Лікування раку нирки. Особливості та причини розвитку

Особливості та причини розвитку

Рак ниркизлоякісне ураження ниркових клітин, яке може розвиватись на одній або обох нирках. Пухлина має схильність до збільшення у розмірах. У випадку ігнорування онкологічний процес може перейти на інші органи та системи. Здебільшого захворювання вражає людей віком старше 50 років.

За статистикою серед чоловіків рак нирки у два рази більш розповсюджений, ніж серед жінок. Провокують формування злоякісної пухлини декілька патогенних факторів:

  • куріння через виділення канцерогенів та осідання на нирках;
  • пошкодження паренхіми нирок у людей літнього віку;
  • надмірна вага тіла;
  • розвиток супутніх хвороб, а саме цукрового діабету, гіпертонії;
  • розвиток хронічних захворювань або механічне травмування нирок;
  • проживання у регіонах з забрудненим навколишнім середовищем;
  • спадкова передача.

Наявність одного з цих факторів не обов’язково свідчить про невідворотність розвитку онкології. Людям з порушеною роботою нирок слід регулярно проходити профілактичні огляди, щоб виявити пухлину на ранніх стадіях у разі її виникнення.

Клінічні прояви раку нирки

Видимі симптоми раку нирки відсутні на першому етапі його формування. Згодом пухлина збільшується у розмірі, може виникнути наступна симптоматика:

  1. поява крові у сечі;
  2. підвищена пітливість, поява набряків на обличчі;
  3. больові відчуття у попереку;
  4. болюче та дискомфортне випорожнення сечового міхура;
  5. різка втрата ваги та погіршення апетиту.

Людина починає швидше втомлюватись, стає млявою та апатичною. Важливо пройти діагностику та почати лікування на ранніх стадіях, тому що це збільшує вірогідність одужання.

Діагностика та лікування пухлини нирок

Онкологічне ураження нирок виявляється при комплексному обстеженні, що включає УЗД нирок, рентгенографію, КТ, урографію, аналізи крові та сечі. Це дозволяє чітко встановити діагноз, отримати дані про структуру, розміри та місце локалізації пухлини. Лікування передбачає резекцію (видалення) ділянок нирки, які піддались онкологічному перетворенню. У важких ситуаціях доводиться повністю видаляти уражену нирку.

Сучасна медична практика передбачає виконання хірургічного втручання на нирці лапароскопічним методом – через невеликі проколи на животі. Це робить операцію більш безпечною, менш болісною, дозволяє зберегти більше здорових тканин. Також при лапароскопії скорочується реабілітаційний період.

У кожному окремому випадку лікар обирає індивідуальну стратегію лікування. Хірург намагається усіма силами зберегти нирку, тому до радикального втручання з повним видаленням нирки вдаються у критичних ситуаціях, коли вона повністю втратила функціональність.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь