Рухливі та творчі ігри на вулиці

Тепла літня погода – відмінний варіант для дитячих рухливих та творчих ігор на вулиці. Колись батьки самі виганяли дітей у двір погуляти, чого практично не роблять сучасні мами і тати. Вони вважають прогулянки без нагляду дорослих небезпечними. Та й не такими привабливими для самих дітей, захоплених гаджетами, мультфільмами або зайнятими розвиваючими заняттями.

Тому сьогодні ми зіткнулися з проблемою – діти дуже мало проводять часу на свіжому повітрі. Дорослі недооцінюють користь прогулянок, спираючись на занятість або переживаючи про безпеку. Тим часом навіть вчені говорять про те, як важливо гуляти з дітьми щодня. Свіже повітря покращує психічне і фізичне здоров’я дитини, покращує його розумові здібності, допомагає соціалізації.

1. Естафета

Якщо у вас є м’яч, то найпростіші гри – це естафети з різними завданнями:

  • затиснути м’яч між колінами і першим добігти до фінішу;
  • бігти і намагатися утримувати м’яч на двох тоненьких паличках;
  • один кидає тенісний м’ячик, а інший ловить його сачком;
  • два гравці затискають м’яч лобами і намагаються першими прийти до фінішу, не впустивши його;

2. Вишибала

Один або два гравці намагаються попасти м’ячем у гравців, які стоять посеред майданчика. Вибуває той, в кого потрапили.

Вишибала складніші правила. 

На майданчику окреслюються 2 лінії на відстані 5-7 метрів одна від одної. Вибираються двоє вишибал, інші гравці збираються в центрі між двох ліній. Вишибали встають за лінії і кидають м’яч у бік один одного, намагаючись при цьому потрапити в гравців.

М’яч, що пролетів повз гравців, ловить другий вишибала, а гравці розвертаються і спішно відбігають назад. Настає черга другого вишибали кидати.

Kids playing catch

3. Я знаю п’ять …

Гравець стукає м’ячем об землю і одночасно каже: “Я знаю п’ять …” (назв міст, імен хлопчиків, імен дівчаток, назв рослин, тварин, планет і т.д). Назви він називає в такт ударам м’яча. Якщо збився, то програв.

4. Гра в їстівне-неїстівне

Діти стають або сідають в ряд. Ведучий кожному з них кидає м’яч і говорить назву чого-небудь. Їстівне треба зловити, неїстівне відбити.

5. Влуч у ціль

На землю треба покласти коло або накреслити його на асфальті. Таких кіл може бути кілька, по черзі йдуть один за одним. Гравці повинні потрапити в нього з деякої відстані. Гру можна ускладнити тим, що кидати треба через спину, тільки однією рукою, через ногу, через плече.

6. Малювання яйцями

На дереві або будь-який інший поверхні закріпіть аркуш ватману. Підготуйте яйця: для цього треба акуратно розбити їх верхівку, вилити вміст і наповнити будь-якими фарбами, розведеними у воді. Тепер можна ними кидати в ватман. Вийде абстрактна різнобарвна картина.

7. Пройди по лінії

На асфальті намалюйте товсті різнокольорові лінії і попросіть дітей по ним пройтися. Чим яскравіший та заплутаніший вийде лабіринт, тим цікавіше буде.

8. Сенсорна доріжка

Підготуйте близько 5-10 ємностей з різними наповнювачами: вода, пісок, камінчики, трава, квасоля, піна. Завдання – діти повинні пройтися по такій доріжці.

9. Перелий іншому

Відмінна гра для пляжу або дачі. Кілька учасників стають в ряд один за одним. У кожного в руках маленьке відерце. Той, хто стоїть перший, тримає відерце з водою. Він повинен через спину спробувати перелити воду для наступного гравця, попавши водою в його відерце.

10. Створюємо картини

Картини можна не тільки малювати, а й створювати з природного матеріалу. З паличок зробіть рамку, а квіти, камінчики і листя використовуйте для заповнення картини. Сюжети можуть бути самим різними: мандала, квітковий лабіринт, портрет, пейзаж. До речі, малювати на папері можна не тільки пензликами. Прикріпіть до тонкої палички листя або квіти і використовуйте такий природний пензлик для малювання на папері. Тільки нехай урок живопису пройде не в будинку, а на природі.

Сподіваємося ця добірка ігор на вулиці допоможе вам організувати для дітей цікаве та творче дозвілля. Канікули, які пройшли на свіжому повітрі, в іграх з друзями, дадуть дітям дійсно відпочити і оздоровитися.

 

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь