Як зацікавити дитину любити книжки
Більшість дітей люблять слухати цікаві історії, але самі читати не хочуть, віддаючи перевагу сучасним гаджетам. Однак саме книги допомагають розвивати уяву та тренувати пам’ять, тому так важливо з раннього дитинства сформувати любов до них. Зробити це не так вже й важко, особливо якщо підібрати на Yakaboo найцікавішу для своєї дитини книгу.
Це можуть бути традиційні казки чи незвичайні сучасні оповідання фантастичного змісту, але обов’язково з урахуванням вікових особливостей малюка. При замовленні книг в інтернеті з доставкою по Києву чи іншим містам України проблем не буде.
Починайте читати дитині з народження
Важко викликати інтерес до книг у людини, яка змалку не цікавилася ними та не чула, як читають рідні. У сучасному світі все більше електронних гаджетів, які повністю витісняють друковані сторінки, проте якщо батьки будуть читати малюкові казки, вірші чи оповідання в прозі, він збереже ці знання на все життя. Тут варто дотримуватись декількох правил:
- Для початку можна вибирати короткі розповіді, невеликі ілюстровані тексти, а згодом перейти на більш серйозну дорослу літературу, включаючи енциклопедії.
- Щоб зацікавити малюка герої книги повинні бути чимось схожі на нього: для дівчинки — це гарні казкові принцеси, а для хлопчиків — хоробрі воїни. Історії про них завжди яскраві та можуть вдало замінити стандартні сюжети з тваринами.
- Деякі діти вже з перших років життя виявляють інтерес до явищ природи, тому замість вигаданих художніх історій можна обрати наукові підручники, адаптовані для читачів різного віку.
Читання разом з батьками завжди сприяє побудові довірливих стосунків, що має ще й позитивний психологічний ефект, забезпечуючи позитивний мікроклімат в сім’ї.
Дозвольте самостійно обирати книгу
Те, що цікаво батькам не завжди буде захопливим і для їхніх дітей, тому марно чекати інтересу трирічної дитини до прочитаного підручника з фізики. Якщо малюк не хоче слухати обрану батьком чи матір’ю інформацію, краще дати йому свободу вибору. Звичайно, для цього в домі повинна бути хоча б маленька бібліотека.
Визначити цікаві для маленького читача книги можна лише на основі експерименту, але будьте готові й до того, що одну і ту ж саму казку можна читати десятки разів. В деяких випадках дітей цікавлять розповіді, пов’язані з сюжетами мультиків чи дитячих фільмів, тому можна вибирати й такі варіанти літератури. Разом з дитиною це буде простіше, особливо якщо син чи донька впізнають на сторінках знайомих героїв.
Перетворіть читання на гру
Якщо в перший рік життя дитина може лише слухати цікаві історії, то в старшому віці з нею вже можна спілкуватись в процесі читання, перетворюючи його у більш прийнятну для малюка гру. Це цікаво і для самих батьків, адже дозволяє на короткий час зануритись у дитинство і краще зрозуміти свою дитину. Приміряючи на себе образи різних героїв, батько і матір можуть краще пояснити правила поведінки у суспільстві, показати малечі як правильно вирішувати конфлікти і як можна проявляти свої емоції. Ким саме бути у такій грі — кожен член родини обирає виходячи із власних бажань і особливостей характеру.
Формуйте любов до читання власним прикладом
Неможливо силоміць змусити дитину любити книги, але підштовхнути до цього власним прикладом нескладно. Якщо малюк буде бачити в руках у мами книжку, то наслідуючи її дії і сам зацікавиться нею. Діти схильні копіювати поведінку дорослих, тому захоплення книгами лише питання часу.
Візьміть за правило читати вголос, на ніч чи в час обідньої перерви. Голос батьків заспокоює дітей і часто сприяє міцному сну. З часом позитивні відчуття від читання казок чи оповідань закріплюються у свідомості малюка, тому любити книги стане набагато простіше.
Визначившись з вподобаннями малечі, залишається лише замовити потрібну літературу. З «Yakaboo» це не забере багато часу, навіть враховуючи процес доставки.
Отримати відповіді на всі питання можна по номеру телефону 0(800)-600-505 або ж відвідавши офіс за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт).
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com