці, прочитавши казку і знайшовши сторінку з історією створення та інформацією про автора. До речі, на оригінальній картині є і Оліні друзі-іграшки. Правда чи вміли вони розмовляти насправді ми не дізнаємося.

А також читайте українські книги про які знає увесь світ

Що таке краса і мистецтво?

Ця книга дитячого філософа (так, бувають і такі) Оскара Берніфье – не книжка в широкому розумінні цього слова, а скоріше заклик до діалогу. У ній автор одночасно розмовляє з читачем і веде полеміку сам з собою, відповідаючи на питання і приводячи різні точки зору. Дискусія розгортається навколо 6 головних питань: «у всіх чи однакове уявлення про красу?», «Що красиво?», «Чи повинен ти розуміти красу?», «Чи всі ми художники?», «Чи вільний художник творити?» І « для чого потрібно мистецтво? ». На кожне з цих питань представлений не один варіант відповіді та ці відповіді розщеплюються на ще більше питань. Автор не відповідає однозначно ні на одне з них, але робить набагато більше – підштовхує дитину до роздумів. Погоджуючись або відкидаючи аргументи і питання автора, дитина формує свою думку і своє бачення мистецтва. Книга добре підійде дітям старше 8-9 років, але батькам варто бути готовим до раптових питань про абстрактне мистецтво.

«Як розмовляти з дітьми про мистецтво?» І «Як розмовляти з дітьми про мистецтво XX століття?»

 Дві книги авторства французької письменниці Француази Барб-Галль – must-have батьків, які вже зробили перші кроки в бік навчання мистецтву, але поки не знають як перейти до практики і конкретних робіт.

У книзі «Як розмовляти з дітьми про мистецтво?» Спочатку пояснюються принципи, що дозволяють зацікавити дитину живописом, даються практичні поради (наприклад, не мучити дитину, намагаючись обійти всю експозицію зараз) і показуються найбільш часті помилки, які роблять батьки.

Крім того, є дуже ємне FAQ, де зібрані відповіді, на найпопулярніші дитячі питання. Наприклад, чому картини темні (тому, що лак з часом темніє), що робить художника великим (вплив, новаторське бачення світу, сама публіка) і т.д. Крім того, автор дає рекомендації що в якому віці показувати і наскільки «глибокими» повинні бути пояснення побаченого.

Друга частина книги – це самі зображення відомих робіт починаючи від епохи Ренесансу і до наших днів. Біля картини є пояснення і відповіді на питання для різних вікових груп, так що вийде буквально пояснити саме зображення і відсилання на ньому.

Книга «Як розмовляти з дітьми про мистецтво XX століття?» Дуже схожа на першу, містить додаткові поради, пояснення на рахунок модернізму, кубізму, абстрактного живопису і т.д. Друга її частина (яка займає близько 70% самої книги) повністю присвячена роботам художників XX століття так само, як і попередня книга, пояснює картини для різних вікових груп. Складність полягає в тому, що живопис XX століття відходить від канону і вимагає більш докладного пояснення. А ще тут є невеликий розділ, в якому розповідається про самих художників.

 

Олександра Малевич
ІТ-мама

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь