Домашнє дитяче харчування: як приготувати та зберігати

Приготування дитячого харчування в домашніх умовах — це не так складно, як здається на перший погляд. Трохи вашого вільного часу, кілька кулінарних експериментів — і свіжа, смачна їжа для вашого малюка готова. Домашній варіант харчування для дітей дозволить зекономити до 25% вашого бюджету на баночках і паучах із магазину.

Як приготувати смачну та корисну їжу для маляти, а також як її найкраще зберігати — детально розбираємося в статті.

Як зробити дитяче харчування

Зібрали кілька практичних рекомендацій кухарів і педіатрів, які допоможуть зготувати найкращі страви для підростаючого малюка.

  1. Овочі та фрукти відповідно до віку та етапу прикорму потрібно відварити, приготувати на пару або запекти. Це дасть змогу зберегти поживну цінність і користь продуктів. Заборонено використовувати сіль і спеції.
  2. Якщо ви відварювали фрукти чи овочі, то рідину не виливайте. З її допомогою можна довести консистенцію готової справи до ідеалу.
  3. Оброблені продукти краще за все ретельно перебити блендером. Якщо вік дитини дозволяє їсти шматочками, то можна зробити запаси овочів і фруктів. Під час заморожування вони не втрачають своїх корисних властивостей, смаку та аромату.
  4. Після цього можна змішати перебиту блендером масу з водою, в якій готувалися продукти. Для розрідження також використовують молоко. Дитина отримує велику порцію необхідних вітамінів і мінералів, важливих для розвитку та росту організму.

Чи можна заморожувати дитяче харчування

Дитяче харчування, виготовлене в домашніх умовах, можна піддавати заморожуванню. Оптимально, якщо в холодильнику є функція швидкого охолодження. Наприклад, технологія SuperFrost, яку мають холодильники Лібхер, дає змогу за кілька хвилин знизити температуру в морозилці до -32 °C. Так продукти збережуть максимальну кількість корисних речовин.

Готове дитяче пюре можна розкласти в ємності для льоду. Після застигання кубики варто перекласти в спеціальні пакети для зберігання продуктів. Слід робити наліпки з датою виготовлення та назвою продукту на кожному пакетику чи контейнері. Для споживання необхідно розморозити кубики та підігріти пюре.

Не варто використовувати для заморожування скляний посуд, не призначений для такого способу зберігання. Тому що ємність може тріснути під час охолодження.

Скільки часу зберігати дитяче харчування в холодильнику

Свіжоприготовану їжу для дітей можна зберігати в холодильнику не довше ніж 48 годин. Це обмеження в часі поширюється на м’ясо, рибу, овочі та гарантує, що в стравах не почнуть розмножуватися патогенні мікроорганізми.

Не варто готувати дитяче харчування одразу у великих об’ємах. Воно може не сподобатися дитині, його не можна зберігати тривалий час у холодильнику, а якщо не з’їсти відразу після розморожування — воно може розшаровуватися, втрачаючи апетитний вигляд і смак.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь