Як вивчення чеської мови може допомогти розвитку кар’єри в Європі?

    Чеська Республіка – одна з найбільш популярних європейських країн серед українців для навчання та подальшого розвитку кар’єри. Країна має високий рівень безпеки населення, розвинену медицину та відносно великі заробітні плати. Майже усюди тут, щоб отримати престижну високооплачувану роботу, потрібно знати чеську мову. Без цього можна працювати на низькокваліфікованих роботах або  в сферах IT, якщо ви знаєте англійську.

 Чи легко вчити чеську мову?

     Чеська мова посідає шістдесят шосте місце за поширеністю в світі.  Вона має схожі з українськими слова, тому легко сприймається українцями. Попри це чеська мова має певні особливості, які можуть ускладнити її  вивчення:

  • Поділяється на чотири види і має чотири типи діалектів. Різниця між ними  суттєво ускладнює вивчення.   
  • Незвичне звучання. Деякі слова не мають голосних ( наприклад, скоромовка «Strč prst skrz krk»), тому це створює певні проблеми при вимові. Також є багато міжмовних омонімів, які можуть плутати українців, наприклад, zápach (сморід).
  • Складна граматика. Відмінки в чеській мові використовуються за тими ж принципами, що і в українській, проте в окремих випадках вони дуже різняться, наприклад, zeptat se maminky (запитати маму) в українській – знахідний, а в чеській – родовий.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors/cheshskiy-yazyk/c1-c2/

Переваги знання мови

           Після вивчення чеської мови ви вже можете працювати в Чехії. Тут є великий вибір для працевлаштування, оскільки країна має один з найнижчих рівнів безробіття в Європі. Шукати роботу можно ставши на біржу або самостійно. 

          Українці в Чехії можуть працювати лише за наявності у них трудової візи, або якщо вони зареєстровані як біженці. Варто пам’ятати, що українські дипломи необхідно підтверджувати на спеціальних іспитах. Якщо у вас якісна освіта і ви володієте чеською, тоді легко зможете влаштуватись на престижну роботу. 

           В Чехії роботу здебільшого шукають на спеціалізованих сайтах:

  • jobs.cz
  • prace.cz
  • profesia.cz
  • indeed.com
  • dobraprace.cz
  • flek.cz
  • airjobs.cz

          Також можна шукати вакансії безпосередньо на сайтах тих компаній, які вас зацікавили. Чеська влада рекомендує шукати роботу без посередників, бо вони часто виявляються шахраями. Зверніть увагу на те, що в Чехії іноземцям пропонують  вакансію лише якщо на неї протягом місяця не знайдеться охочих серед чехів.

       Вивчення чеської мови дає можливість безкоштовно навчатись в державних вузах Чехії. Для цього необхідно скласти іспит. Рівень знання мови має бути B2. У протилежному випадку ви зможете навчатись англійською в часних вузах .

Адаптація в культурному середовищі

    Чехи відомі своєю гостинністю, тому немісцевим немає про що турбуватись. Однак чеська культура може здивувати українців. Ось декілька цікавих особливостей, на які варто звернути увагу:

  • Пунктуальність місцевих жителів та їхнє строге дотримання всіх правил етикету. Вони дуже ввічливі і часто вибачаються.
  • Занадто велика любов до пива. Чехія посідає перше місце в рейтингу по кількості споживання цього напою.
  • Чехи дуже начитані, освічені, не люблять вести пусті балачки.
  • Дуже цінують свою культуру та традиції.

        Якщо знаходитесь в іншій країні, не варто забувати про свою  рідну культуру. В Чеській Республіці є українські організації, які займаються збереженням національної ідентичності серед українців. Також  в них допомагають українцям,  якщо у них виникнуть якісь проблеми.

Успіхи українців в Чеській Республіці

         В Чехії цілком реально побудувати успішну кар’єру. Оскільки країна входить до ЄС, є можливість працювати в міжнародних компаніях.  Також ЧР посідає тридцяте місце як сприятлива країна для ведення бізнесу серед 190 країн світу. 

           Найбільш оплачувані професії в Чехії:

  • Авіадиспетчери (172 820 крон)
  • Головні лікарі (138 995 крон)
  • Керівники у сфері IT, реклами, маркетингу  (120 000-138 000 крон)
  • Керівники у сфері охорони здоров’я  (100 716 крон)

       Факти ICTV брали інтерв’ю в українки, яка переїхала до Чехії без знання мови та поділилась своїм досвідом. Дівчина почала вчити її майже одразу і згодом змогла вступити до чеського вишу. Наразі вона разом з чоловіком відкрила власну фірму.

Підсумки

         Якщо ви вирішили переїхати в Чехію та побудувати там свою кар’єру, вам бажано вивчити чеську мову. Це нелегкий процес, він потребує неабияких зусиль. Для цього важливо вибрати зручний спосіб навчання.

         Як можна вивчати чеську мову:

  • На курсах. Найпоширеніший спосіб, але не завжди дієвий.
  • З репетитором. Це найкращий метод, оскільки індивідуальний підхід завжди ефективний.
  • Самостійно. Найважчий варіант, оскільки потрібно самостійно шукати навчальні ресурси та створювати план занять.

   При вивченні мови радять ставити собі маленькі цілі, яких ви будете поступово досягати. Це допоможе дотримуватися регулярності у навчанні. Чеська мова не надто складна для українців, тож її легко вивчити, якщо поставитись до цього серйозно.

            

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь