Як Потрібно Говорити, щоб Дитина Стала Успішною

Чекаючи на дитину, багато батьків читають різну літературу, яка потрапить їм під руку, про те, що може бути під час вагітності, як правильно виховувати дитину, як уникнути небезпек і так далі.

Але мало хто говорить про одну просту річ у вихованні дітей, яка допоможе їм стати більш успішними в майбутньому.

Доктор Керол Двек стверджує, що майбутнє людини залежить від того, який тип мислення прищеплять дитині в дитинстві: мислення зростання або фіксоване мислення.

Фіксоване мислення має на увазі, що наш характер, інтелект і творчі здібності статичні, постають перед нами від природи.
Мислення зростання не боїться проблем і бачить поразки не як доказ дурниць, а як трамплін для розвитку нових можливостей.

Від того, який тип мислення складається у людини з самого раннього дитинства, залежать його кар’єра, відносини і, врешті-решт, вміння бути щасливим.

Ось прості приклади, як розрізняються ці два види мислення.

Хвалити дитину потрібно не за талант, а за здатність до навчання.

Дитина читає вам книгу:
ФІКСОВАНЕ МИСЛЕННЯ – «Який же ти молодець!»
МИСЛЕННЯ ЗРОСТАННЯ – «Скільки ж ти старався, щоб так навчитися, і ось якого результату добився! Ось як ти можеш!»

Дитина швидко зібрала пазли:
ФІКСОВАНЕ МИСЛЕННЯ – «У нас росте розумник ! Ти все вмієш! »
МИСЛЕННЯ ЗРОСТАННЯ – «Ох, це занадто легко для тебе, треба дати тобі більше складний пазл. Ти, виявляється, так швидко всьому вчишся! І з важким завданням ти повинен так само добре впоратися! »

Дитина отримала 4 за тест:

ФІКСОВАНЕ МИСЛЕННЯ – «Ти отримав 4 за тест? Молодець, добре».
МИСЛЕННЯ ЗРОСТАННЯ – «Ти отримав 4 за тест? Значить, ти добре розумієш тему. Я можу посперечатися, що, якщо ти завтра спробуєш написати цей тест знову, ти вже не помилишся на тих же питаннях і точно отримаєш 5! »

Здавалося б, різниця в спілкуванні майже непомітна, але її вплив на долю дитини може бути величезним.

Коли ви хвалите дитину не за талант, а за старання і здатність вчитися, ви даєте їй зрозуміти, що це не вона таке диво від народження, а працею і завзятістю можна досягти багато чого. І що провали і невдачі – це нормально. Самооцінка у дитини не падає, адже вона знає, що все залежить від її зусиль і у неї є не один шанс довести це.

Доктор Двек та її колеги провели дослідження по цій темі: протягом двох років вони спостерігали за групою семикласників, яким навмисно прищеплювали різні типи мислення. Ось які вийшли результати: за два роки оцінки дітей нітрохи не змінилися, всі вчилися на тому ж рівні, але цілі в школі вони переслідували абсолютно різні.

Мета номер один для дітей з фіксованим мисленням полягала в тому, щоб за всяку ціну виглядати розумними в очах оточуючих. Діти ж з мисленням зростання не боялися невдач, їх головним правилом було вчитися в будь-якому випадку і за всяку ціну.

Кому буде легше переживати життєві випробування і розвиватися, висновок очевидний. Так що задумайтеся, яке мислення ви прищеплює своїй дитині. Це дійсно важлива деталь процесу виховання, її не варто випускати з уваги.

Джерело

Залишити відповідь