Що взяти з дитиною на море?

Збираючись на довгоочікуваний відпочинок разом з дітьми, варто добре підготуватись, адже для малечі необхідний спеціальний догляд та можливість розважитися, особливо в дорозі.

Та й акліматизаційний період може подарувати не лише радісні дні сімейного відпочинку, але й чимало небезпек. Діти ж такі непосиди. Отож, ми вирішили дослідити це питання та побільше дізнатися, що варто взяти з собою в подорож з дітьми, щоб вона була радісною та залишила чудові спогади для всієї сім’ї.

Читайте також: Збираємо дитячу аптечку в дорогу, на море, на дачу



Читайте також: 12 порад для тих, хто планує відпустку на море з дітьми

Обираючи місце відпочинку, корисно буде дізнатись про особливості клімату в цьому регіоні, про комах та бактерій, які там можуть підстерігати малечу. Для деяких країн туристам рекомендують вакцинуватися. Вибір транспорту, яким ви будете добиратися також важливий, адже протягом усього цього часу малюка треба чимось займати та розважати.

Особливості за віком

Збір дітей на відпочинок – це серйозна справа. Адже у ніжному віці (від 0 до 1,5 років) дітки потребують особливого догляду та певних умов харчування. А дітки старшого віку – іграшок, книг, ґаджетів, спеціального спорядження для плавання тощо.

Чим менша дитина тим більше для неї треба брати речей. Адже не завжди буде можливість його випрати та висушити. Також варто врахувати, що навіть влітку, зокрема на морі, вечори бувають прохолодні.

      

Список речей для малюка: носочки (5 пар), спідню білизну (трусики, маєчки – 5 штук), одна легка піжама, шортики та футболки (5 штук), сукні і сарафанчики для дівчаток (2-4 штуки), легкі штанці, футболка з рукавом, головний убір (кепка, панамка, косинка – дві штуки) та одяг на прохолодний вечір (светрик, брючки або спідничка з колготками).

Не забуваємо й про купальники та плавки для хлопчиків. Стосовно дитячого взуття, також варто орієнтуватись на різну погоду. Оптимальний варіант: сандалики або босоніжки, кросівки, якщо буде прохолодно, та гумові капці для пляжу.

Слід взяти особистий посуд дитини, щоб відпочинок не завдав додаткового стресу від різкої зміни речей навколо. Обов’язково брати з собою улюблену іграшку, адже без неї складно буде вкласти малюка спати.

Стосовно засобів особистої гігієни: кілька м’яких рушників, зубну щітку, пасту, дитяче мило та шампунь, дитячий горщик та достатню кількість підгузків.

Частину іграшок варто взяти з дому: іграшки для повсякденних ігор (ляльки, машинки, кольорові олівці та розмальовки), іграшки для гри в піску (формочки, лопатки, відерця), іграшки для купання: іграшки для води, надувні кола та нарукавники. Слінг, коляска-люлька чи трансформер.

Їжа для самих маленьких також має бути завжди з собою. Перевагу варто надати фруктовим та овочевим пюре, оскільки, переживаючи акліматизацію та перебуваючи в іншому кліматі, у малюка може виникнути харчова алергія. Для мам, що годують дитину своїм молоком, також варто слідкувати за харчуванням. Діткам, яких привчають до прикорму, варто запастись необхідними продуктами, або переконатися, що на відпочинку з його придбанням проблем не буде.

Для дітей старше 3 років список речей залежить також від захоплень. М’ячі, бадмінтон, настільні ігри, книги, ласти та трубка для занурювання, повітряний змій тощо. Ці та інші речі, звичайно можна придбати по приїзді. Але купівля додаткових іграшок та спортивного інвентаря збільшить витрати з сімейного бюджету..

Аптечка

У дорозі та на відпочинку, ми не застраховані від незапланованих реакцій організму дитини на нові харчі, повітря та клімат. Щоб раптова алергія, нежить чи температура не зіпсували нашу відпустку, варто подбати про це. Грамотно складена аптечка врятує від різноманітних незапланованих ситуацій як дітей, так і дорослих. Малюки чудово мобілізують та допомагають вдосконалювати свої знання в цій галузі. Перш ніж наповнювати аптечку, варто проконсультуватись з  педіатром.

Загалом, в нашій дитячій аптечці мають бути:

Жарознижувальні препарати від раптової температури. Це ліки на основі парацетамолу та ібупрофену. Не у всіх діток однаково знижується температура якимось одним препаратом, тому бажано мати запасний варіант.

Препарати на випадок діареї, блювання, отруєння: смекта, ентерол, атоксіл тощо

Протизастудні: від болю в горлі, від кашлю, пастилки для розсмоктування тощо.

Антиалергенні препарати у вигляді таблеток та мазей.

Дитячі краплі для очей, протизапальні краплі для вух та від нежиті.

Антисептичні засоби: перекис водню, хлоргексидин, йод, зеленка, ліки проти опіків, пластир тощо.

Засоби по догляду за шкірою: крем, присипка, дитячий сонцезахисний крем, крем після засмаги, крем від опрілостей.

Допоміжні засоби: бинт, вата, стерильні серветки, термометр (для найменших краще електронний), клізма, піпетки.

 

Для здоров’я дитини не дуже корисні прямі попадання сонячних променів, тому рекомендують взяти з собою або придбати на місці велику парасолю. А малюки до 3 років повинні, переважно, перебувати в тіні впродовж відпочинку на курорті.

Поїздка з дитиною досить складна по організації справа, адже батьки фактично пристосовуються, обираючи місце та час відпочинку. Суттєво збільшується кількість необхідних речей. Але сучасні курорти та готелі забезпечують не лише чудовий сервіс, а й відповідні дитячі розваги та послуги по догляду за дитиною. Це дає змогу сміливо їхати усією сім’єю, покращити здоров’я дитини та зробити цей час незабутнім.

 

 

Valentuna Polichuk

Журналіст, дослідниця в питаннях материнства та батьківства

Залишити відповідь