Що робити батькам, якщо в поліклініці немає вакцин?

Як пояснив Сергій Платов, заступник начальника управління громадського здоров’я МОЗ України, міністерство забезпечує вакцинами, закупленими за державний кошт, на рівні регіону. Відсутність вакцини у конкретній поліклініці – це проблема неправильного перерозподілу між медичними закладами області. Таким чином, якщо десь вакцин немає, то  необхідно звертатися до управлінь охорони здоров’я з проханням перерозподілити їх.

Звичайно, батьки можуть чекати, поки медичні заклади самостійно вирішать це питання. Але ніхто не потурбується про здоров’я вашої дитини краще за вас. Що можуть зробити батьки, щоб прискорити процес появи необхідної «державної» вакцини у поліклініці?

1) Звернутися за поясненням до завідуючого чи головного лікаря поліклініки, де вам відмовили;

2) Написати письмове звернення на ім’я начальника Управління охорони здоров’я вашого населеного пункту, завірити його в канцелярії (чи секретаря). Протягом 30 днів вам мають відповісти. 

Зразок тексту:

“Шановний, (Ім’я та по-батьковій начальника УОЗ в кличному відмінку)!
Я, ПІБ, звернувся до поліклініки №№ (повна офіційна назва, яка зазначена на табличці при вході), щоб зробити своїй дитині ПІБ дитини планове щеплення від ______, яке гарантоване кожній дитині ___ (вік дитини)  згідно з наказу Міністерства охорони здоров’я України № 551 від 11.08.2014 та отримала відмову. Лікар (завідуючий) ПІБ лікаря мотивував це відсутністю вакцинного препарату. Коли очікувати надходження вакцинного препарату для профілактики ______ у поліклініку №№ (номер вашої поліклініки)? В якій іншій поліклініці міста _______ ми можемо своїй дитині зробити  необхідне щеплення від ______?”

Таке ж звернення можна зробити і на ім’я начальника Департаменту охорони здоров’я області.

3) зателефонувати на гарячу лінію МОЗ (з 9.00 до 18.00 години, у п’ятницю до 16.45, перерва з 13.00 до 14.00), окрім вихідних та святкових днів.
Телефон “гарячої лінії”: 0-800-801-333

4) Написати звернення на ім’я ГО «Батьки за вакцинацію», де вказати назву населеного пункту, назву медустанови, де вам відмовили та прізвище медичного працівника, який надав цю інформацію.

Джерело

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь