Безпека і розвиток: як вибрати іграшки для дитини

У вас народився малюк, й обов’язок батьків дбати не лише про здоров’я та гігієну дитини, але й про її інтелектуальний розвиток. Серед величезного розмаїття методик та рекомендацій кожна мама обирає, що їй ближче. Та не завжди обрані мамою «уроки» знаходять відгук у малюка. І тут на допомогу прийдуть іграшки. Але важливо й у цьому «морі» не розгубитись і вибрати не просто цяцю, а іграшку відповідно до віку дитини, виготовлену з якісних матеріалів, безпечну. Тільки за таких умов вона стане для дитини справжньою розвивашкою.

Безпека дитини понад усе

Отже, в першу чергу, звертаємо увагу на якість та безпечність при виборі іграшки. Тут є свої критерії:

  • Перевіряємо сертифікат якості, інструкцію, в якій повинно бути зазначено країна-виробник, матеріал та вік дитини, застереження щодо застосування.
  • Іграшка не повинна мати різких хімічних запахів гуми та формальдегідів.
  • Міцність матеріалів та відсутність гострих кутів убереже маля від ушкодження.
  • Фарба на іграшці має бути стійкою до слини та вологи, бо інакше малюк не тільки стане схожим на фантомаса під час гри, а й зашкодить своєму здоров’ю.
  • Розмір та вага теж мають важливе значення. Розмір іграшки для дитини до 3 років не повинен бути меншим за кулачок малюка. А вага має досягати максимум 400 грам для дітей до семи років, аби при падінні не нашкодити малечі.
  • Якісні шви м’якої іграшки не дозволять дитині наковтатися наповнювача. Ворс не повинен линяти, а деталі, такі як ніс, язичок, очі, надійно пришиті. У наповнювачі не містяться тверді та гострі сторонні тіла.

Якщо іграшки обираються для дитини певної вікової групи, то тут теж є свої критерії. Адже малоймовірно, що шестирічці буде цікаво гратися брязкальцем, а двомісячний малюк зрозуміє, для чого йому пістолет.

Обирайте іграшки для дитини відповідно до віку

Від 0 до 6-ти місяців

Це та вікова група, коли пізнається світ. Цікаво все, що рухається, брязкає, шелестить і грає. Розвиваються тактильні відчуття, зір та слух. І тут на допомогу прийдуть музичні мобілі на ліжечко, підвісні іграшки, брязкальця, тактильні книжечки, розвиваючі килимки, м’які кубики, резинові іграшки та кільця-прорізувачі. Знову ж, не забуваємо про безпеку, адже все це добро обов’язково пройде випробування ротом маленького дослідника.

Від 6-ти місяців до 1 року

Малюк починає сидіти, повзати, ходити. І до попереднього переліку додаються пищалки, м’ячики, машинки, пірамідки, сенсорні килимки, каталки, іграшки для ванни, дитячий посуд різних розмірів, сортери, іграшки з різними наповнювачами для розвитку дрібної моторики, музичні панелі з голосами тварин, молоточки, книжки з твердими сторінками і яскравими картинками. Все це способи і засоби для дитини пізнати світ, розвинути органи чуття.

Від року до двох

У цей період дитина стає активнішою, і для неї цікавими будуть великі м’які іграшки чи машини, які можна осідлати. Іграшки, що рухаються, навчать дитину концентрувати увагу. У візочку для ляльок спатиме улюблений ведмедик, а в іграшковий візок супермаркету  вмістяться предмети різних величин. Малюкам дуже подобається щось катати.

Для прогулянки на вулиці стануть незамінними відерце, совочок і різні пасочки. Дитя ще не знає, що за допомогою цих інструментів можна зліпити замок з піску чи різних бездриків та слоників. Але наповнювати та пересипати у різні ємності буде із задоволенням.

Вік 2-3 роки

Ляльки, пупси, машини, гаражі, конструктори дадуть можливість дітям наслідувати дорослих, приміряти на себе різні професії. А доповнюючими іграшками стануть лялькові будиночки, набори дитячого посуду й кухні, рахівниці, касові апарати. Ведмедикам, зайчикам та ляльці Катрусі час від часу потрібно полікувати зубчик, перев’язати лапку чи поміряти температуру. І тут обов’язково знадобиться лікарський набір. Зробити першу зачіску мамі допоможе набір перукарських інструментів.

Від 4 до 6 років

Період продуктивного розвитку дитячої творчості й фантазії. Олівці, фломастери, фарби – це ті засоби, які стануть обов’язковими інструментами для креативності малюка. У цьому віці діти дуже люблять робити різні подарунки й приємності мамі, бабусі, друзям. Для цього їм знадобляться набори для творчості, кольоровий папір, пластилін.

Не варто забувати про підготовку до школи. Різні розвиваючі ігри стануть в нагоді. З їхньою допомогою ви не тільки розвинете логіку й мислення дитини, а й весело проведете разом час.

Важливо!

Виділіть дитині місце ігрової зони. Це може бути окрема кімната чи куточок. Так дитина привчатиметься до порядку і матиме свою територію. Поставте їй вігвам чи дитячий намет, щоб у дитини була можливість побути на самоті. У таких «гніздечках» можна вигадати нові історії чи поділитися секретом з улюбленою іграшкою.

І найголовніше. Для того, щоб навчити дитину гратися, грайтеся з нею. Адже саме під час гри дитяча фантазія активується та розвивається інтелект.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь