Ігри з сонцем або чим зайнятися в сонячний день

Влітку багато сонячних і теплих днів, коли дітей просто не заженеш додому. Що ж, можна скористатися дитячою допитливістю, сонячним світлом, гарною погодою і запропонувати дітям кілька цікавих занять.

Портал Міні Рівне розповість вам, як граючи можна добути сіль і вогонь, подружитися з власною тінню і приручити сонячного зайчика.  А ось тут можете переглянути найцікавіші ігри на вулиці. 

Читайте також: Список дитячих справ на літо

Читайте також: 15 ідей для літніх ігор: чим зайняти дитину на вулиці

Полювання на зайців

Улюблений партнер в літніх іграх – сонячний зайчик. Озбройтеся на прогулянці декількома дзеркалами і запускайте сонячних зайчиків по будь-яких поверхнях. Можна запустити одного ненадовго в обличчя – який яскравий виявився зайчик – малюк зовсім нічого не бачить. Спробуйте використовувати крім дзеркал фольгу і блискучі обгортки від цукерок.

Малювання по тіні

Для цього художнього експерименту краще вибирати або ранкові години (8 ранку), або післяобідній час (16 година). На сонячному місці поставте стіл, застеліть його ватманом і розставте іграшки або будь-які предмети. Попросіть дитину обвести тінь, яка падає від предметів.

Потрет по тіні

Обведіть крейдою на асфальті контур тіні вашого непосиди, а деталі нехай він домалює сам: обличчя, волосся, одяг. Вийде дуже кумедний автопортрет.

Сонячний чай

Звичайно, можна заварити чай звичайним способом. Але тоді він не буде сонячним 🙂

Покладіть в баночки пакетики з чаєм (зелений, чорний, фруктовий). Можна додати фрукти або ягоди для більш насиченого смаку. Накрийте кришкою і поставте на кілька годин на сонячне місце.
Залишилося додати підсолоджувачі: мед або цукор.

Сонячний годинник

Сонячний годинник – це перший годинник, який придумала людина. Щоб дитина зрозуміла, як вони визначають час, запропонуйте їх зробити самостійно.

Для цього вам знадобляться паперова кругла тарілка і олівець. Намалюйте на папері циферблат, поділений на 12 секторів. Виріжте і приклейте його на тарілку. В середину вставте олівець. Тінь, яка буде падати від олівця, і буде вказувати час.

Сухо-мокро

Для цього маленького експерименту нам знадобиться дві мокрі хустинки. Нехай малюк сам намочить хустинку під водою а потім порівняє з сухою. Вийшовши на вулицю запропонуйте одну хустинку повісити на дереві в тіні, а другу вивісити на сонячному місці.
Можна уявити, що це не хустинки, а ковдри для іграшок, які ви випрали і тепер іграшки хочуть отримати їх назад. Яка серветка висохла швидше: та, яка висить на сонці або та, яка висить в тіні? А все тому, що завдяки теплу волога випаровується швидше на сонце, ніж в тіні.

Зникаючі шедеври

Щоб закріпити тему випаровування можна захопити з дому пляшку води з «спортивною» кришкою і помалювати водою на асфальті.

Поекспериментувати з розміром калюжі – чим більше води наллєш, тим довше вона буде сохнути. Можна по наполовину висохлим малюнків згадувати, що було намальовано, і додавати нові деталі, створюючи абсолютно новий малюнок.

Тепло-холодно

Візьміть на прогулянку кілька кольорових аркушів паперу, в тому числі білий і чорний. Розкладіть їх на освітленому сонцем місці, щоб вони погрілись (можна попередньо вирізати з цих листів чоловічків, щоб малюкові було цікавіше укладати їх «на пляж» позасмагати).
Тепер доторкніться до листів, який з них найгарячіший? А найхолодніший? А все тому що предмети темного кольору вловлюють тепло від сонця, а предмети світлого кольору відображають його. До речі, тому брудний сніг тане швидше чистого.

Соляні старателі





Маленьким піратам запропонуйте добути сіль з «морської» води. Попередньо зробіть вдома насичений соляний розчин, а в жарку сонячну погоду на вулиці спробуйте випарувати воду. У вас вийде сіль для приготування обіду справжнім морським вовкам!

«Тіні зникають опівдні»

Спробуйте разом з малюком наздогнати ваші тіні. Побігайте швидко-, різко міняйте напрям, щоб обдурити вашу тінь, сховайтеся за гіркою і раптово вискочітье, щоб зловити її. Вийшло?

Щоб краще зрозуміти, чому тіні переміщаються, з ранку знайдіть нічим не затінене сонячне місце. Поставте малюка спиною до сонця і відзначте довжину його тіні. Перед заходом сонця поставте дитину в тому ж напрямку і на тому ж місці, що і вранці, і знову відзначте тінь. Результат допоможе зрозуміти, чому тіні біжать то попереду, то позаду.

Театр тіней

Взагалі з тінню дуже весело грати, і погожий сонячний день дозволяє нам влаштувати цілий театр, не вдаючись до спеціальних пристосувань. Для початку ви можете показати малюкові, як звичайна дитяча лопатка змінює свою форму в театрі тіней, зараз вона схожа сама на себе, а трохи повернути – і це вже просто паличка, ще раз повернути – тонка риска.

Не забудьте і про традиційну розвагу – показувати за допомогою рук різні фігури. Тінь всього лише повторює контур предмета, але як цікаво спостерігати, як хитромудро зчеплені руки мами перетворюються в сову або собаку.

 

У мамах – менше:)

Виміряйте висоту дерева, ліхтарного стовпа або цілого багатоповерхового будинку за допомогою власної тіні. Адже так цікаво, яка висота школи в хлопчиках, і висота дерева в мамах.
Для цього візьміть на прогулянку довгу мотузку, за допомогою якої виміряєте тінь вашої дитини. Потім цією «одиницею виміру» відміряйте тінь цікавить вас об’єкта. Так ви отримаєте, наприклад, висоту багатоповерхівки в 38 папуг, вірніше в 38 хлопчиків, а в мамах той же будинок буде менше – всього в 30. Цікаво дізнатися думку дитини, як так вийшло.

Видобуваємо вогонь

За допомогою сонця можна видобувати вогонь. Уявіть себе первісними людьми, правда озброєними лупою і листом чорного паперу. Сфокусуйте за допомогою лупи сонячні промені так, щоб вони утворили маленьку точку. Зовсім скоро ваш листочок задимиться!

Випалювання

Ще цікавіше спробувати себе в пірографії – малюнках за допомогою вогню. Використовується той же принцип, що і з підпалом паперу, просто за основу візьміть дерев’яну дощечку. Лупу необхідно буде пересувати так, щоб точка світла переміщалася по поверхні дошки, залишаючи випалений слід.

Це не так-то просто, потрібно велике терпіння, щоб намалювати картину, та ще обов’язково має пощастити з погодою – мінімум хмар та сонце в зеніті.

Створюємо веселку

Коли сонячне світло розщеплюється на окремі кольори, ми бачимо веселку. Це відбувається, коли сонце працює разом з водою. Наприклад, коли хмари розступилися, і засвітило сонце, а дощик ще йде. Або в погожий день біля фонтану.

Візьміть на прогулянку пульверизатор з водою і спробуйте створити веселку самі – заодно можна і освіжитися. Зверніть увагу малюка на те, що і мильні бульбашки на сонечку грають усіма барвами веселки.

Надіємось вам сподобалась наша стаття, поділіться нею з друзями, адже літа залишилось так мало!

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь