Допомогу при народженні дитини в 2017 році хочуть збільшити
В Україні при народженні дитини передбачена фіксована сума до виплати 41 280 грн. причому ця сума не змінюється вже з 2014 року і не залежить від кількості дітей в сім’ї. Тобто сума однакова як першої, так і другої та наступних дітей. Причому ця сума виплачується не відразу, а по частинах.
Відразу після народження дитини щаслива мати отримує виплату з цієї суму 10 320 грн. Залишок суми розбивається на три роки і щомісяця на дитину виплачується 860 грн.
На такі гроші сильно не розгуляєшся, якщо врахувати, що на цю суму потрі бно придбати коляску, ліжечко і одяг. А на щомісячну допомогу потрібно купувати підгузники та інші речі для дитини, то виплату можна вважати просто мізерною…
Тому для тих хто планує народжувати в 2017 році є приємна новина. Законодавці хочуть збільшити ви виплати при народженні дитини, і прив’язати суму цих виплат до прожиткового мінімуму в Україні.
З допомогою збільшення виплат при народженні дитини, законодавці хочуть стимулювати народжуваність і стабілізувати демографічну ситуацію в країні.
Законопроект № 5709 «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» пропонує нараховувати виплати при народженні дитини в 2017 році, відштовхуючись від суми прожиткового мінімуму, який діє на момент отримання цих виплат.
На сьогоднішній день нові виплати при народженні дитини передбачаються у такому розмірі:
- виплата на першу дитину — 52 прожиткових мінімуми (з 01.01.2017 – 70 460 грн.);
- виплата на другу дитину — 70 прожиткових мінімумів (з 01.01.2017 – 94 850 грн.);
- виплата на третю і кожну наступну дитину — 120 прожиткових мінімумів (з 01.01.2017 – 162 600 грн.).
Виплати при народженні дитини в 2017 році в Україні з 1.01.2017 будуть виплачувати частинами.
Перша одноразова виплата складе:
- на першу дитину — 15 прожиткових мінімумів;
- на другу дитину — 25 прожиткових мінімумів;
- на третю і кожну наступну дитину — 40 прожиткових мінімумів.
Друга частина виплат буде нараховуватися рівними частинами протягом наступних 36 місяців, в порядку, встановленому Кабміном. Розмір щомісячних виплат повинен бути не нижче прожиткового мінімуму для дітей до шести років, який встановлений на момент отримання виплат.
Зміни торкнуться і умов призначення виплати при народженні дитини.
У 2017 році гроші на дитину виплачуватимуть, навіть якщо мама вийшла на роботу на повний день. У цьому випадку виплати буде отримувати людина, який взяв на себе догляд за дитиною: батько, бабуся, дід чи інший родич.
Якщо мама працює віддалено, неповний день, або навчається заочно, допомога буде нараховуватися на неї.
Нагадуємо: Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Та звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу та Індивідуальний податковий номер (ІПН) (найчастіше потрібно надати копії паспорту та ІПН). Крім того необхідно надати:
- Заяву, яка складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.; Заява, може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом. У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без електронного цифрового підпису громадянина орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.
- Копію свідоцтва про народження дитини. (У випадку народження мертвої дитини допомогу при народженні не призначають).
- Копію рішення про усиновлення опіки – подають лише опікуни.
Даний перелік документів є вичерпним. Водночас для того, щоб період відпустки по догляду за дитиною до 3 років був зарахований до страхового стажу в органи соціального захисту необхідно подати також копію наказу про надання відпустки по догляду за дитиною до 3 років або копію сторінок трудової книжки або інший документ щодо стажу особи.
У випадку якщо один із батьків зареєстрований в іншому регіоні, орган соціального захисту фактично самостійно має перевірити чи отримувала ця особу цю допомогу по місцю реєстрації. Водночас часто просять для цього надати конверт та марки, щоб реалізувати цю можливість.
Крім того для отримання допомоги необхідно в органи соціального захисту надати реквізити банківського рахунка на який ви плануєте отримати цю допомогу.
Реєстрація місця проживання новонародженої дитини здійснюється також на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.
Адреса управління соціального захисту населення у м. Рівне:
вул. Соборна, 12
Телефон: +380 (362) 266780
Телефон: +380 (362) 633896
E-Mail: sobes12@mail.ru
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com