Якісний час разом: Як відпочивати та відновлювати сили з дітьми

Сучасні батьки багато працюють, щоб забезпечити свої родини всім необхідним. Як наслідок — втома, виснаження, вигорання. Доволі важко знайти час для турботи про себе чи заняття улюбленими справами. Що вже говорити про час з дітьми. Звісно, ми присутні в житті дітей, але, на жаль, часто така присутність є лише фізичною. Діти ж потребують емоційної взаємодії, якісного спільного часу. Це необхідно як однорічним малюкам, котрі лише починають досліджувати світ, так і підліткам, які намагаються знайти себе та зрозуміти сенс життя.


Час проведений з дитиною може стати і вашим відновним ресурсом. Створюйте спогади, які через 10-20 років будуть зігрівати вас і ваших вже дорослих дітей. Для цього, можливо, доведеться дещо змінити свої звички, але можна навчитися відпочивати поряд з дітьми. Є чимало занять, які принесуть задоволення дітям та допоможуть вам відновитися.

Говоріть і домовляйтеся

Щоб усі були задоволені, обговоріть з дитиною, чим би ви хотіли зайнятися. Сплануйте дозвілля разом. Завжди пропонуйте вибір, домовляйтеся. Якщо цього разу вибір за вами, то наступного разу обов’язково робіть те, що обере дитина. При одній маленькій умові – мінімум комп’ютерних ігор, телевізора та солодкого. Пам’ятайте, чим менше часу дитина проводить за комп’ютером та відеоіграми, тим краще.

Подумайте, що можна запропонувати дитині з того, що подобається і вам. Прогулянку в лісі? Гру в теніс? Відвідування аквапарку? Чимало занять принесуть задоволення та будуть корисними як для вас, так і для дітей. Не робіть те, що вас обтяжує. Діти можуть це відчути, і позитивні емоції будуть втрачені.

Способи спільного відпочинку

Обов’язково робіть вилазки на природу. Незалежно від того, де ви живете – у великому місті чи селі, завжди можна придумати куди податися – річка, озеро, парк, ліс. Для дитини це завжди буде цікавою пригодою, а ви відпочинете від комп’ютера, кухні, шуму міста.

Щоб заохотити дитину, можна дарувати їй речі для активного відпочинку. Це може бути літальний диск фрисбі, м’яч чи ракетки для бадмінтону. Подивіться каталог Червоного маркету, де є великий вибір ігор, розваг як на природі, так і вдома. До того ж зараз влітку супермаркети пропонують чимало акцій та знижок на такі товари. Саме час збагачувати своє родинне дозвілля новими варіантами.

Погана погода? Влаштуйте вечір настільних ігор. Є дуже великий вибір сімейних ігор на різну тематику для дітей від двох років і старших. Сьогодні українські видавництва локалізують найякісніші ігри, які посідають провідні місця у світових рейтингах. Вам вирішувати – чи піддаватися дитині чи й справді боротися за перемогу. Повірте, це дуже захопливе заняття, адже насправді в душі усі ми трохи діти.

Безперечно, слід якомога менше часу проводити перед екраном телевізора. Але якщо робити це зрідка, дивлячись цікавий сімейний фільм, який потім можна обговорювати під час спільної вечері, це стане ще однією чудовою традицією. Ось кілька фільмів, які не залишать байдужими як дітей, так і дорослих:

  • Очима собаки
  • Думками навиворіт
  • Душа
  • Пригоди Паддінгтона
  • Секрети домашніх тварин

Читайте разом. Різноманіття цікавих видань для дітей вражає. У час пандемії видавництва активно почали друкувати яскраво ілюстровану дитячу літературу.

Не забувайте про кіно і театр. В репертуарі місцевого театру точно є вистава, яка зацікавить як вас, так і вашу дитину.

Дітям надзвичайно подобається готувати. Запропонуйте обрати страву та беріться до справи. Уявіть, з яким задоволенням дитина їстиме піцу чи навіть салат, в приготуванні яких брала участь. Звісно, рівень участі дитини залежатиме від її віку. Результат може бути зовсім неочікуваний, але ж головне – процес.

Пораєтесь в гаражі біля машини чи майструєте? Пам’ятайте, чим менша дитина, тим з більшою цікавістю і захопленням вона буде за вами спостерігати. А яка гордість переповнить малюка, якщо ви попросите подати викрутку!

Що може краще допомогти розвинути в дитини співчуття до ближнього, ніж благодійні акції чи волонтерство? Якщо ви активний громадянин, не вагаючись беріть з собою дитину на такі заходи. Такий спільний час матиме чудовий виховний ефект.

Можливо, одним з улюблених способів проводити час для вас є шопінг. Ви також можете разом робити покупки, а дитина тим часом вчитиметься, як слід обирати необхідні товари, познайомиться з поняттям акцій та знижок.

Як би не хотілося у свій вихідний побути вдома та довше полежати на дивані, пам’ятайте, на це у вас буде достатньо часу, коли діти подорослішають і не потребуватимуть вашої опіки.

Підсумок

Якщо ви подбаєте про такі умови, щоб дитина мала можливість і бажання відійти від екрану, від цього виграють усі. Час, витрачений на гаджети, – це час без активного пізнання світу та стосунків з іншими людьми.

У багатьох людей батьківство асоціюється з постійним стресом, недосипанням, відмовою від хобі, поспіхом і тривогою. Спробуйте змінити це, скориставшись нашими підказками. Це забезпечить вам не лише якісний відпочинок, чудові спогади, але й зміцнить прихильні стосунки з дитиною. Чи не цього бажають усі батьки? Пам’ятайте, що у вас є максимум 18 років, щоб бути разом з дітьми. Всього лиш 18.

Проводьте дозвілля, відпочивайте з дітьми. Ви назбираєте стільки спогадів, які в майбутньому будуть неймовірним ресурсом для дитини. Ваші сімейні традиції можуть колись стати традиціями у сім’ях ваших дітей. Адже вони точно знатимуть, як можна якісно проводити час з найріднішими.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь