Ігри з водою для діток до 3-х років
На дворі – літо, а це значить, що цілими днями можна возитися в піску і воді!
Міні Рівне підкаже вам, чим зайняти в цей час дітей. Ігри з водою для діток до 3-х років, не потребують спеціальної підготовки. Достатньо лише просто гарного настрою і літнього сонечка!
Читайте також: Прості досліди, які варто показати дітям
Ігри з водою для дітей раннього віку
Ігри з водою – одна з улюблених дитячих забав. І не дивно, адже гри з водою корисні не тільки для розвитку тактильних відчуттів, а й для дрібної моторики. Вода розвиває різні рецептори, заспокоює, дарує позитивні емоції. А що може бути краще, ніж щасливе дитина?
«Поливалки»
Візьміть пластикову пляшку і зробіть в ній отвори знизу. Наливайте туди воду, а потім поливайте такою лієчкою квіти і травичку. Можна поекспериментувати і зробити дірочки в бічній частини пляшки, спостерігати, як звідти литиметься вода. Діти дуже люблять такі поливалки! Головне, забезпечити доступ до води, звідки можна знову і знову наливати воду в пляшку-лійку!
Вилови мене
Наливаємо в будь-яку ємність (таз) воду, додаємо туди всілякі предмети, які вам попадуться на очі (шишки, формочки, кришечки, трубочки, прищіпки), а також ємність без води. Даємо ложку дитині і показуємо, як виловлювати всі предмети.
Завдання дитини: виловити всі предмети з води і перекласти їх в суху ємність! Малюкам молодшого віку можна кидати предмети побільше, а також дозволяти спочатку виловлювати їх руками!
Водоспад
Для цієї гри вам знадобляться будь-які іграшки, за допомогою яких можна переливати воду: лійка, маленька мисочка, невеликий глечик або простий пластиковий стакан. Малюк набирає воду в ємність і, виливаючи її, створює галасливий водоспад з бризками. Зверніть увагу малюка, що чим вищий водоспад, тим голосніше він «шумить».
Повітряні кульки з водою
У звичайні повітряні кульки наливаємо трохи води і міцно зав’язуємо. Даємо дитині в руки. Їх можна: м’яти/стискати в руках (такий антистрес), підкидати, кидати на землю, топтатися ногами.
Тоне – не тоне
Візьміть предмети з різних матеріалів: метал, дерево, пластик, гума, тканина, папір, мочалка.
Опускаючи по черзі різні предмети, спостерігайте разом з дитиною, занурюються вони в воду і що з ними відбувається.
Що тоне, а що ні? Поясніть дитині, чому.
Миємо іграшки
Дайте дитині невелику ємність з водою та пластмасові іграшки. Покажіть, як можна їх помити.
На вулиці здорово мити формочки для пісочниці, іграшковий посуд, машинки або маленьких пупсів.
Плюх-плюх
Коли дитина навчилась сидіти, покажіть їй, як ручками шльопати по водичці, примовляють: плюх-плюх!
Можна для початку налити трохи водички на пласку поверхню – так малюк зможе її розмазувати.
А можна налити таз і посадити дитину туди, нехай влаштує справжній салют з бризок!
Босоніжки
Роззуйте малюка, запропонуйте йому пройтися босоніж по різним поверхням: по травичці, піску, землі або бетонній доріжці.
Поставте ємність з водою, побризкайте йому на ніжки, запропонуйте встати в ємність.
Обговоріть, які відчуття він відчуває. Яка вода: холодна або тепла, мокра, чи можна її «розчавити», прозора вона?
Варимо борщик
Дайте дитині будь-яку ємність з водою і звичайну ложку. Запропонуйте дитині зварити борщик!
Додавайте в воду пісок, дивіться, як він розчиняється, що відбувається з водою.
Можна додати травичку, пелюстки квітів, листя – вийде відмінний зелений борщик!
Маленький рибалка
Дрібні предмети киньте в басейн або тазик. Це будуть рибки.
Дайте малюкові «вудку» – ополоник з довгою ручкою, якою він буде виловлювати рибок. Можна також половити рибок «сачком» – для цього підійде друшляк або сито.
Лийся, Лийся
Для цієї забави потрібна воронка, пластиковий стакан і різні пластикові ємності з вузьким горлечком. Покажіть, як за допомогою склянки наливати воду в пляшки через воронку. Можна просто лити воду через лійку, високо піднявши її. Нехай дитина спробує все зробити сама!
Вичави мочалку
Дайте дитині губку і попросіть наповнити водою миску, яку вона тримає в руках. Але зробити це треба тільки за допомогою губки, набираючи воду і віджимаючи потім в миску. Покажіть, як за допомогою губки перенести всю воду в іншу ємність.
Прикрашаємо та фарбуємо
Дайте дитині на прогулянку звичайну губку для миття посуду або ж пензлик, а також відерце з водою.
Нехай вона «прикрашає» паркан, пісочницю або хвіртку губкою, змоченою в воді!
Переливання
У тазик з водою покладіть різні стаканчики або маленькі пляшечки, покажіть дитині, як переливати з однієї ємності в іншу.
Така гра надовго затягне вашого малюка! Вона цікава і пізнавальна.
Пирскавка
У пробці пластикової пляшки виконайте кілька дірочок, заповніть пляшку водою, і дайте пирскавку малюкові. Можна бризкати на дальність – тоді головною метою буде випустити найдовшу струмінь. А можна стріляти з пирскавки в ціль, розвиваючи тим самим влучність.
Крізь сито
Поставте перед дитиною тазик з водою, нехай малюк ллє воду зі склянки в сито. Поясніть йому, чому вода витікає.
В грі дитина пізнає призначення предметів і властивості речовини.
Фізика і математика
Візьміть велику пляшку і пластиковий стаканчик. Спробуйте порахувати, скільки маленьких стаканчиків
«Поміститься» у велику пляшку (для заповнення пляшки використовуйте воронку).
А якщо вилити потім назад в стаканчики? Чи будуть вони всі заповнені? Або вода в пляшці залишиться?
Видування
Налийте воду в чашку, дайте дитині трубочку і покажіть як видувати бульбашки!
Спочатку дайте відчути йому вітерець на долоньці від видування повітря, а потім вже в воду!
Як тільки ви 100% переконайтеся, що дитина видуває повітря, а не всмоктує ВОДУ, можна додати будь-який мильний засіб – тоді будуть великі бульбашки в чашці!
Це логопедична вправа! Правильне видування дуже важливе для виголошення та постановки багатьох звуків!
Холодна людина
У жаркий день візьміть простирадло, пелюшку або великий рушник, намочіть і відіжміть його.
Нехай дитина закутається у вологий рушник або розтягнеться на простирадлі, щоб відчути прохолоду.
Острів
Налийте таз з водою і дайте дитині. Також візьміть шматок пінопласту. Великий шматок пінопласту перетвориться на острів в океані-тазику, нехай малюк «заселить» острів жителями, прикрасить квітами і травами. А потім відправить туди корабель з туристами.
Мішені
Намалюйте на паркані або стіні будинку мішень крейдою, потім видайте малюкові кілька поролонових губок. Нехай він гарненько змочить їх у воді, а потім кидає по мішені. Губки будуть смішно битися об стіну, бризкатися і залишати в місці попадання мокрий слід.
Водоніс
Дайте дитині стаканчик або тарілку, будь-яку ємність. ЇЇ завдання – зачерпнути воду в тазику і донести її, не проливши до відра, яке стоїть на іншому краю майданчика. Чим більше вода розплескується – тим акуратніше повинен бути малюк. Говоріть йому, що важливо йти так, щоб вода не виливалася! Якщо дітей багато, можна влаштувати естафету – хто вперед перенесе всю воду!
Хто потопить
Налийте таз або басейн з водою. Опустіть туди іграшковий корабель або будь-яку дощечку. Тепер по черзі разом з дитиною навантажуйте корабель «Золотом» і іншими коштовностями – звичайними каменями або іграшками. Чий останній камінь потопить корабель – той і програв!
Живчик
У басейн з собою візьміть м’яч. Опустіть його під воду і відпустіть! М’яч різко вистрибне назовні, з веселощами і бризками. Спробуйте навчити дитину робити це самостійно, або повеселіть її, роблячи самі!
Кубики з льодом
Візьміть з морозилки звичайні кубики з льодом. Налийте в ємність теплу воду. Нехай малюк кидає по одному кубику і дивиться, як вони розчиняються у воді. Дайте паличку – нехай по них постукає, поводить по воді. Поясніть, що відбувається, чому кубики розтанули,
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com