Топ-5 новинок про материнство та виховання дітей
Цього року видавці привезуть понад 100 книжкових новинок спеціально до Форуму видавців. Більшість книжок ще у друкарні і побачать світ за кілька днів до найбільшої літературної події.
Більше книжкових новинок можна придбати з 13-17 вересня на Форумі видавців. Ми привідкриваємо завісу цікавинок, які готує Форум та публікуємо першу п”ятірку книжкових новинок про материнство та виховання дітей.
Річард Темплар. Правила батьківства (видавництво “Клуб Сімейного Дозвілля”)
109 простих і водночас дуже складних правил, які стануть для вас найважливішими! «Підготуватися до батьківства неможливо. Це перевірка вашої стійкості, ваших нервів, ваших почуттів, а часом навіть вашого здорового глузду», — впевнений Річард Темплар. Це важка праця і довгий шлях, що потребує неабиякого терпіння й усвідомлення своєї відповідальності. Керуючись цими правилами, ви зможете виховати чудових дітей, зберегти й розвинути в них індивідуальність і розкрити їхні здібності. У разі успіху на вас чекають неймовірні нагороди — радість дітей, їхні обійми та довіра. А якщо дуже пощастить, то врешті-решт — подяка. І, звісно, великою втіхою вам буде бачити, як вони дорослішають і перетворюються на людей, якими можна пишатися. «Правила батьківства» — це особистий кодекс для тих, хто прагне виховати щасливих і впевнених у собі дітей. Річард Темплар описує класичні помилки батьків, яких колись припускався і він сам, та дає рекомендації, як їх уникнути.
Анна Герцог. Не в капусті й не лелека (видавництво “Талант”)
В Оскара та Мії скоро з’явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.
Олеся Марчук. Передчасне щастя (видавництво “Саміт-книга”)
Що доводиться переживати мамі і малюкові, який з’являється на світ набагато раніше передбачуваного терміну? З якими випробуваннями доводиться стикатися щодня, борючись за життя дитини? В автобіографічній повісті автор ділиться своїм досвідом і переживаннями, розповідає, хто ж це такі – дітки з долоньку, як вони борються за життя в дитячих реанімаціях і місяцями зростають в пологових будинках під пильним контролем докторів і апаратів. Через що доводиться пройти дитині вагою кошеняти, як навчиться дихати, їсти? Перші вії, посмішка, погляд – це справжнє диво. Довгоочікувана виписка додому, подальший розвиток і реабілітація дитинку з мамою. Безсонні ночі, виплакані сльози – через всі ці труднощі доведеться пройти, щоб стати сильним, вийти переможцями і почати нове щасливе життя!
Брігіта Прегенцер, Брігіта Шмідле. Здоровий розвиток дитини. Поради святої Гільдегарди (видавництво “Свічадо”)
Ми боїмося захворіти і особливо переживаємо, коли хворіють наші діти. Тоді йдемо до лікарів, вживаємо ліки, які не завжди є ефективними, а головне, потрібними у цій ситуації. Хтось молиться до святих за здоров’я недужого і не один згадує у своїй молитві святу Гільдегарду, яка відома своїми трактатами про зцілення. У цій книжці автори відкривають нам орієнтири, які дає св. Гільдегарда Бінгенська у своїх працях. Вона запрошує сприймати життя цілісним і робити все з радістю та вдячністю. Для цього пропонує безліч ідей, які на перший погляд здаються іноді надто простими. Проте, якщо хтось довіриться цій простоті й упродовж довгого періоду часу буде виконувати її вказівки, то незабаром відчує довготривалий благотворний результат.
Олена Стрельник. Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології (видавництво “Критика”)
У монографії запропоновано авторську концепцію материнства як соціальної практики. Авторка показує варіятивність практик материнства в соціоісторичному вимірі; визначає зміни соціяльно-демографічних характеристик сучасного типу материнства; окреслює суперечності між цими змінами та політикою підтримки материнства в Україні; аналізує макроструктури материнських практик у сучасному українському суспільстві, представлені державною політикою, ринком праці та соціокультурними смислами материнства. Із залученням матеріалів авторського емпіричного дослідження продемонстровано пізнавальні можливості соціологічної концепції материнства для вивчення повсякденного розгортання материнських практик на прикладі поєднання оплачуваної праці й турботи про дітей. Монографію адресовано фахівцям із соціології сім’ї, демографії, соціальної політики та ґендерних студій, викладачам і студентам вишів, а також усім, хто цікавиться темою материнства і ґендерною проблематикою.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com