Гендерно-нейтральні Барбі: дитина самостійно обиратиме стать ляльки

Нова брендована лінійка ляльок, у якій дитина обиратиме іграшку за гендерною ознакою. Різний одяг, зачіска у двох варіантах, різний колір шкіри та невиражені гендерні ознаки. Такою вийшла лінійка Барбі із шести ляльок, яку назвали Creatable World («Створюємо світ»). В компанії Mattel наголосили, що нова лінійка буде новим брендом, який жодним чином не пов’язаний з Барбі.

Кожна лялька має в комплекті брюки, спідницю і дві перуки: коротка зачіска «під хлопчика» і довгі кучері. Компанія заявляє, що тепер дитина сама обиратиме, з ким їй гратись.

«Наша культура відображається в іграшках. І так, як для світу інклюзивність все більше стає важливою, в компанії прийняли рішення створити лінійку ляльок без нав’язаних ярликів», – сказала перший заступник голови Mattel Fashion Doll Design.

Creatable World створювалась з участю групи експертів, до якої входили психологи, педіатри, діти та батьки.

Раніше компанію Mattel та інших виробників іграшок часто критикували за гендерно-орієнтовані ляльки. На думку активістів, це формує гендерні стереотипи у свідомості дітей. Також Барбі піддавалась критиці через неприродність форм фігури, що часто ставало причиною надмірного схуднення та анорексії у дівчат. Результатом стала зміна фігури ляльки.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь