Чим зайнятися з дитиною: 3 цікавих наукових досліди

Пропонуємо відкрити наукову лабораторію. І провести з маленьким вченим кілька веселих і безпечних дослідів.

Кожен день наші цікаві діти роблять маленькі відкриття. Але пізнавати світ разом з дорослими – набагато веселіше!

Читайте також: Прості досліди, які варто показати дітям

Можна купити готовий набір для юних першовідкривачів: хіміків, фізиків, біологів. Але це необов’язково, захоплюючі досліди можна провести і без зайвих витрат – з підручних засобів. Ось три ідеї для перших дослідів в домашній лабораторії.

Досліди для дітей:

1. Дослід – Виростити кристал

Що необхідно: сіль, склянка, тепла вода, нитка.

Що робити

Приготувати насичений сольовий розчин (краще використовувати морську сіль). Перелити його в склянку. Потім в розчин опустити нитку з петлею на кінці. Закріпити її так, щоб вона не торкалася дна і стінок.
Склянку накрити серветкою, поставити в темне місце. Якщо додати в розчин харчової барвник або акварель, виростуть кристали потрібного кольору.

Хочете з дитиною виростити оригінальне диво? Візьми замість нитки дріт. Надайте йому потрібну форму. Наберіться з юним хіміком терпіння: досвід триває не менше двох тижнів. Готовий кристал для міцності краще покрити безбарвним лаком.

2. Дослід – Перефарбувати живі квіти

Що необхідно: живі білі квіти (троянди, хризантеми та ін.), Скляна банка або ваза, харчовий барвник, ножиці.

Як робити

Маленький вчений оцінить цей досвід. Тим більше що перші результати експерименту з’являться вже через добу. Отже, потрібно взяти скляну банку або вазу. Наповнити її водою.
Додати туди харчовий барвник будь-якого кольору. Потім потрібно поставити в цей кольоровий розчин живі білі квіти. І все!


Залишається спостерігати за тим, як білосніжні пелюстки поступово – немов за помахом чарівної палички – фарбуються в той колір, який ви з дитиною вибрали. Перші помітні зміни ви побачите вже через 3 години.

До речі, «просунуті» експериментатори можуть поставити подібний досвід і на кольорових рослинах. Який, наприклад, колір перейдуть жовті хризантеми, які постоять в зеленому розчині?

3. Дослід –  Танцюючі родзинки 

Що необхідно: жменю родзинок, пляшка мінеральної води, стакан.

Як робити

Налити в стакан мінеральну воду і висипати родзинки. І тепер
разом з маленьким експериментатором ти спостерігайте веселі танці родзинок. Напевно ваш чомусик захоче дізнатися, чому так відбувається?

Розкажіть, чому «танцюють» родзинки, тому що до поверхні води їх піднімають бульбашки вуглекислого газу (CO2). Досягнувши поверхні, бульбашки газу лопаються – і родзинки, втративши підтримку, падають вниз, де їх знову наздоганяють бульбашки СО2. Танцювати родзинки будуть до тих пір, поки не вийде весь газ.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь