Як цікаво провести літо з дітьми?

Літо – це особливий час, коли нам хочеться заповнити сили, насолодитися відпочинком і … переробити величезний список справ. А ще організувати дитині відмінні канікули. Як цікаво провести літо з дітьми?

На жаль, ми дуже багато чого хочемо від літа. Якщо сильно старатися зробити його ідеальним, то відпочинок перетвориться в нескінченну низку справ, які треба викреслити зі списку. Тому пропонуємо подивитися на літо як на можливість насолодитися простими речами: гарною погодою, іграми з дитиною, читанням книг. Адже якщо подумати, дітям багато чого не треба.

Головне – включені і щасливі батьки поруч. Тоді, щоб ви не придумали у відпустку, все пройде на ура. Які це прості речі? Те, що приносить радість і не вимагає великих вкладень сил і ресурсів.

Як цікаво провести літо з дітьми

Відмовтеся від перфекціонізму і відпочинку в стилі Інстаграм. Вибирайте ті місця для поїздок, які зручні і доступні для вас. Можливо, там не буде наворочених аніматорів, зате дитина відпочине на свіжому повітрі, а вам не доведеться бігати за ним по всьому торговому комплексу. Якщо вашій родині добре, тоді поставте самій собі лайк і не порівнюйте, хто, де і як відпочив у вашій стрічці в соцмережах.

Діти не люблять нудьгувати, але це не означає, що треба влаштовувати їм свято в кожен день канікул. Дайте їм більше свободи і можливість вибирати, чим зайнятися. Вони вас точно здивують своєю фантазією. Трохи понудьгувавши, діти різного віку по-новому дивляться на забуті олівці і фарби, м’ячі та самокати. Купіть найрізноманітніші матеріали для творчості: від мильних бульбашок до фарб з блискітками.

Літо – час творчих експериментів. Весь рік нам і дітям не вистачає часу на творчість. Так чому б не заповнити цю прогалину? Якщо немає ідей, запишіться на якісь онлайн-курси по дитячій творчості, в найближчий річний гурток або беріть ідеї з Youtube і Pinterest.

Поїздки в прекрасні та далекі країни – добре і захоплююче. Але може у вас поблизу є місця, які теж варто відвідати? Наприклад, ліс, озеро, музей, парк, виставка і т.д. Вибирайте місце, в яке не треба довго збиратися і витрачати купу ресурсів на планування поїздки. Часто спонтанний відпочинок – найкращий.

Діставайте ваші листи бажань і списки з розряду “що почитати і що подивитися”. Прийшов час виконати хоча б пару пунктів. А більше і не треба. Дайте собі і дитині право просто відпочивати і ні за чим не гнатися. Не підганяти предмети, не вчити англійську, не об’їздити всі музеї.

Нічого не робити для сучасних вічно зайнятих дітей – корисний і потрібний досвід. А ось чим точно треба зайнятися – так це відносинами з дитиною. Поговоріть з нею по душам, про те, на що нам не вистачає часу в звичайні будні: що вона читає, що дивиться, що думає, про що мріє. Не засуджуйте, що не критикуйте, просто слухайте і теж діліться своїми думками.

Швидше за все більшості дітей це сподобається: поїздка на річку, пікнік в лісі, купання в надувному басейні і навіть в тазику, запускати повітряного змія і ліхтарики, робити собі курінь, є домашнє морозиво і все, що полито шоколадом, і не турбуватися про те, що можна забруднити одяг, їсти полуницю прямо з грядки, робити фруктовий лід, читати те, що хочеться, а не задали.

Ходіть босоніж і дозволяйте дітям. Це одна з кращих практик для зміцнення імунітету. Зацікавте дитину іграми на свіжому повітрі. Це може бути не тільки м’яч, але і вуличний квест, боулінг з того, що є під рукою, перетягування каната, хрестики-нулики на асфальті.

Ефективний відпочинок може бути дуже різним. Йому зовсім не обов’язково бути ефектним. Ми весь рік чекаємо літо, щоб розслабитися, тому не позбавляйте себе і дітей такої можливості.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь