Дитячі книжки, які потрібно перечитати дорослому

Думаєте, для кожного віку своя книга? Загалом так і є, але багато творів, розрахованих для дітей, будуть вельми корисними старшому поколінню. У них кожен може зануритися в дитячі спогади, переосмислити якусь філософію, подану в простій формі, зробити для себе нові відкриття, винести уроки. Один тільки «Маленький принц» чого вартий – джерело мудрості світобудови в зрозумілому форматі. Розглянемо світові бестселери, які ніколи не залишаться поза увагою, в якому б віці не перебував читач.

Аліса у Дивокраї

Виділяється буйством фантазії, грою слів. Дорослі виявлять для себе досконалі нові рівні сенсу, а також зможуть насолодитися чудернацькими пригодами, з якими зіткнеться Аліса. Книжка відома парадоксами та різноманітними абсурдними ситуаціями. Її персонажі стали іконами культури, літератури, в деякому сенсі стилю. Чого вартий тільки Капелюшник, Чеширський Кіт, Білий Кролик. «Аліса у Дивокраї» справила величезний вплив на мистецтво, театр, кіно, дизайн, музику. Тож не дивно, що твір випередив усі книги для дітей своєю популярністю, його переклали практично всіма мовами світу і він й надалі надихає людей усіх національностей та вікових груп незвичайним світом.

Вітер у вербах

Історія про пригоди та дружбу тварин, написана Кеннетом Гремом у цікавій формі. Твір залишається улюбленим багатьма завдяки своїм «живим» описам природи, характерним персонажам, а також життєвим урокам дружби. Він перенесе вас у світ чарівництва, розкриє уяву, дасть змогу зануритися в захопливі пригоди тварин. Дорослі гідно оцінять тонке опрацювання героїв, різноманітність характерів, етапи побудови особистості.

Маленький принц

Вважається символом мудрості та стійкості, а також однією з найбільш перекладених і видаваних книжок у світі (понад 300 мов). Твір справив великий вплив на літературу і творчість інших письменників. «Маленький принц» став легендою завдяки своїй проникливій філософії, символічному аспекту, глибині. І це не дивує, адже книжка торкається одвічних тем, що хвилюють кожного – самотність, сенс життя, дружби, доброти та любові. У повісті є безліч цитат, різноманітних висловлювань, що стали справжніми життєвими уроками. Світова спадщина, одна з найбільш значущих книжок в історії про пошук сенсу в житті не залишиться без уваги дорослих ще не одну сотню років.

Мумі-тролі

Серія книг для дітей всесвітньої письменниці Туве Янссон стали надзвичайно популярними й у дорослих читачів. Успіх казок завдячує безлічі незвичних персонажів зі своїми унікальними особливостями, в яких кожен знайде себе або своїх близьких. Твори про «муміків» досліджують різні теми – взаємини, стосунки, пошуки сенсу життя, пригоди з природою. Письменниця вміло поєднала гумор із повчальними нотами, додавши глибину думки та огорнувши це все душевним теплом, чим привернула увагу як у маленьких, так й дорослих читачів.

Перечитуючи ці книжки, ви перейметеся глибиною думки, майстерно описаними персонажами, знайдете відповіді на деякі запитання і хоча б ненадовго зможете перенестися в часи, коли життя було безтурботним.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь