Обираємо одноразові підгузки: розміри та види

Серед засобів по догляду за малюком підгузки є найпопулярнішим гігієнічним засобом. Без них не обходиться жодна сучасна мама. Тож у цій статті поговоримо про те, як правильно підібрати розмір памперса, розберемося з їхніми видами та ознайомимося з рейтингом популярних виробників.

Історія створення підгузок (памперсів)

До появи сучасних підгузків мами декілька століть поспіль користувалися багаторазовими марлевими, які прали, сушили, прасували. І так по кругу декілька разів на день. Але все докорінно змінилось у 1957 році. Провідний хімік-технолог компанії Proster&Gamble Віктор Міллз втомився від безкінечно брудних пелюшок своїх онуків і винайшов одноразові підгузки. 

Перші підгузки складалися з плівки й другого водонепроникного шару. Але жорсткий матеріал був геть несприятливим до ніжної шкіри малюка. Тоді Міллз вдосконалив гігієнічний засіб більш м’якою прокладкою, що краще абсорбувала.

На той час таку розкіш могли собі дозволити лише заможні родини. Але компанія збалансувала ціну шляхом врівноваження попиту й пропозиції. Підгузок стали доступнішими для ширшої аудиторії споживачів. 

Структура одноразових підгузків

Еволюціонувавши, підгузок сьогодні значно відрізняться від свого прародича. Тепер це не пластик з прокладкою, а трьох шарові трусики, що забезпечують комфорт малюкові та дбають про його шкіру. 

Перший шар пропускає вологу лише в одному напрямку й забезпечує сухість. Другий поглинає рідину, перетворюючи її на гель. Третій шар призначений для захисту одягу й фіксації підгузника на тілі.



Як правильно підібрати розмір

Насамперед, тут треба керуватись не стандартними розмірними сітками, а обирати підгузник відповідно до ваги малюка. У всіх виробників свої вагові категорії для кожного розміру, які вони зазначають на упаковці. І маркують ці розміри цифрами – 2, 3, 4, 4+, 5, 6. 

Аби підгузок не виявився малим, обирайте розмір ближче до нижньої вагової категорії. Наприклад, вага дитини 4 кілограми, то беремо розмір з маркуванням 5-9 кг, а не 2-5 кг. Якщо ви помітили, що памперс часто протікає, ніжки перетискаються і застібки не сходяться, час переходити на більший розмір.

Підгузок для новонароджених маркуються New Born на вагу 2-5 кг, виготовляються особливо м’якими й мають виріз для пупка. Хоча, як показує практика багатьох матусь, підгузок можна просто трішки підвернути й він не заважатиме загоєнню ранки. Важливо, щоб між памперсом і животиком вільно проходив палець. Підгузок не повинен перетискати, але й вільно висіти не має.

Види одноразових підгузків

Основна частина виробу є універсальною, що підходить усім діткам. Та виробники випускають також підгузки окремо для дівчаток і для хлопчиків. У підгузках для дівчат поглинальний шар розміщений посередині й більше назад. Для хлопчиків він більше спереду. В універсальних моделях цей шар розподілений рівномірно по підгузнику. 

Після року малюк активно рухається, пізнає світ. І часто мама не встигає одягнути звичайний підгузок на липучках малому шилопопику. Їй на допомогу виробники випускають памперси-трусики. Вони значно полегшують мамі догляд за дитиною і допомагають у привчанні малюка до горщика. 

Для переходу дитини з одноразових памперсів на горщик існують тренувальні підгузки-трусики. Вони бережуть ваші килими та дивани від «аварій». Але малюк буде відчувати мокроту і дискомфорт, що спонукатиме до швидшого освоєння горщика.

Якщо ви вирішили зайнятися з малюком плаванням у басейні чи просто поплавати у водоймі, то вам не обійтись без підгузка для плавання. Дуже схожі на звичайний підгузок, памперси для плавання не пропускають вологу  і надійно утримують випорожнення всередині. На українському ринку гігієнічних засобів для дітей підгузки для басейну, представлені такими торговими марками як Libero, Huggies, Goo.n і Helen Harper.

Які марки підгузки обирають мами

Як показало опитування, найпопулярнішими є Pampers, Huggies, Libero i Dada. Та вибір торгових марок підгузок значно більше. І тут мама орієнтується не лише на свій гаманець, але й на те, чи підходить підгузок для шкіри її малюка. Часто підгузки викликають у дитини пелюшковий дерматит. Насправді, причин для пелюшкового дерматиту є багато. А підгузок є однією із них. Дитяча шкіра має природну чутливість і може зреагувати на наповнювач чи ароматизатор почервонінням та висипанням. Дорогі памперси чи дешеві – не важливо, бо кожен малюк індивідуально реагує на різні підгузки.

Тож підбираючи одноразові підгузники, спостерігайте за малюком, які йому підходять найкраще. Адже обов’язок батьків забезпечити своїй крихітці здорове й комфортне дитинство.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь