Прості досліди, які варто показати дітям

Є дуже прості досліди, які діти запам’ятовують на все життя. Хлопці можуть не зрозуміти до кінця, чому це все відбувається, але, коли пройде час і вони виявляться на уроці з фізики або хімії, в пам’яті обов’язково спливе цілком наочний приклад.

Читайте також:  Чим зайнятися з дитиною: 3 цікавих наукових досліди

Ми зібрали 7 цікавих експериментів, які запам’ятаються дітям. Все, що потрібно для цих дослідів, – у вас під рукою.

7 цікавих дитячих експериментів:

Вогнетривка кулька

© youtube

Знадобиться: 2 кульки, свічка, сірники, вода.

Дослід: Надуйте кульку і потримайте її над запаленою свічкою, щоб продемонструвати дітям, що від вогню кулька лопне. Потім у другу кульку налийте простої води з-під крана, зав’яжіть і знову піднесіть до свічки. Виявиться, що з водою кулька спокійно витримує полум’я свічки.

Пояснення: Вода, що знаходиться в кульці, поглинає тепло, що виділяється свічкою. Тому сама кулька горіти не буде і, отже, не лопне.

Олівці

© youtube.com

Знадобиться: поліетиленовий пакет, прості олівці, вода.

Дослід: Наливаємо воду в поліетиленовий пакет наполовину. Гострим олівцем протикаємо пакет наскрізь в тому місці, де він заповнений водою.

Пояснення: Якщо поліетиленовий пакет проткнути і потім залити в нього воду, вона буде виливатися через отвори. Але якщо пакет спочатку наповнити водою наполовину і потім проткнути його гострим предметом так, що б предмет залишився увіткненим в пакет, то вода витікати через ці отвори майже не буде. Це пов’язано з тим, що при розриві поліетилену його молекули притягуються ближче один до одного. У нашому випадку, поліетилен затягується навколо олівців.

Кулька що не лопає

© science-sparks

Знадобиться: повітряна куля, дерев’яна шпажка і трохи рідини для миття посуду.

Дослід: Змастіть верхівку і нижню частину засобом дл миття посуду і проткніть кулю, починаючи знизу.

Пояснення: Секрет цього трюку простий. Для того, щоб зберегти кульку, потрібно проткнути його в точках найменшого натягу, а вони розташовані в нижній і у верхній частині кульки.

 

Кольорова капуста

© pagingfunmums

Знадобиться: 4 склянки з водою, харчові барвники, листя капусти або білі квіти.

Дослід: Додайте в кожну склянку харчовий барвник будь-якого кольору і поставте в воду по одному листу або квіточці. Залиште їх на ніч. Вранці ви побачите, що вони забарвилися в різні кольори.

Пояснення: Рослини всмоктують воду і за рахунок цього живлять свої квіти і листя. Виходить це завдяки капілярному ефекту, при якому вода сама прагне заповнити тоненькі трубочки всередині рослин. Так харчуються і квіти, і трава, і великі дерева. Всмоктуючи підфарбовану воду, вони змінюють свій колір.

Плаваюче яйце


© greensborosciencecenter

Знадобиться: 2 яйця, 2 склянки з водою, сіль.

Дослід: Акуратно помістіть яйце в склянку з простою чистою водою. Як і очікувалося, воно опуститься на дно (якщо ні, можливо, яйце зіпсувалсь і не варто повертати його в холодильник). У другу склянку налийте теплої води і розмішайте в ній 4-5 столових ложок солі. Для чистоти експерименту можна почекати, поки вода охолоне. Потім опустіть у воду друге яйце. Воно буде плавати на поверхні.

Пояснення: Тут вся справа в щільності. Середня щільність яйця набагато більше, ніж у звичайної води, тому яйце опускається вниз. А щільність соляного розчину вище, і тому яйце піднімається вгору.

 

Кристалічні льодяники

© trusper

Знадобиться: 2 склянки води, 5 склянок цукру, дерев’яні палички для міні-шашличків, щільний папір, прозорі склянки, каструля, харчові барвники.

Дослід: В чверті склянки води зваріть цукровий сироп з парою столових ложок цукру. Висипати трохи цукру на папір. Потім потрібно вмочити паличку в сироп і зібрати нею цукринки. Далі розподіліть їх рівномірно на паличці.

Залиште палички на ніч сушитися. Вранці в 2 склянках води на вогні розчиніть 5 склянок цукру. Хвилин на 15 можна залишити сироп остигати, але сильно охолонути він не повинен, інакше кристали не будуть рости. Потім розлийте його по банках і додайте різні харчові барвники. Заготовлені палички опустіть в банку з сиропом так, щоб вони не торкалися стінок і дна банки, в цьому допоможе прищіпка.

Далі залишається тільки чекати, спостерігати за процесом, а потім – з’їсти ласощі,які вийшли.

Пояснення: З охолодженням води розчинність цукру знижується, і він починає випадати в осад і осідати на стінках посудини і на вашій паличці з запасом з цукрових крупинок.

 

Запалений сірник

© imgur

Знадобляться: Сірники, ліхтарик.

Дослід: Запаліть сірник і тримайте на відстані 10-15 сантиметрів від стіни.

Посвітити на сірник ліхтариком, і побачите, що на стіні відбивається тільки ваша рука і сам сірник. Здавалося б, очевидно, але я ніколи про це не замислювався.

Пояснення: Вогонь не відкидає тіні, так як не перешкоджає проходженню світла крізь себе.

 

 

казал

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь