Обираємо ідеальну пляшечку для малюка: на що звернути увагу

Пляшечка потрібна не тільки для штучного вигодовування — її ще використовують для води та соків. Бувають ситуації, коли мамі необхідно годувати малюка зцідженим грудним молоком. Якщо у дитини погана надбавка у вазі, їй не вистачає грудного молока, або її потрібно допоювати в спеку, пляшечка теж стане в пригоді. Розглянемо, які бувають пляшечки для годування та що враховувати під час вибору.

Критерії вибору

  • Для якого віку потрібна пляшечка. Від цього залежить матеріал та об’єм.
  • Мета придбання: для суміші, води або соку.
  • Матеріал: перевіряйте, щоб у складі не було бісфенолу А.
  • Точність шкали для дозування. Мітки на пляшці повинні бути рельєфними, яскравими та чіткими.
  • Ковпачок із щільною клямкою та загальна герметичність: з пляшечки нічого не повинно проливатися.
  • Зручність у використанні: пляшка легко відкручується та закручується.
  • Шкала-індикатор для визначення температурного режиму — так ви зможете контролювати температуру їжі.
  • Можливість регулювання потоку рідини.
  • Перевірений бренд та наявність позитивних відгуків.

Види пляшечок

Пластикові. Ці пляшечки легкі, мають різноманітну форму, не б’ються під час падіння та не деформуються за високих температур. Згодом на них з’являються подряпини та тріщини, тому для тривалого користування вони не придатні. Обирайте вироби без шкідливих домішок, зокрема поліпропілену, — вони не виділяють небезпечні речовини під час стерилізації. Дітям від народження не рекомендуються.

Скляні. Такі пляшки зроблені із міцного скла, чудово переносять кип’ятіння та завдяки своїй екологічності безпечні для новонароджених. Шкала з об’ємом не стирається після активного використання. Вироби не вбирають запахи, їх легко стерилізувати. Оскільки скляні пляшечки важкі й можуть розбитися від удару, давати їх дитині для самостійного користування не можна. Це ідеальний варіант годування до 6 місяців.

Силіконові. Практичні та легкі пляшечки мають попит на ринку. Їх можна використовувати для суміші, пюре та навіть каші. Істотний мінус — забарвлюються від їжі. Відмивати їх складно.

Антиколікові. Такі пляшечки мають спеціальний клапан, який запобігає заковтуванню повітря під час годування і, як наслідок, знижує ризик появи коліків. Виробники пропонують вироби зі спеціальними згинами, отворами та резервуарами. Важливо розуміти: повної гарантії відсутності коліків пляшечка не дає. Якщо вони часто турбують дитину, слід звернутися до лікаря.

Поїльники. Їх використовують для води та соків, зазвичай з 6 місяців, але є вироби, що підходять для більш раннього віку. Якісні поїльники зроблені з безпечних та практичних матеріалів: силікону, латексу, харчових полімерів, термопластичної гуми. Вони допомагають привчити дитину до самостійності.

Обираємо пляшечку та поїльник

Враховуйте вік дитини, її вподобання та апетит. Не варто відразу купувати велику пляшечку, з нею буде складно та незручно. Для формування навичок пиття достатньо об’єму 90–120 мл.

У міру дорослішання дитини, після 3 місяців, можна задуматися про придбання пляшки об’ємом 120–200 мл. Маленькі по висоті та з широкою горловиною зручні для приготування суміші. Якщо дитина вже тримає в руках предмети, спробуйте дати їй пляшечку з ручками.

Поїльник бажано обирати із силіконовим носиком. Він не травмує шкіру, дитині буде легше звикнути до аксесуара. Обов’язковий захисний ковпачок, щоб рідина не проливалася. Ідеально, коли ручки прогумовані — це найзручніше для малюка. Звертайте увагу на обробку країв поїльника: ніяких подряпин, тріщин та інших нерівностей не повинно бути.

Якщо є можливість, розгляньте покупку термопоїльника, який допомагає підтримувати оптимальну температуру їжі. Для дітей молодше 6 місяців підійдуть поїльники з двома насадками — із соскою та носиком. Так малюк завжди може напитися у спеку, незалежно від віку.

Для дітей, які мають труднощі під час пиття рідини з носика, краще придбати поїльник з трубочкою. З 8 місяців можна сміливо користуватися ним. Трубочка може періодично засмічуватися, не забувайте її міняти.

Як обрати соску для пляшечки

Вибір соски залежить від форми, матеріалу, розміру та швидкості потоку рідини.

Соски з латексу дуже ніжні. Вони зручні для дитини та підходять від народження, але недовговічні й потребують заміни кожні кілька тижнів.

Вироби із силікону тверді, довговічні та добре утримують форму. Вони не підходять для недоношених, новонароджених та ослаблених дітей, бо їх важко смоктати. Силіконову соску можна давати з місячного віку.

Якщо дитина перебуває на змішаному вигодовуванні, віддайте перевагу латексним соскам, щоб вона не відвикла від лактації. Соски зі скошеним і плескатим кінчиком допомагають розвитку правильного прикусу.

Для новонародженого підходить виріб розміру 1 або 0 з повільним потоком надходження рідини (один отвір). Малюкам старше місяця все можна давати соску з двома дірочками. Для дітей 6–9 місяців підійдуть соски-носики, які розвивають навичку пиття з чашки.

Кількість пляшок для малюка

Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, їй достатньо двох пляшечок об’ємом від 90 до 120 мл. Якщо малюк на повному штучному вигодовуванні, знадобиться не менше 3–4 пляшечок по 150–200 мл для суміші та дві додаткові для води та соку.

Передбачити реакцію малюка на пляшечку неможливо. Вона може йому підійти чи, навпаки, викликати протест. Будьте уважні до інтересів дитини: кольорів, малюнків, іграшок. Обирайте пляшечку, яка з більшою ймовірністю їй сподобається.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь