В’язання — нова йога: топ-10 головних причин зайнятися рукоділлям

Сучасний ритм життя у багатьох викликає стрес, неспокій і іноді навіть фізичний біль. Зберегти психічне та фізичне здоров’я в таких умовах допомагають йога чи медитація. Однак далеко не всі можуть з їх допомогою домогтися рівноваги та нормалізувати емоційне тло. У таких випадках на допомогу приходить рукоділля та інші види хобі. Багато хто з цією метою обирає в’язання. По-перше, це пояснюється великим вибором пряжі та інструментів для в’язання. По-друге, це допомагає поєднати творчість із переглядом улюбленого фільму та відпочинком на природі. Про інші причини, заради яких варто навчитися в’язати, ви дізнаєтесь нижче.

Результати досліджень у галузі в’язання

Американський кардіолог Герберт Бенсон, який написав книгу «Реакція релаксації», першим пояснив вплив медитації на наше тіло з погляду науки. На його думку, підрахунок петель і монотонний стукіт спиць здатні знімати стрес, тренувати уважність і домагатися емоційної рівноваги не гірше, ніж медитація, йога та інші види релаксації. Це пояснює зростання популярності рукоділля. Згідно з опитуванням, яке проводила Американська рада з ручного прядіння, приблизно 30% жінок (і нерідко чоловіків) у віці 25–35 років в’яжуть спицями або гачком. У міру збільшення вікового кордону відсоток зростає.

Популярність цього хобі вчені також пояснюють відсутністю обмежень. Сучасні рукодільниці та рукодільники можуть:

  • створювати одяг, домашнє взуття та аксесуари;
  • в’язати м’які іграшки та цікаві сувеніри;
  • плести килими, пледи та покривала;
  • обв’язувати дерева та автомобільні салони.

Згідно з дослідженнями, проведеними в 1990-х роках американською радою ремісничої пряжі, більшість вибирає в’язання як «нову йогу».

Топ-10 причин, щоб почати в’язати

За останні кілька років в’язання гачком і спицями перетворилося на популярне хобі. Вчені пояснюють вибір в’язальниць тим, що це:

  1. Захист від емоційного виснаження. Люди, які зайняті фізичною працею і займаються рукоділлям, набагато менше схильні до вигоряння на роботі.
  2. Підтримка ясності розуму у старості. Ефект від в’язання можна порівняти з читанням книг, розгадуванням ребусів та настільними іграми. Про це свідчать дослідження, у яких брали участь пацієнти 70–90 років.
  3. Можливість реабілітуватися після ПТСР. Інше дослідження показало, що, вив’язуючи петлі гачком, люди швидше переживають емоційний та фізичний стрес.
  4. Поліпшення координації. В’язання складається з дрібних монотонних рухів, які розвивають дрібну моторику, змушуючи мозок та кисті працювати спільно.
  5. Зняття болю від хвороб суглобів. Згідно з рандомізованими клінічними дослідженнями, регулярне в’язання допомагає зняти біль, яким супроводжується ревматоїдний артрит.
  6. Одужання при харчових розладах. В’язання позбавляє постійних думок про голод, що корисно при нервовій булімії та анорексії.
  7. Зміцнення серцево-судинної системи. Під час занять рукоділлям знижується артеріальний тиск, нормалізується дихання та зменшується частота пульсу.
  8. Поліпшення когнітивних здібностей. В одному дослідженні заняття з в’язання проводилися серед людей похилого віку. В результаті це допомогло їм згладити симптоми легкої деменції, покращити пам’ять та уважність, налагодити спілкування.
  9. Поліпшення комунікативних навичок. У в’язальниць більше шансів знайти однодумців, з якими можна обмінюватися схемами, адресами інтернет-магазинів, цікавими майстер-класами та секретами в’язання.
  10. Можливість реалізувати себе у творчості. Тримаючи в руках щойно зв’язану річ, чоловіки та жінки відчувають легкість та моральне задоволення. В організмі відбувається викид дофаміну, який змушує почуватися щасливим.

В’язання дозволяє до глибокої старості підтримувати фізичне та психічне здоров’я, вести активний спосіб життя, спілкуватися, поповнювати гардероб та заробляти. Висновок, який можна зробити, вивчивши відгуки в’язальниць, цей вид рукоділля робить людей щасливими, а отже, світ з ним стає кращим.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь