Сьогодні українці святкують міжнародний День Батька

Міжнародний День батька відзначають у третю неділю літа у понад 80 країнах світу, цьогоріч батьківський день в Україні святкують 18 червня.

Міні Рівне закликає татусів, проводити час зі своїми дітьми, бути активним учасником життя та дитинства, розвитку дитини, а не просто касовим апаратом чи предметом інтер’єру у дому. Навіть година якісного часу: спільної гри, читання, боротьби подушками, гри у футбол зробить дитинство вашої дитини щасливішим.

Прийшов час свідомого та відповідального батьківства, коли батьки повинні усвідомлювати, що вони формують особистість дитини, що тато і мама мають рівні права та обов’язки щодо виховання, забезпечення матеріальними благами  та вирощування дитини. 

Батько так само як і мама несе моральну, матеріальну і суспільну відповідальність та зобов’язання до досягнення зрілого віку і до певної міри теж у дорослому віці. Батько — основа повноцінної сім’ї, має глибокий вплив, особливо у дитинстві, та значення для дитини протягом її життя.

В українських родинах, за даними соціологічного дослідження Олени Стрельник, “Турбота як робота”, практики піклування про дітей розділені між батьками далеко не порівну.

 

Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні ініцювала у соціальній мережі фейсбук флешмоб #EarlyMomentsMatter та #СуперТатоМоже до Дня Батька. Татусям запропонували публікувати в соціальних мережах свої фотографії з дітьми і ділитися думками про роль батька, його значення в житті й розвитку дитини.

“Бути батьком — це так само важливо й захопливо, як створювати Всесвіти. Всесвіти дуже різні, сповнені таємниць, загадок і несподіванок, але завжди прекрасні й цікаві”, — розповідає Сергій Созановський FILM.UA Group.
Мозок маленької дитини здатен формувати до 1000 нових зв’язків щосекунди! Це надзвичайно захопливо — долучитися до раннього розвитку дитини, адже гра і спілкування можуть творити справжні дива.

Двічі супертато Yevhen Konoplyanka знає, як важліво бути поряд з малечею і грати з нею в одній команді! Не потрібно бути зіркою футболу, щоб стати супертатом. Потрібно годувати, розважати і радіти перемогам!

Супертато Олег працює в ЮНІСЕФ і знає, чому перші роки життя такі важливі. Мозок маленької дитини здатен формувати до 1000 нових зв’язків щосекунди! Для повноцінного розвитку малюкові потрібне здорове харчування, обійми, спілкування і гра.​

Оскар — керівник програм ЮНІСЕФ в Києві та інших регіонах. Оскар із дітками полюбляють риболовлю та вчаться керувати човнами.

Знайомтеся з Крісом та його донькою. Кріс теж працює в ЮНІСЕФ. Канікули — чудова нагода взяти доню до справжньої наукової лабораторії, адже тут стільки цікавого!

“Україна просто-таки створена для тат у декреті! Хто не пересувався з дитячим візком у наших умовах, навряд чи уявляє, скільки доводиться його перетягувати й перенóсити. Найбільші міста ще сяк-так пристосовані — а от у райцентрах… Реклама: декрет для чоловіка в Україні — чудова нагода підкачатися!” — пише Artem Chapeye. Письменник і журналіст Артем Чапай та його дружина Оксана Дутчак вирішили “ходити в декрет” по черзі. Про свій досвід #СуперТатоМоже Артем чесно й дотепно пише в книжці “Тато в декреті”

“У 45 я навчився любити по-справжньому. Завдяки моїй доньці Алісі. Я глибоко переконаний, що тато для доньки — символ, орієнтир і зразок чоловіка! А це дуже велика відповідальність, яку не так просто реалізувати, виключивши або обійшовши особисті комплекси та зробивши головним для себе гармонійний розвиток дитини”, — вважає Ruslan Vasyutin, засновник громадської організації DCP Help у Василькові, що підтримує родини, де є діти з ДЦП.

Pianoбой Дмитрий Шуров не вважає себе супертатом, але з перших днів життя його сина Лева оточувала музика. Дмитро пишається, що 13-річний Лев полюбив музику і вже навіть виходить на сцену: “Якщо син виявиться талановитішим за мене, це буде прекрасно! Я із задовленням підіграватиму йому. Дитина — найвищий рівень творчості, і коли розумієш, що ти твориш щось прекрасне, це приємно”.

Щоб бути супертатом, не потрібні суперможливості. Потрібно грати, годувати і любити.

Джерело

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь