Про різновиди металопрофілю

Профнастил чи металопрофіль – простий та практичний будівельний матеріал, який дуже цінується за рахунок своєї універсальності. З його допомогою можна і огорожу збудувати, і дах змонтувати, також не проблема побудувати невелику господарську споруду або ж обшити стіни господарських будівель. І це мова тільки про приватне будівництво, а в промислових масштабах знаходиться ще більше задач, які можна вирішити при допомозі металопрофілю, тому неможливо переоцінити те, наскільки важливий цей будівельний матеріал.

Як класифікують профнастил?

Класифікація профнастилу дуже зручна, бо відразу стає зрозумілим, в якій сфері та для яких цілей призначений виріб. Що стосується основного поділу, то профнастил буває:

  • стіновим,
  • покрівельним,
  • несучим.

Зручно вказані різновиди полегшують вибір для покупців, адже назва говорить сама за себе, тому очевидно навіть без пояснень, що:

  • стіновий застосовують для огорож  та обшивки фасадів,
  • покрівельний металопрофіль використовується в облаштуванні та реконструкції дахів,
  • несучий вид потрібен в промисловій сфері, коли йде мова про несучі конструкції.

Яке ще буває маркування металопрофілю?

В межах кожного виду існує додаткове маркування, яке говорить саме про параметр профілю – його висоту. Відомо, що саме профіль і його висота відповідають за жорсткість і фізичну витривалість гофрованих листів.

Стіновий профнастил в продажі можна зустріти з наступним маркуванням: ПС10, ПС15, ПС20. Дізнатись більше про його технічні характеристики, окрім висоти гофри, можна на сайті компанії С-Кровля: https://skrovlya.kiev.ua/profnastil-uk/. Покрівельний маркується позначкою ПК, а несучий різновид – НС, але в цих двох варіантах висота гофри може сягати 75 мм. Така вимога до листів, що будуть використовуватись у несучих конструкціях.

Часто постає питання доречності взаємо заміняти різновиди металопрофілю, тобто покрівельний брати для огорож, а стіновий для покрівлі. Якщо перший випадок ще допускається, то другий ні в якому разі, бо висоти профілю стінового профлиста недостатньо, щоб справлятися с умовами, які виріб буде мати в якості покрівельного матеріалу.

Що свідчить про якість продукції?

Металопрофіль – матеріал, якість якого залежить від ряду факторів, а також від конкретних технічних параметрів. Щоб говорити про металлопрофіль, як про якісний, він повинен:

  • бути виготовлений з високоякісної сировини – тонколистової оцинкованої сталі, яка в своєму складі не містить небажаних домішок,
  • відповідати вимогам у питанні якісної геометрії, а за це відповідає обладнання, на якому гладкі сталеві листи отримують певну трапецієвидну форму,
  • мати достатній антикорозійний захист та захист від ультрафіолету у вигляді полімеру.

Ще одним позитивним дзвіночком для покупця має стати наявність документації і гарантії, бо це буде означати, що виріб перевірявся і перед ним оригінал, а не підробка з незрозумілими характеристиками.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь