Вітаміни та додатки для підтримки імунітету

Міцний імунітет – фундамент здоров’я та добробуту  людини. Швидкий темп життя, стреси, вплив екології, відсутність якісного відпочинку суттєво впливають на рівень захисту організму. І діти, і дорослі стають особливо вразливі у період міжсезоння,  коли ризик захворювань на застуду та грип зростає. Один із способів зміцнити імунітет – це правильне збалансоване харчування, вживання вітамінів та харчових додатків. У цій статті ми розглянемо основні вітаміни та додатки для підтримки імунітету.

Важливі вітаміни для імунітету

Важливі вітаміни та додатки для підтримки імунітету грають ключову роль у забезпеченні оптимальної функції імунної системи вашої дитини. Ось докладніша інформація про ці важливі складові:

Вітамін C

Аскорбінова кислота забезпечує надійний імунний захист для організму та стабільну роботу нервової системи. Якщо в організмі бракує вітаміну С, людина починає часто хворіти на вірусні захворювання, відчуває дефіцит сили та енергії, погіршується концентрація уваги. Збільшується ризик виникнення онкологічних захворювань. Найбільше вітаміну С у цитрусових (апельсинах, лимонах), ківі, полуниці, броколі, червоній паприці та картоплі.

Однак у випадку авітамінозу, сильній застуді, грипі, інфекційних захворюваннях дорослим та дітям лікарі рекомендують вживати профілактичну дозу протягом 7-10 діб, що допоможе підвищити опорність організму.

Вітамін D

Вітамін D грає важливу роль у розвитку дитячого організму та функціонуванні імунної системи, бере участь у засвоєнні кальцію та фосфору, що впливає на міцність  кісток та зубної емалі.  Недостатня кількість вітаміну D  в організмі може викликати послаблення імунітету, втомлюваність, розлади сну та навіть депресію. Якщо помічаєте за собою дратівливість, надмірну тривожність та часті зміни настрою – це можливі ознаки браку вітамін Д у вашому організмі й це привід перевірити його кількість у вашій крові.

Перебування на сонці допомагає нашому організму синтезувати вітамін Д, однак восени та взимку час знаходження на вулиці помітно скорочується і для того, щоб підтримати свій організм варто його приймати додатково.

Вітамін A

Вітамін A необхідний для росту і розвитку дітей, а також для зміцнення бар’єрної функції слизових оболонок. У разі нестачі вітаміну А погіршується зір, розвиваються різні ураження шкіри, порушується зволоження рогівки ока. Також спостерігається зниження імунної функції та уповільнення росту

Джерела вітаміну А – морква, солодкий перець, кабачки, томати, молочні продукти.

Вітамін E

Вітамін E є потужним антиоксидантом, який допомагає захищати клітини від пошкоджень та сприяє загалом здоровій імунній системі. Симптоми дефіциту вітаміну Е – тьмяність та пігментація шкіри, загальна слабкість, анемія, порушення зору тощо.

Багато цього вітаміну у горіхах (особливо мигдалі), соняшниковому та гарбузовому насінні, оливковій та соняшниковій  оліях.

Додатки для підтримки імунітету

Крім вітамінів, підтримати організм допоможуть рослинні, вітамінно-мінеральні комплекси та мікроелементи.

Мультивітаміни – це збалансований комплекс вітамінів, що розроблені спеціально для дітей та дорослих, які забезпечать добову норму усіх поживних речовин.

Пробіотики важливі для підтримки кишкової мікрофлори, які грають провідну роль у функціонуванні імунної системи. Вживання пробіотиків допомагає збалансувати кишкову флору та підтримати оптимальну роботу імунної системи.

Ехінацея – відома рослина, яка володіє антивірусними властивостями та може бути корисною для запобігання застуді та грипу. Доступна у формі капель, таблеток або чаю.

Цинк допомагає у підтримці оптимальної функції імунної системи та може бути корисним у профілактиці захворювань.

Вживання вітамінів та додатків

Важливо пам’ятати, що перед введенням будь-яких вітамінів або додатків у раціон вашої дитини, ви повинні проконсультуватися з педіатром або лікарем для отримання індивідуальних порад та рекомендацій щодо дозування. Крім того, найкращим способом підтримки імунної системи завжди є збалансоване харчування та здоровий спосіб життя, які включають в себе фізичну активність та гарний сон.

Для того, щоб не витрачати свій час на пошуки медикаментів в інтернеті, рекомендуємо сервіс likie. З його допомогою можна  знайти та забронювати потрібний препарат за найкращою ціною у будь-якій аптеці міста та України.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь