9 правил для мам хлопчиків

Це було близько року тому. Я, син, маленьке кафе. Навколо люди. Син копається в телефоні, ми про щось перекидаємося словами, і раптом він ставить питання:«Мамо, яке порно краще дивитися?»

Сусідні столики завмирають. Неодмінно обертаються на дитячий голос (голос був ще дитячим).

– По-перше, якісне, професійне. Воно зазвичай платне. По-друге, я, наприклад, віддаю перевагу американському, від офіційних порностудій, але це справа смаку, – відповідаю я. – Головне – не убоге home video, а воно завжди убоге, і категорично уникати відео з насильством і педофілією – не варто псувати собі карму …

Чоловіки забули про жінок, з яким прийшли. Жінки всім своїм виглядом демонструють обурене фі. Ми з сином продовжуємо розмову про порно: чому, так що, та як. Тому що найбільше для мене в цей момент важливо, що мій син в 12 років не соромиться і не соромиться ставити мені такі питання! І йому все одно – чує нас хто-небудь чи ні.

Це я називаю довірою.

Ми росли і ростемо без тата. Іншими словами, я мати-одиначка. І з самого початку я розуміла: мені доведеться бути якоюсь особливою матір’ю, щоб вщент рознести безглуздий стереотип про те, що неповні сім’ї = неблагополучні …
Я працювала над довірою свого сина з самого його народження. І продовжую. Бо знаю: вона губиться в один момент, хоча заробляється роками.

За ці вже майже 14 років материнства сформулювала для себе основні закони цієї довіри:

1. Ніколи не смійтеся над сином.

Для чоловіка насміхання жінки завжди травма, насмішка матері – це дуже глибока травма. Неважливо, посмієтеся ви над тим, що він випадково надів штани на ліву сторону, над тим, що криву собаку намалював, або над тим, що зізнався в любові дівчинці за сусідньою партою. Ваша посмішка запам’ятається на все життя!
І ніколи не буде прощена.

2. Завжди відповідайте на всі його запитання.

В будь-якому віці! І ніяких «тому що гладіолус» або «виростеш – дізнаєшся». Завжди – на все. Не знаєте відповіді – так і скажіть. Потім дізнайтеся – та дайте відповідь. Стривожились? Питання дитини змусило вас червоніти? Відмінно – тепер ви можете проаналізувати ще один свій комплекс. Адже це Ваш комплекс. Не впроваджуйте його в психіку своєї дитини. Дайте відповідь, що питання поставило вас в глухий кут і вам потрібно зібратися з думками. Попросіть відстрочку для відповіді. Діти зазвичай легко її дають.

3. Просіть у сина поради, приймаючи рішення.

Ви не уявляєте собі, з якою легкістю іноді дитина може вирішити вашу «дорослу» проблему, над якою ви билися не один рік! Будь-яку! Від «якою має бути наша майбутня квартира» до «чому я весь час сварюся з ким-небудь» і «що я роблю не так». Так хлопчик вчиться бути чоловіком, опорою і приймати рішення. А ви демонструєте йому свою довіру і повагу.

4. Забудьте слова «Я ж тобі казала!».

Навіть якщо говорили, а він не послухав – заткніть цю пісню! Назавжди. Ви не маєте права змагатися з дитиною в чому б то не було, а «я ж казала» – це саме змагання, в якому мати радіє «перемозі» … Ви були праві? Радійте мовчки! Він сам все зрозуміє.

5. Хваліть.

Захоплюйтеся без жодних а й «тільки от тут підправити». Просто – «круто!». Ваша дитина все робить круто! Коли він виросте – він сам побачить, що потрібно було «підправити».

6. Підтримуйте будь-яку його мрію.

«Хочу бути підводним археологом» – супер! Купуйте книжки по темі. А тепер «хочу бути художником». Теж супер! Купуйте книжки по темі. А потім «хочу бути інженером» … Схему зрозуміли? Супер! Повірте, по-справжньому він визначиться тільки років до 20.

7. Якщо дитина плаче …

Це означає, трапилася біда. Нікчемна для вас (в садочку дали жахливу рисову кашу замість улюбленої гречки), але гігантська для нього! Для нього будь-яка біда – гігантська. Тому що світ дитини ще зовсім невеликий, щоб каша загубилася в його масштабах … А якщо трапилася біда – ви повинні заспокоїти! Скільки б років дитині не було. Ви зобов’язані заспокоїти! Це догма, закон вашого майбутнього з ним взаєморозуміння: дитина не повинна невтішно плакати. Ніколи.

8. Не читайте йому нотацій.
Сподіваюся, тут коментарі не потрібні.

9. Ви завжди на його боці.

Не тільки на словах. Але й на ділі. Ви ніколи не підтакує вчителям, які скаржаться на нього, ніколи не кричите на нього «за компанію» з іншими членами сім’ї. На людях – ВІН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ. ВАШ СИН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ!

І ось тоді він, можливо, не побоїться запитати вас про сокровенне. Тому що буде знати, що ви не станете кричати на нього: «Це що ще за питання ?!» або «Як тобі не соромно!» Тому що буде вам довіряти. Іншими словами, він буде в вас впевнений. Мрія будь-якої матері. Її можна досягти.

Превью: Maciej Wronski

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь