Віршики-цікавинки: як допомогти дитині полюбити поезію (детальний огляд книг)

Якщо ви вважаєте, що ваша дитина не любить книг, а тим більше поезії, не спішіть відкладати літературу в довгу шухлядку: спробуйте прочитати незвичайні та надзвичайно теплі віршики Юрія Бедрика та Сашка Дерманского.

Почну з того, що досить довгий час я вважала, що моя донечка зовсім не любить віршованих книг. Казки та прозу вона слухала із задоволенням ще в рік, проте ось уже й три рочки минуло, а поезія їй ну ніяк не йде. Проте ситуація змінилась після появи у нас незвичайних сучасних віршів. Про них сьогодні і поговоримо.

Першою нам до рук потрапила збірка Сашка Дерманського “Бигимоти не медмеді”, за місяць потому – “Снюсь-нюсь-нюсь” Юрія Бедрика.

Обидві книги видавництва “Фонтан казок”, рекомендовані для дошкільнят та молодших школярів.

Обидві книги надзвичайно незвичайні. Саме так, я не можу сказати що якась із них хоч трохи нагадує ті вірші, які були в мене в дитинстві. Яскраві, наче дитиною намальовані, та саме для дітей написані, відразу привертають увагу.

Що можу сказати, якщо порівнювати обидві книги, то в Дерманського поезія змістовніша, а у Бедрика веселіша.

Отже, “Бигимоти не Медмеді”, написана відомим прозаїком, з недавнього часу включеним до шкільної програми, Сашком Дерманським. Мало хто знає, що він ще й чудовий дитячий поет, проте це так. До речі, намалювала книжечку Любка Франко – ця збірка стала її дебютом серед друкованих видань. Всього збірка містить 56 сторінок, де вмістились аж 15 віршиків.

Втім, краще один (а краще й не один) раз прочитати, ніж сто разів слухати: нижче декілька розгорток книги “Бигимоти не Медмеді”.

Загалом, “Бигимоти не медмеді” більше підходять для малесеньких діток, як на мене, їх можна читати уже від рочку, або й взагалі як перше знайомство з віршованою літературою.

“Снюсь-нюсь-нюсь”

натомість краще підійде для дітей від трьох років, які уже краще розуміють гумор та гру слів, якими наповнені вірші в цій книзі. Практично всі вони дуже коротенькі, проте є один ну дуже довгий та затягнутий вірш, виправдано затягнутий, ну але про все по порядку.

Автор книги “Снюсь-нюсь-нюсь” – сучасний дитячий поет Юрій Бедрик. Автор ілюстрацій Аліна Віліщук. До речі, картинки до віршів теж значно виходять за звичні всім рамки: частково вони намальовані, частково – пошиті і часом треба добре придивитись щоб зрозуміти що ж саме зображено. Вдале доповнення незвичайній поезії.

У збірці 48 сторінок та 14 чудернацьких віршів.

Отже, розгортки “Снюсь-нюсь-нюсь”:

тепер той самий “затягнутий” вірш, який буде дуже близький усім мамам: всі ми знаємо, як це збиратись кудись з дитиною 😉

І загальний зміст:

Головне правило використання цих книг – емоційне читання та яскраві інтонації, і гарантую, жодна дитина не встоїть! 😉

Матусі, також хочу запитати, а як ви ставитесь до таких незвичних віршиків? Чекатиму на ваші коментарі!

 

Надія Малафєєвська

Автор персональних дитячих казок та віршів, журналіст-копірайтер, мама з трирічним стажем.

Залишити відповідь