Домашня метеостанція з шишки

Хочете навчити дитину вимірювати вологість повітря? Для цього Вам знадобитися спеціальний прилад – гігрометр. Іноді його називають барометром, але це невірно. Барометр міряє тиск. Гігрометр – вологість. Все дуже просто 🙂
Навіть якщо вдома у Вас є гігрометр, по ньому вологість можна дізнатися дуже точно. Але не дуже наочно. Для занять з дітьми краще зробити цей прилад своїми руками. Тим більше, що для цього потрібна всього лише … шишка!

Гігрометр з шишки

Напевно, ви теж помічали, як в ясний сонячний день взимку або навесні потріскують сосни? Це розкриваються лусочки підсихаючих шишок. Відбувається це від того, що кожна лусочка шишки – це маленький гігрометр. Волокна деревини в ній розташовані так, що лусочка стає дуже чутлива до вологості. Як тільки вона починає підсихати – волокна змінюють натяг і лусочка розкривається.

Для чого вона це робить? Щоб з настанням гарної погоди випустити на волю крихітне крилате насіннячко сосни, яке вона зберігала всю зиму!

І ось це властивість шишок ми і будемо використовувати для гігрометра.
Беремо шишку і шматочок дроту

Прикріплюємо один кінець дроту за лусочку шишки.

А другий згинаємо в вигляді стрілочки.

Готуємо два стікера, щоб відзначати показаники. Один “сухо”, другий “волого”.


Після цього фіксуємо шишку вертикально за допомогою шматочка пластиліну на який-небудь рівній поверхні.

Гігрометр готовий для вимірювання показників!

Ставимо тарілку біля стінки, на яку можна буде приклеювати стікери. І відмічаємо на тому положення, на якому  при сухій погоді показує шишка – наклеюючи напис “сухо”. (перевіривши з показником звичайного гігрометра)

Вологість повітря 57%

Після цього треба дочекатися дощу і подивитися, як зміняться показники домашнього гігрометра

Якщо ж ви не хочете чекати, ви модете просто налити в таріоку води та перевірити шишку через 30 хв. Лусочки складуться , і стрілка саморобного гігрометра переміститься!

Вдалих вам експериментів!

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь